Blog

zobrazit vše

Pozvánka na on-line stream Smart Cities & Smart Mobility

V rámci programu s názvem Sustainable Business & Circular Economy se uskuteční online konference - Smart Cities & Smart Mobility.

#Aktuality #Firma 4.0 #Průmysl 4.0 #Služby 4.0 #Vzdělávání #Webináře

eGovernment: Digitální stát jako driver inovací a růstu (první část)

Konkurenceschopnost České republiky jde ruku v ruce s digitalizací státu, jeho institucí a firem. Připojte se k názorové platformě CzechSetGo, která chce pomocí inovací a technologií zvýšit konkurenceschopnost Česka ve světě. Podpořte přes Česko.Digital projekty, které uspíší inovační a technologický rozmach České republiky.

#Aktuality #Firma 4.0 #Služby 4.0 #Vzdělávání #Webináře

Doba post-zoomová. Proč už školení v klasickém online formátu nefungují a čím je nahradit?

Článků, které oslavují online způsob fungování se v poslední době objevil nespočet. Mluví se o evoluci, revoluci, či dokonce o převratu paradigmatu - tedy o tom, že se k původnímu způsobu práce nevrátíme ani po konci koronavirové krize. Jestli mají kritici “tradičního” modelu pravdu, se nejspíš brzy dozvíme. Momentálně je však práce na dálku stále nutností. A s tím přichází i další výzva - jak zaměstnance školit a vzdělávat?

#Aktuality #Články a případové studie #Firma 4.0 #Obchod a retail 4.0 #Služby 4.0 #Vzdělávání

SMART záruka pomůže firmám s digitalizací

Českomoravská záruční a rozvojová banka (ČMZRB) ve spolupráci s Ministerstvem průmyslu a obchodu (MPO) připravila pro malé a střední podnikatele tzv. SMART záruku, která jim usnadní přístup k úvěrům od komerčních bank na digitalizaci. Projekty zaměřené na digitální transformaci firem ČMZRB financovala již dříve, od nynějška ale podnikatelé získají záruku za výhodnějších podmínek. Příjem žádostí o tzv. SMART záruku odstartuje ve čtvrtek 8. dubna 2021.

#Aktuality #Články a případové studie #Firma 4.0 #Obchod a retail 4.0 #Služby 4.0

Efektivnější a bezpečnější byznys v éře pandemie – začněte podepisovat elektronicky

O elektronickém podpisu už nejspíš slyšel každý z nás. Ze šikovné vychytávky, která umí urychlit práci, snižuje náklady a ještě navíc šetří přírodu se ale v době pandemie stalo něco o poznání významnějšího. V lockdownu může digitalizace agendy dokumentů rozhodovat o tom, zda podepíšete nějaký kontrakt – anebo z něj sejde. Zaměstnavatelé pak svým zaměstnancům mohou elektronicky podávat potvrzení o výkonu práce. O tom všem ví své tvůrci české aplikace Signi.

#Aktuality #Články a případové studie #Firma 4.0 #Nejmenší podnikatelé a živnostníci #Obchod a retail 4.0 #Služby 4.0 #Vzdělávání

Je na druhém konci opravdu klient? Bankovní identita vám dá již brzy jistotu

Více než 100 milionů návštěv úřadů za rok ušetří v Norsku občanům prokazování totožnosti prostřednictvím bankovní identity. Tuto metodu využívá kolem 900 institucí a 97 % lidí ve věku 20-54 let. K tomu, aby začali řešit online záležitosti se svým lékařem, aby podali online daňové přiznání anebo požádali o různé dávky, jim stačí i jen pouhý otisk prstu.

#Aktuality #Články a případové studie #Digitální finance #Firma 4.0 #Služby 4.0

AYES, specialisté na chytré brýle a rozšířenou realitu do průmyslu

Společnost AYES s.r.o. spolupracuje se všemi výrobci chytrých brýlí a několika poskytovateli software. Společnost poskytuje komplexní služby od analýzy použití, přes výběr vhodného hardware a software, až po školení a uživatelskou podporu.

#Aktuality #Průmysl 4.0

Pravda o digitalizaci výroby v MSP

Cenné rady z praxe sdílí Evžen Reitschläger, místopředseda představenstva AMSP ČR a jednatel firmy Metalkov s.r.o. Vlašim, spolu se specialistou na digitalizaci Filipem Plevačem. Poslechem tohoto podcastu můžete ušetřit spoustu svého času, a hlavně peněz, při plánech o digitální transformaci Vašeho podniku.

#Aktuality #Firma 4.0 #Podcasty #Průmysl 4.0 #Vzdělávání

Vliv pandemie COVID-19 na pravděpodobnost bankrotu IT firem a další obory podnikání

Současná situace představuje pro celou řadu oborů podnikání vážné riziko. Některé obory musely své provozy zavřít zcela, některé mají jen velmi omezený provoz. Dopady velmi pravděpodobně budou velmi vážné, vysoké procento podnikatelů v postižených oborech nemusí tuto situaci přežít. To se týká zejména subjektů podnikajících v cestovním ruchu, restaurací, ubytování, maloobchodu a dodavatele služeb a zboží subjektům podnikajícím v těchto oborech.

#Aktuality #Digitální finance #Firma 4.0

Proč je velký sklad zabiják byznysu a jak na faktury s dlouhou splatností?

Skladu jako takovému je málokdy věnována dostatečná pozornost, přitom jeho správné spravování může firmě ušetřit až desítky procent obratu. Se zásobováním skladu souvisí i splatnosti faktur vystavených za dodání zboží. Na jakých splatnostech byste měli trvat? A podle čeho se odvíjí doplňování skladu?

