Asociace v rámci Roku digitálního podnikání 2019 pomáhá moldavským MSP na cestě k digitalizaci

V termínu od 6. do 18. října postupně Asociace hostila hned dvě desetičlenné delegace představitelů státního i privátního sektoru z Moldavské republiky. Účastníci přicestovali do ČR na pozvání AMSP ČR na studijní, poznávací návštěvu realizovanou v rámci programu Zahraniční rozvojové spolupráce, Aid for Trade, který spadá do gesce Ministerstva průmyslu a obchodu ČR.

Velkou ambicí realizace navržené studijní cesty směrem ke kolegůmz Moldavska bylo zprostředkování co nejširšího vhledu do aktuální situace v oblasti podpory digitalizace nejen MSP v České republice. Jinými slovy poskytnutí zahraničním kolegům co možná nejkomplexnější spektrum informací o tomto tématu a to včetně tzv. příkladů inspirativní, dobré praxe.

Kolegové z Moldávie byli s připraveným programem velice spokojeni, mnohá setkání hodnotili jako vysoce inspirativní a domů, do vlasti se vraceli nabití energií, plní entusiasmu a odhodlaní nastartovat procesy implementace získaných poznatků do své každodenní praxe ve své zemi ve prospěch vlastních malých a středních podniků.

 

Celý článek naleznete ZDE