Digitalizujeme
české firmy

Představujeme projekt na podporu digitalizace malých a středních firem

O projektu

Projekt Digitalizace MSP je vlastní (nedotační) projekt AMSP ČR, následovník projektu: "Rok digitálního podnikání 2019". Projekt má ambici pomáhat českým firmám vyhledávat, zavádět a realizovat digitální inovace pro zvýšení produktivity a digitalizaci jejich produktů a služeb. Připravujeme řadu vzdělávacích aktivit, road show s představením zajímavých technologií pro malé a střední firmy a mnohem více.

V roce 2020 je projekt zároveň součástí hlavní celoroční aktivity Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR: Rok malého podnikání 2020 (RMP 2020). Více informací k projektu RMP 2020 naleznete ZDE. V souvislosti se zmíněnou aktivitou RMP 2020 jsme k digitalizaci připravili několika nových témat pro rok 2020.

Nové témata k digitalizaci pro rok 2020

  • Kybernetická bezpečnost
  • Podpora technologicky nezávislého poradenství
  • Digitální gramotnost ohrožené skupiny 55+
  • Financování
  • Ženy v ICT
  • Digitalizace u zaměstnanců (vliv automatizace a robotizace)

Rok digitálního podnikání 2019

Hlavní podnikatelskou události roku 2019 byl projekt: ,,Rok digitálního podnikání 2019“ na podporu digitalizace českých firem. Vzhledem k vysoké úspěšnosti projektu jsme se rozhodli v projektu pokračovat i nadále se stávajícími i s novými tématy.

Co nového v projektu

JAK PŘEŽÍT KRIZI – DOPORUČUJEME!

Zkušení krizoví manažeři z České asociace interim managementu (Česká asociace interim managementu) se rozhodli připravit další aktuální sadu upozornění a doporučení pro firmy, které jim pomohou přežít krizi, nebo si alespoň uvědomit důležité souvislosti a nasměřovat další kroky. Součástí dokumentu je také jednoduchý "kondiční" test, kterým si firmy mohou snadno a rychle zjistit, jak vážná je jejich situace.

#Aktuality #Články a případové studie #Firma 4.0 #Nejmenší podnikatelé a živnostníci #Obchod a retail 4.0 #Služby 4.0 #Vzdělávání

Podcast AMSP ČR #6 „Jak si nejlépe vybrat vůz pro své podnikání“

Dovolujeme si Vás informovat o natočení šestého podcastu naší asociace, a to na téma: Jak si nejlépe vybrat vůz pro své podnikání.

#Aktuality #Firma 4.0 #Nejmenší podnikatelé a živnostníci #Obchod a retail 4.0 #Podcasty #Průmysl 4.0 #Služby 4.0

Analýza: Nové trendy v podnikání MSP ve vybraných oblastech podnikání

Nové trendy v ekonomice celkově vycházejí z celé řady faktorů – technologický rozvoj a inovace ve všech oblastech hospodářství, které jdou hnány rozvojem vědy i neustále zesilující konkurencí, a zasahují jak sektory výroby, tak i služeb. Rok 2020 je specifický dalším faktorem, který výrazně ovlivnil aktuální trendy v podnikání – pandemií Covid-19. V následujícím materiálu uvádíme příklady konkrétních nových či zesilujících trendů v podnikání s tím, že by se mohly některé z nich hodit jako inspirace malým a středním podnikům a živnostníkům k zavedení různých technických novinek do jejich podnikání. Řada z níže uvedených trendů se již projevuje různě dlouhou dobu, některé se však zrodily až v průběhu letošního roku jako specifický důsledek celosvětové pandemie Covid-19.

#Aktuality #Články a případové studie #Firma 4.0 #Nejmenší podnikatelé a živnostníci #Obchod a retail 4.0 #Průzkumy a analýzy #Služby 4.0 #Vzdělávání
Všechny články

Informace na dosah

Zaregistrujte se do newsletteru – žádná akce a novinka Vám neuteče. Navíc se o všem dozvíte jako první.

* newsletter můžete v budoucnu kdykoli odhlásit

Generální partneři projektu Rok malého podnikání 2020

Mediální partneři Roku malého podnikání 2020

Chcete se stát naším partnerem?

Hledáme firmy, které chtějí podpořit digitalizaci českých firem a pomoci tak k jejich růstu. V případě zájmu o partnerství nás kontaktujte

Zájem o partnerství