#Aktuality #Články a případové studie #Digitální finance #Firma 4.0

Chcete mít ve firmě tlačítko, kterým můžete zastavit veškerý tok peněz?

Cashflow, jak je dnes běžně označován tok hotovosti i v českých vodách byznysu, hraje v každé firmě důležitou roli. Pro efektivní fungování je nutné mít jej pod kontrolou. Často to tak však nebývá a společnosti dbají spíše na výsledky z účetnictví, kde většinou nevidí reálnou hotovost, kterou v dané chvíli disponují. Může tak nastat situace, že se zpozdí platby a problém je na světě. Najednou není z čeho zaplatit mzdy zaměstnanců. A co teď, přejete si zmáčknout tlačítko, které vám stáhne zpátky všechny peníze levitující v rámci firmy neznámo kde?

#Aktuality #Články a případové studie #Digitální finance #Firma 4.0

ROK NOVÝCH PŘÍLEŽITOSTÍ 2021 (RNP 2021) - Nový projekt asociace

V novém roku 2021 jsme se v asociaci rozhodli vydat směrem pozitivním, a proto jsme pro vás připravili nový projekt: Rok nových příležitostí 2021. Cílem projektu je ukázat malým a středním firmám a živnostníkům cesty ke zvládnutí změn vyplývajících z krizového ekonomického období a k využití nových příležitostí a přístupů k podnikání. Rok 2021 bude rokem velkých změn, na které je nutné se adaptovat. AMSP ČR chce přinést inspiraci jak na to, kde hledat nové příležitosti.

#Aktuality #Nejmenší podnikatelé a živnostníci #Vzdělávání

AMSP ČR a Google SMB Academy: Vytvořte správnou firemní kulturu

Firemní kultura má zásadní vliv na chod organizací. Když ji máte správně pojmenovanou a cíleně ji budujete, podaří se vám třeba nastartovat tvorbu inovací ve firmě nebo získávat a udržet si talentované lidi. Dnes vám pomůžeme zamyslet se nad důležitými hodnotami vaší společnosti. Toto je poslední lekce online kurzu připravovaného iniciativou Grow with Google - Pomáháme Česku růst a Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR. Věříme, že vám akademie přinesla inspiraci i zamyšlení nad tématy digitálního rozvoje vašeho byznysu. Přejeme hodně úspěchů!

#Aktuality #Články a případové studie #Firma 4.0 #Nejmenší podnikatelé a živnostníci #Služby 4.0 #SMB Academy, Online kurz od Google #Vzdělávání

Jak spočítat, kolik peněz potřebujete na chod firmy a co vás stojí 1 investovaná koruna?

V období růstu firmy je důležité řídit peněžní toky a především pracovní kapitál, tedy množství peněz, které firma potřebuje pro hladký každodenní provoz. Pracovní kapitál určuje velikost skladu, množství pohledávek a závazky firmy. Co si pod zmiňovanými pojmy představit? Co společnostem ničí reputaci? A jak s pracovním kapitálem operovat?

#Aktuality #Články a případové studie #Digitální finance #Nejmenší podnikatelé a živnostníci #Obchod a retail 4.0

AMSP ČR pracuje na vytvoření NÁSTROJE k otestování DIGITÁLNÍ ZRALOSTI firem

Jedná se o projekt Digitální transformace pro inovace obchodních modelů v malých a středních podnicích v České republice TL02000215), na kterém pracujeme spolu s VUT v Brně. Záměrem projektu je posilování inovační kapacity, konkurenceschopnosti a udržitelné výkonnosti MSP, zlepšení úrovně digitalizace a získání nových konkurenčních výhod.

#Aktuality #Články a případové studie #Firma 4.0 #Nejmenší podnikatelé a živnostníci #Obchod a retail 4.0 #Průmysl 4.0 #Služby 4.0 #Vzdělávání

ZPRAVODAJ RMP 2020 PROSINEC: Ukončení projektu RMP 2020 a představení nového projektu pro rok 2021

#Aktuality #Články a případové studie #Firma 4.0 #Nejmenší podnikatelé a živnostníci #Obchod a retail 4.0 #Služby 4.0 #Vzdělávání #Zpravodaj RMP 2020

Den podnikatelů ČR – nejlepší podnikatelé a projekty vyhlášeny!

Ani v této složité době jsme se nevzdali myšlenky na vyhlášení nejlepších firem a podnikatelů, a proto jsme s plným nasazením zrealizovali v pátek 11. prosince 2020 od 12:00 h tradiční Den podnikatelů ČR, tentokrát však z hybridního studia v Praze. Mohli jsme tak široké veřejnosti představit v přímém přenosu vítěze soutěže Equa bank Rodinná firma roku 2020, dále vítěze zvláštní Ceny AMSP ČR za úspěšné a inspirativní překonání krizového období koronaviru, vítěze soutěže Nastartujte se 2020 pro začínající podnikatele, vítězky soutěže Podnikavá žena roku 2020 a eŽena 2020 a současně také vyhlásit hlavní projekt AMSP ČR na další období – Rok nových příležitostí 2021. V průběhu předávání přidali své videozdravice jak zástupci vlády, tak členové představenstva AMSP ČR.

#Aktuality

AMSP ČR a Google SMB Academy: Naučte se efektivně pracovat v týmu

Je pravděpodobné, že práce na dálku se stane základem budoucího pracovního nasazení. V dnešní lekci pro vás máme shrnutí jednoduchých a nákladově efektivních způsobů, jak vybudovat úspěšný online tým, zajistit jeho produktivitu a starat se o jeho spokojenost. Tento online kurz připravuje iniciativa Grow with Google - Pomáháme Česku růst a Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR. Záleží nám na tom, aby váš byznys fungoval a rostl.

#Aktuality #Firma 4.0 #Nejmenší podnikatelé a živnostníci #Obchod a retail 4.0 #Služby 4.0 #SMB Academy, Online kurz od Google #Vzdělávání

Kurz základů kybernetické bezpečnosti část 6.: PŘIPOJENÍ A INTERNET

Kybernetická bezpečnost je jedno z témat hlavního projektu Rok malého podnikání 2020, a proto jsme pro vás připravili krátký kurz základů kybernetické bezpečnosti. Využíváme materiálů a informací Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost.

#Aktuality #Články a případové studie #Firma 4.0 #Kurz základů kybernetické bezpečnosti #Nejmenší podnikatelé a živnostníci #Obchod a retail 4.0 #Služby 4.0 #Vzdělávání

ONLINE KONFERENCE: Digitalizace a inovace v MSP jako cesta k novým příležitostem

V rámci projektu Rok malého podnikání 2020 organizujeme poslední online konferenci, na které vystoupí vybraní zástupci z praxe z různých oblastí podnikání, generální partneři a partneři projektu. Na konferenci bude panelová diskuse a následné praktické menší workshopy.

#Aktuality #Firma 4.0 #Nejmenší podnikatelé a živnostníci #Průmysl 4.0 #Služby 4.0 #Vzdělávání #Webináře

AMSP ČR a Google SMB Academy: Exportní strategie

Uvažovali jste někdy o tom, že byste své produkty nebo služby nabídli na zahraničních trzích? Dnes vám řekneme o nástroji Market Finder, který vám pomůže identifikovat takové exportní trhy, které se pro vaše podnikání hodí. Tento online kurz připravuje iniciativa Grow with Google - Pomáháme Česku růst a Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR. Cílem je poradit vám, jak úspěšně přenést svůj byznys do online prostředí.

#Aktuality #Články a případové studie #Firma 4.0 #Nejmenší podnikatelé a živnostníci #Obchod a retail 4.0 #Služby 4.0 #SMB Academy, Online kurz od Google #Vzdělávání

Kurz základů kybernetické bezpečnosti část 5.: APLIKACE A SLUŽBY

Kybernetická bezpečnost je jedno z témat hlavního projektu Rok malého podnikání 2020, a proto jsme pro vás připravili krátký kurz základů kybernetické bezpečnosti. Využíváme materiálů a informací Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost.

#Aktuality #Články a případové studie #Firma 4.0 #Kurz základů kybernetické bezpečnosti #Nejmenší podnikatelé a živnostníci #Obchod a retail 4.0 #Služby 4.0 #Vzdělávání

Podcast AMSP ČR #9 Nové trendy v bankovnictví z pohledu podnikatelů

Máme pro vás devátý podcast naší asociace, a to na téma: Nové trendy v bankovnictví z pohledu podnikatelů.

#Aktuality #Firma 4.0 #Nejmenší podnikatelé a živnostníci #Obchod a retail 4.0 #Podcasty #Služby 4.0 #Vzdělávání

Zpravodaj LISTOPAD 2020: Zaměstnanci jako klíčový faktor úspěchu firmy

#Aktuality #Články a případové studie #Firma 4.0 #Nejmenší podnikatelé a živnostníci #Obchod a retail 4.0 #Služby 4.0 #Vzdělávání #Zpravodaj RMP 2020

AMSP ČR a Google SMB Academy: Zvyšte příjem z reklam pomocí služby Google Ad Manager

Odrazovala vás v minulosti digitální reklama kvůli složitosti zadávání? Měli jste pocit, že na to musíte mít speciální programátorské dovednosti? V dnešní lekci vás naučíme používat službu Google Ad Manager, uživatelsky přívětivou platformu, která pomáhá jednoduše spravovat reklamy napříč všemi místy, kde je mohou vidět vaši potenciální zákazníci. Tento online kurz připravuje Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR společně s iniciativou Grow with Google – Pomáháme Česku růst. Přinášíme vám digitání know-how, cenné pro růst vašeho byznysu

#Aktuality #Firma 4.0 #Nejmenší podnikatelé a živnostníci #Obchod a retail 4.0 #Služby 4.0 #SMB Academy, Online kurz od Google #Vzdělávání

Digitalizace a inovace MSP jako cesta k novým příležitostem (Online konference)

V rámci projektu Rok malého podnikání 2020 organizujeme poslední online konferenci, na které vystoupí vybraní zástupci z praxe z různých oblastí podnikání, generální partneři a partneři projektu. Na konferenci bude panelová diskuse a následné praktické menší workshopy.

#Aktuality #Firma 4.0 #Nejmenší podnikatelé a živnostníci #Obchod a retail 4.0 #Průmysl 4.0 #Služby 4.0 #Vzdělávání #Webináře

Splátky podle terminálu aneb alternativní financování pro malé a střední podniky

Banky výrazně zpřísnily podmínky pro podnikatelské úvěry, což otevřelo cestu pro alternativní způsoby financování. Zvýšený zájem o alternatvní financování však není dán jen tím, že jsou banky opatrnější a prověřují firmy ze všech stran. Konvenční splátkové modely, které banky nabízejí, nejsou pro mnohé podniky vyhovující. Podniky mají často nepravidelné a sezónní zdroje příjmů, a tak tradiční model splácení jednou větší fixní měsíční splátkou je pro mnohé nejen nevyhovující, ale i limitující, jelikož je banka s žádostí o úvěr odmítne.

#Digitální finance #Aktuality #Články a případové studie #Firma 4.0 #Nejmenší podnikatelé a živnostníci #Obchod a retail 4.0 #Služby 4.0

Digitalizace v oblasti prodeje, Škoda Auto

Webinář pro vás připravil náš generální partner projektu ,,Rok maleho podnikání 2020" Škoda Auto. Děkujeme.

#Aktuality #Firma 4.0 #Nejmenší podnikatelé a živnostníci #Průmysl 4.0 #Vzdělávání #Webináře

Jak vybrat správný vůz do svého podnikání a jak uchovat své finance v rezervě?

Na webináři vám společnosti ŠKODA AUTO ČR a Volkswagen Financial Services vysvětlí, jak správně vybrat své vozidlo a zároveň jak se nevydat ze všech peněz při jeho pořízení.

#Aktuality #Firma 4.0 #Nejmenší podnikatelé a živnostníci #Průmysl 4.0 #Vzdělávání #Webináře

Zaměstnanci jako klíčový faktor úspěchu firmy

V rámci projektu Rok malého podnikání 2020 jsme organizovali jednu z hlavních konferencí projektu, na které vystoupili vybraní zástupci z praxe z různých oblastí podnikání, generální partneři a partneři projektu. Hlavním tématem byli nové přístupy k řízení týmu a k najímání či propouštění zaměstnanců, dále nové trendy související s dopady koronaviru. Na konferenci byla panelová diskuse a následné praktické menší workshopy.

#Firma 4.0 #Nejmenší podnikatelé a živnostníci #Služby 4.0 #Vzdělávání #Webináře

Kurz základů kybernetické bezpečnosti část 4.: ZAŘÍZENÍ A MÉDIA

Kybernetická bezpečnost je jedno z témat hlavního projektu Rok malého podnikání 2020, a proto jsme pro vás připravili krátký kurz základů kybernetické bezpečnosti. Využíváme materiálů a informací Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost.

#Aktuality #Články a případové studie #Firma 4.0 #Kurz základů kybernetické bezpečnosti #Obchod a retail 4.0 #Služby 4.0 #Vzdělávání

Den podnikatelů České republiky 2020

Dovolujeme si Vás pozvat na DEN PODNIKATELŮ ČESKÉ REPUBLIKY, jehož XVIII. ročník se uskuteční v pátek 11. prosince 2020 od 12:00 h z hybridního studia v Praze.

#Aktuality

Exportní fórum „EXPORT S COVIDEM V ZÁDECH“

Dovolujeme si Vás pozvat na Exportní fórum při Dni podnikatelů České republiky 2020 na téma: EXPORT S COVIDEM V ZÁDECH. Účast na akci je ZDARMA.

#Aktuality

BLUE OCEAN STRATEGY...aneb jak získat nové zákazníky?

AMSP ČR ve spolupráci s SC&C Partner, spol. s r.o Vás zve na webinář: BLUE OCEAN STRATEGY...aneb jak získat nové zákazníky?

#Aktuality #Firma 4.0 #Nejmenší podnikatelé a živnostníci #Obchod a retail 4.0 #Vzdělávání #Webináře

AMSP ČR a Google SMB Academy: BLOK 2, PRODÁVEJTE ONLINE, Úvod

Na YouTube už dávno lidé nechodí jen za zábavou. Stal se z něj nákupní rádce, skrze který spotřebitelé hledají inspiraci. Dnes vám poradíme se základy reklamy na YouTube, abyste dokázali zasáhnout zákazníky ve všech fázích nákupního procesu. Tímto online kurzem, připraveným iniciativou Grow with Google Pomáháme Česku růst a Asociací malých a středních podniků a živnostníků ČR, chceme podpořit vaši digitální konkurenceschopnost.

#Aktuality #Firma 4.0 #Nejmenší podnikatelé a živnostníci #Obchod a retail 4.0 #SMB Academy, Online kurz od Google #Vzdělávání

Zaměstnanci jako klíčový faktor úspěchu firmy – laxnost a neochota učit se nové bude do budoucna přítěží

Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR) realizuje v tomto roce svůj hlavní projekt zaměřený na podporu drobného podnikání – Rok malého podnikání 2020. Ten má hlavní dvě cílové skupiny: živnostníky a malé firmy. Třetí nezávislý průzkum agentury IPSOS pro tento projekt AMSP ČR přináší výsledky z oblasti názorů podnikatelů na současnou situaci kolem koronavizové krize ve vazbě na zaměstnance Sběr dat se uskutečnil v září 2020 a zúčastnilo se jej 200 zaměstnavatelů z řad malých a středních podniků (MSP).

#Aktuality #Firma 4.0 #Nejmenší podnikatelé a živnostníci #Průzkumy a analýzy #Vzdělávání

Kurz základů kybernetické bezpečnosti část 3.: ODKAZY A WEBY

Kybernetická bezpečnost je jedno z témat hlavního projektu Rok malého podnikání 2020, a proto jsme pro vás připravili krátký kurz základů kybernetické bezpečnosti. Využíváme materiálů a informací Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost.

#Aktuality #Články a případové studie #Firma 4.0 #Kurz základů kybernetické bezpečnosti #Nejmenší podnikatelé a živnostníci #Obchod a retail 4.0 #Služby 4.0 #Vzdělávání

Podcast AMSP ČR #8 s Jiřím Maláčkem vedoucím tuzemského zastoupení značky ŠKODA

Máme pro vás osmý podcast naší asociace, a to s Jiřím Maláčkem vedoucím tuzemského zastoupení značky ŠKODA.

#Aktuality #Nejmenší podnikatelé a živnostníci #Podcasty #Průmysl 4.0 #Vzdělávání

AMSP ČR a Google: Čtvrtá lekce SMB Academy

Jsme na začátku čtvrtého kvartálu, který je pro retailové prodejce nejdůležitějším obdobím roku. Dnešní lekce SMB Academy vám pomůže nastavit správné obchodní cíle a parametry kampaně tak, abyste z vrcholu sezony vytěžili maximum. Tímto online kurzem, připraveným iniciativou Grow with Google Pomáháme Česku růst a Asociací malých a středních podniků a živnostníků ČR, chceme podpořit vaši digitální konkurenceschopnost.

#Aktuality #Články a případové studie #Firma 4.0 #Nejmenší podnikatelé a živnostníci #Obchod a retail 4.0 #Služby 4.0 #SMB Academy, Online kurz od Google #Webináře

Kurz základů kybernetické bezpečnosti část 2.: E-MAILY A PŘÍLOHY

Kybernetická bezpečnost je jedno z témat hlavního projektu Rok malého podnikání 2020, a proto jsme pro vás připravili krátký kurz základů kybernetické bezpečnosti. Využíváme materiálů a informací Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost.

#Aktuality #Články a případové studie #Firma 4.0 #Kurz základů kybernetické bezpečnosti #Nejmenší podnikatelé a živnostníci #Obchod a retail 4.0 #Služby 4.0 #Vzdělávání

Rutinér, milovník změn a vedení firmy. Vražedná kombinace, nebo příběh s dobrým koncem?

Sehrané vedení se vzájemným porozuměním i v době krize je úspěšnější nežli nesjednocené vedení, které se dohadovalo už před krizí. To je asi každému nad slunce jasné. Co když máme ale ve vedení dva úspěšné, rozumné manažery, z nichž je ale jeden milovníkem změn a druhý upřednostňuje rutinu a raději nic nemění? Je možné tyhle pohledy na věc sladit tak, aby se firma i se svými lidmi nerozpadla na kousky a oba si o sehraném vedení nemuseli nechat jen zdát?

#Aktuality #Články a případové studie #Firma 4.0 #Nejmenší podnikatelé a živnostníci #Obchod a retail 4.0 #Služby 4.0 #Vzdělávání

Stop chaosu ve Vaší firmě!

Využijte doby pozastavené ekonomiky a přeorganizuje svou práci. Nyní je na to správný čas! Jste zavaleni papíry, excely, emaily a neustále něco hledáte a utíkají Vám důležité termíny? Nyní je ten správný čas na řešení a k přípravě na oživení.

#Aktuality #Články a případové studie #Firma 4.0 #Nejmenší podnikatelé a živnostníci #Obchod a retail 4.0 #Služby 4.0 #Vzdělávání

Elektronická agenda ve školství

Současná situace se dotkla i školství. To se za posledních několik měsíců silně digitalizovalo a tento trend zřejmě bude pokračovat.

#Aktuality #Články a případové studie #Vzdělávání

AMSP ČR a Google: Třetí lekce SMB Academy

Správné informace hrají v dnešní době klíčovou roli. Třetí lekce SMB Academy je informačně přímo nabitá. Dozvíte se v ní, jak pochopit potřeby zákazníků a analyzovat je tak, aby vaše prodeje rostly. Tato online akademie, připravená Asociací malých a středních podniků ČR společně s iniciativou Pomáháme Česku růst, si klade za cíl zvyšovat digitální know-how mezi podnikateli.

#Aktuality #Články a případové studie #Firma 4.0 #Nejmenší podnikatelé a živnostníci #Obchod a retail 4.0 #Služby 4.0 #SMB Academy, Online kurz od Google #Vzdělávání

Bez digitální transformace se snižuje šance uspět

Tento rok nám už jasně ukázal, jak je důležitá digitalizace výrobních podniků a jak je mnohde podceňovaná. Mnoho firem bylo nuceno řešit vzdálené přístupy k datům, technické zabezpečení komunikace a mnoho dalšího prakticky ze dne na den. Potvrdilo se tak, že digitalizace je hlavním faktorem pro konkurenceschopnost a růst výrobních podniků napříč všemi průmyslovými odvětvími. Přílišná opatrnost a otálení aneb proč začít s digitalizací a proč nečekat? To se dozvíte v celém článku níže.

#Aktuality #Články a případové studie #Průmysl 4.0 #Vzdělávání

JAK PŘEŽÍT KRIZI – DOPORUČUJEME!

Zkušení krizoví manažeři z České asociace interim managementu se rozhodli připravit další aktuální sadu upozornění a doporučení pro firmy, které jim pomohou přežít krizi, nebo si alespoň uvědomit důležité souvislosti a nasměřovat další kroky. Součástí dokumentu je také jednoduchý “kondiční” test, kterým si firmy mohou snadno a rychle zjistit, jak vážná je jejich situace.

#Aktuality #Články a případové studie #Firma 4.0 #Nejmenší podnikatelé a živnostníci #Obchod a retail 4.0 #Služby 4.0 #Vzdělávání

Kurz základů kybernetické bezpečnosti část 1.: Registrace a přihlašování

Kybernetická bezpečnost je jedno z témat hlavního projektu Rok malého podnikání 2020, a proto jsme pro vás připravili krátký kurz základů kybernetické bezpečnosti. Využíváme materiálů a informací Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost.

#Kurz základů kybernetické bezpečnosti #Aktuality #Články a případové studie #Firma 4.0 #Nejmenší podnikatelé a živnostníci #Obchod a retail 4.0 #Služby 4.0 #Vzdělávání

ONLINE KONFERENCE: Zaměstnanci jako klíčový faktor úspěchu firmy

V rámci projektu Rok malého podnikání 2020 organizujeme jednu z hlavních konferencí projektu, na které vystoupí vybraní zástupci z praxe z různých oblastí podnikání, generální partneři a partneři projektu. Hlavním tématem budou nové přístupy k řízení týmu a k najímání či propouštění zaměstnanců, dále nové trendy související s dopady koronaviru. Na konferenci bude panelová diskuse a následné praktické menší workshopy.

#Aktuality #Firma 4.0 #Nejmenší podnikatelé a živnostníci #Služby 4.0 #Vzdělávání

Čeští prodejci mohou nyní inzerovat v kartě Nákupy Google bezplatně

Díky partnerství AMSP ČR a Google Vám přinášíme čerstvou novinku. Od 22. 10. 2020 je možné inzerovat zboží na kartě Nákupy Google i bezplatně. Zatímco doposud byla tato možnost vyhrazena pouze platícím klientům, odteď ji mohou využívat všichni prodejci a oslovit tak větší počet zákazníků bez ohledu na to, zda na Googlu inzerují.

#Aktuality #Firma 4.0 #Nejmenší podnikatelé a živnostníci #Obchod a retail 4.0 #Služby 4.0

ZPRAVODAJ RMP ŘÍJEN 2020: Cena AMSP ČR za úspěšné a inspirativní překonání krizového období koronaviru udělena!

#Aktuality #Články a případové studie #Nejmenší podnikatelé a živnostníci #Zpravodaj RMP 2020

AMSP ČR a Google: Druhá lekce SMB Academy

Máme pro vás druhou lekci SMB Academy, online kurzu, který pro vás připravuje program Grow with Google – Pomáháme Česku růst. Akademie vám pomůže lépe se orientovat v digitálním světě a díky tomu ještě více rozhýbat své obchody.

#Aktuality #Články a případové studie #Nejmenší podnikatelé a živnostníci #Obchod a retail 4.0 #Služby 4.0 #SMB Academy, Online kurz od Google #Vzdělávání

Cena AMSP ČR za úspěšné a inspirativní překonání krizového období koronaviru udělena

Našli jsme živnostníky a malé firmy, kteří s inspirací jinými nebo sami úspěšně překonali krizové období koronaviru. Přestože to byli právě oni, kdo byl při pandemii nového koronaviru jednou z nejvíce zasažených skupin, mnohé z nich to překvapivě oproti všem úskalím hrdinsky ustály a krizi přijaly jako motiv ke změně k lepšímu.

#Aktuality #Články a případové studie #Firma 4.0 #Nejmenší podnikatelé a živnostníci #Obchod a retail 4.0 #Průmysl 4.0 #Služby 4.0

Skupina profesionálních malířů nezištně pomohla v době po covidu vymalovat zdarma celou novou školu

Skupina profesionálních malířů nezištně pomohla v době po covidu vymalovat zdarma celou novou školu pro postižené děti v Bartošovicích v Orlických horácích. Kvůli covidu se totiž zastavila výstavba a hrozilo, že se škola neotevře. Díky pohotovosti členů z Východočeské cechovní skupiny se podařilo bleskově vymalovat. Nelehkou koordinaci prací včetně materiálu si vzal na starost Ing. Jaroslav Málek - vedoucí cechovní skupiny. Ten přesvědčil kolegy, aby přišli od svých rozdělaných zakázek a pomohli dobré věci bez nároků na odměnu.

#Aktuality #Články a případové studie #Nejmenší podnikatelé a živnostníci #Řemeslo 4.0

Malé kamenné knihkupectví zavedlo prodeje přes videohovory a online předčítání knih

Dlouhá punčocha je malá prodejna - kamenné knihkupectví. E-shop je pouze doplňkový (úmyslně obsahuje jen zlomek v prodejně nabízených knih), protože svými cenami nemůže konkurovat velkým prodejcům. Bylo těsně před oslavou druhého výročí otevření obchodu, když byl vyhlášen nouzový stav. Stálá spolupracovnice byla dlouhodobě mimo ČR a nebylo jisté, zda si obchod bude moci dále dovolit platit brigádnice. Pronajímatel obchodu nechtěl o odpuštění nájmu ani slyšet. Školy byly uzavřeny a dvě děti paní majitelky zůstaly doma. Nevím přesně jak, ale paní majitelka se dokázala postarat nejen o domácí výuku svých dětí, ale také zajistit doplňování nových knih do e-shopového systému, vypravovat e-shopové objednávky, zavést video-prodej (videohovor se zákazníky přímo z prodejny) a zorganizovat online předčítání knížek. Vypadá to, že vše nakonec dobře dopadlo.

#Aktuality #Články a případové studie #Nejmenší podnikatelé a živnostníci #Obchod a retail 4.0 #Služby 4.0

Strach rychle vystřídala chuť vysněnou kavárnu zachránit

Otevřením kavárny v pražském Braníku si Mira Košťálková před pěti lety splnila sen. Kvůli nouzovému stavu ji ale teď musela zavřít, a tak jako jiným i jí hrozilo, že doteď dobře fungující podnik zkrachuje. Mira se ale jen tak nevzdala. V prostorách kavárny zařídila farmářský obchůdek, do kterého si pro zeleninu, zákusky, mléčné výrobky i mošty jezdí lidé ze širokého okolí. Pořád vymýšlí, čím zaujmout a rozšiřuje sortiment.

#Aktuality #Články a případové studie #Nejmenší podnikatelé a živnostníci #Obchod a retail 4.0 #Služby 4.0

Z minuty na minutu skončila možnost hlídání děti naživo a tak se otevřela cesta k "ONLINE HLÍDÁNÍ"

Z minuty na minutu skončila možnost hlídání děti naživo, rodiče, kterým tak pomáhají pracovat skončili doma, práce neskončila, placení účtů taky ne a Veronika hledala, jak z toho ven nejen pro sebe, ale pro rodiče a děti, které hlídají. A vymyslela "ONLINE HLÍDÁNÍ" - dámy, které hlídají děti naživo začaly v několikahodinových blocích hlídat přes web, s dětmi procvičovaly, hrály si, hlídaly, a hlavně rozvazovaly ruce rodičům, na které spadla neskutečná zátěž dané situace. Sama bych si nemyslela, že to jde, ale jsem fakt nadšená, že to zkusili a že to fungovalo.

#Aktuality #Články a případové studie #Firma 4.0 #Nejmenší podnikatelé a živnostníci

Po vlastní vážné operaci pracoval aspoň ze židle, aby byl něco platný

Pan Radomil Konečný má fyzicky namáhavou práci "malíře, lakýrníka, natěrače a tapetáře", kterou dělá s láskou celý život. Nyní po dosažení šedesáti let se u něho projevila typická nemoc malíře, který celý život chodí na štaflích a to špatný kolenní kloub, který ho omezoval v práci tak, že již nemohl chodit ani stát. Vzhledem k jeho vysoké odbornosti a velkému pracovnímu vytížení (objednávky má minimálně půlrok až rok dopředu) si vše naplánoval tak, aby mohl mít provedenu operaci a následnou rehabilitaci mezi nasmlouvanými zakázkami. Když prošel všemi předoperačními vyšetřeními a měl nastoupit na operaci, tak přišel v rámci covid-19 zákaz nemocnicím provádět jakékoliv zákroky a všechny síly směřovat k boji s covid-19. Zde tedy došlo k několikaměsíčnímu odložení operace, ale pracovat nemohl. Tím tedy samozřejmě i nemožnost nastoupit na již dlouhodobě domluvené zakázky v termínu, kdy mělo být již i po rehabilitaci. Vzhledem k tomu, že nasmlouvané práce mají i nasmlouvané penále za nedodržení termínů, to nebyla jednoduchá situace. Po operaci v rámci rehabilitace pracoval alespoň ze židle, aby byl něco platný. Celou situaci mu pomohlo zvládnout to, že k řemeslu přivedl i oba dva své syny a vždy pomáhal i kolegům z malířského Cechu, kteří pracují v okolí. To se mu nyní vrátilo, že mu pomohli připravit veškeré nasmlouvané závazky. Zde je velmi výrazně vidět, jak těžkou pozici má OSVČ živnostník, například proti zaměstnanci na poště, kde ho v době nemoci zastoupí kolega a nehrozí žádné penále ani ušlý zisk. Pan Konečný je vysoce uznávaný odborník, který předává své zkušenosti nejenom mladým kolegům v Cechu, žákům na učilištích, pracovníkům starajícím se o památky, ale i kolegům ze zahraničí.

#Aktuality #Články a případové studie #Nejmenší podnikatelé a živnostníci #Řemeslo 4.0

Ze dne na den z eventové činnosti přešli na výrobu dezinfekčních stojanů a dokázali zvýšit běžný obrat na dvojnásobek a vyrůst tedy o 100 % a i když by měli nárok, tak nečerpají žádné státní podpory a dotace.

Ze dne na den jim obrat spadl na nulu. Nebrečeli a zajistili ochranné pomůcky, které prodávali za fajn ceny s férovou marží. Během extrémně krátké doby připravili výrobu dezinfekčních stojanů a vše dotáhli do konečného produktu, který uvedli na trh. S optimismem a bez stěžování si na současné podmínky.

#Aktuality #Články a případové studie #Firma 4.0 #Nejmenší podnikatelé a živnostníci #Obchod a retail 4.0 #Služby 4.0

V období krize firma Jiří Fiala s.r.o. při nedostatku pracovníků urychlila zavádění automatizace a využití robotického pracoviště při výrobě chlebíčků.

Představitel firmy, Jan Fiala, se aktivně podílí na činnosti AVL, inspiruje ostatní členy svými vizemi rozvoje oboru výroby lahůdek i jejich praktickým uplatňováním. V období krize například při nedostatku pracovníků urychlil zavádění automatizace a využití robotického pracoviště při výrobě obložených chlebíčků. Navíc se významně a nezištně podílel na organizaci distribuce ochranných prostředků pro členy asociace.

#Aktuality #Články a případové studie #Firma 4.0 #Nejmenší podnikatelé a živnostníci #Obchod a retail 4.0

Rodinná firma JOHN NELL připravila pro zákazníky on-line prodavačku

Rodinná firma JOHN NELL svým zákazníkům internetového obchodu Nejlepšíkočárky.cz v období Covidu-19 připravila pro zákazníky on-line prodavačku, která zákazníkům z domovu pomáhala s výběrem a prohlídkou zboží na dálku. Podle pokynů klienta online prodavačka zboží předvede ze všech úhlů, ukáže jeho funkce, případně porovná s jinými modely, a odpoví na dotazy. Zákazník tak nebude při nákupu on-line omezený jen na fotografie nebo ilustrační videa umístěná v e-shopu. Uživatel může s pomocí on-line prodavačky nakupovat kdekoliv z domova i ze zahraničí bez toho, aby absolvoval cestu do kamenné prodejny. K provedení i tak sofistikovaného a pro rodinu zásadního nákupu, jako je výběr dětského kočárku, mu stačí pouze smartphone nebo počítač či tablet připojený na internet. Videohovor s odbornou prodavačkou nejen šetří čas a náklady na cestu do prodejny, ale je bezpečnější i kvůli současnému riziku nákazy novým typem koronaviru. Usnadňuje také nákup nemocným lidem nebo klientům, pro které je návštěva prodejny nějakým způsobem zatěžující. Zákazník si navíc může videohovor nahrát nebo si udělat screenshoty a nákup si v klidu promyslet. Video prodavačka je k dispozici každý všední den od 9:00 do 18.00 hodin a v sobotu od 9:00 do 15:00 hodin.

#Aktuality #Články a případové studie #Firma 4.0 #Nejmenší podnikatelé a živnostníci #Obchod a retail 4.0 #Služby 4.0

Během několika měsíců vyvinuli a uvedli na trh antimikrobiální filtr do oken, dveří a interiérů

V rámci boje pro pandemii COVID-19 firma během několika měsíců vyvinula a uvedla na trh antimikrobiální filtr do oken, dveří a interiérů pod značkou Nanocleaner. Filtr likviduje na fyzikální bázi bakterie i viry a zabraňuje jim jak v průniku, tak v množení se. Je vhodný do interiérů - jako ochrana např. personálu lékáren, tak pro zdravotnická zařízení, školy, veřejné budovy do oken a dveří. Dále firma urychlila investici 100 mil. Kč do vzniku první výrobní kapacity - NAFIGATE Park a.s., kde již probíhají přípravné práce k zahájení výroby - závod sídlí na Andělské hoře v Chrastavě ZDE. A Zároveň zahájila výrobu nanomateriálů a vysoce účinných zdravotnických prostředků proti pandemii COVID-19. Firma je mimořádně úspěšná i v oblasti inovací - je řešitelem strategických projektů Horizon 2020, získala projekt Eurostars a v letošním roce uspěla v obrovské konkurenci s projektem ELIIT v oblasti nanotechnologií /podpořeno bylo pouze 15 projektů z celé EU.

#Aktuality #Články a případové studie #Firma 4.0 #Obchod a retail 4.0 #Služby 4.0

Prohlídky galérie vypínačů a zásuvek připravili bezdotykově s virtuálním průvodcem a svůj obrat zvýšili o 30 %

Tak jako i ostatní společnosti jsme při příchodu korona chřipky řešili, jak se v krizových situacích zachováme. Možností bylo hned několik, jako nejsnazší se zdálo přijetí podpůrných financí od státu. Jelikož jsme splňovali potřebné kvóty chybějících zaměstnanců, díky tomu jsme mohli zastavit výrobu a přečkat tak krizi s jistotou malé ztráty. Jelikož si myslíme, že jsme stáli na sklonku finanční krize obecně, korona krize nekončí a naváže na ní další pokles byznysu, rozhodli jsme se postupovat jinou cestou. Připravili jsme prohlídky naší galerie vypínačů a zásuvek bezdotykově, bez účasti průvodce (ten byl pouze elektronicky na přenosovém zařízení a zákazníci byli v galerii sami). Scházeli jsme se zákazníky přes video konference, ztrojnásobili jsme investice do reklamy, začali jsme nabírat zaměstnance a volný čas jsme využili k učení nových věcí a vylepšování procesů. Tyto kroky společně zatím způsobily meziročně skokový nárůst obratu společnosti o 30 %. V současné době dokončujeme přípravu prodeje do Německa. Ta měla být již hotova, ale zastihly nás provozní komplikace, se kterými bojujeme a očekáváme začátek prodeje v zimě. To by nadále mělo zvyšovat naše tržby i v případě příchodu další krize.

#Aktuality #Články a případové studie #Firma 4.0 #Obchod a retail 4.0 #Služby 4.0

AMSP ČR a Google: První lekce SMB Academy

Toto je první lekce SMB Academy, online kurzu, který pro vás připravuje Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR společně s iniciativou Grow with Google – Pomáháme Česku růst. Cílem akademie je předat malým a středním podnikatelům digitální know-how. Chceme vám pomoci znovu nastartovat byznys.

#SMB Academy, Online kurz od Google #Firma 4.0 #Nejmenší podnikatelé a živnostníci #Vzdělávání

Série live webinářů: Bezpečnost v hybridním světě

AMSP ČR ve spolupráci s K-net Technical International Group Vás zve na sérii webinářů: Bezpečnost v hybridním světě. Série webinářů se nese v duchu bezpečnosti dat a komunikace, efektivních nástrojů pro práci odkudkoli a zajištění kontinuity provozu.

#Aktuality #Firma 4.0 #Nejmenší podnikatelé a živnostníci #Obchod a retail 4.0 #Průmysl 4.0 #Služby 4.0 #Vzdělávání #Webináře

Podcast AMSP ČR #7 „Máte tady mouchu“ podlahářské řemeslo a jeho krásy z pohledu mistra oboru.

Máme pro Vás sedmý podcast naší asociace, a to na téma: „Máte tady mouchu“ podlahářské řemeslo a jeho krásy z pohledu mistra oboru.

#Aktuality #Podcasty #Řemeslo 4.0 #Vzdělávání

WEBINÁŘ: Kdo pomáhá a kdo se veze?

AMSP ČR ve spolupráci se PERFORMIA, spol. s r.o. Vás zve na webinář: Kdo pomáhá a kdo se veze?

#Aktuality #Firma 4.0 #Nejmenší podnikatelé a živnostníci #Služby 4.0 #Vzdělávání #Webináře

ONLINE Konference AMSP ČR: Nové trendy v podnikání MSP (ZÁZNAM)

V rámci projektu Rok malého podnikání 2020 si Vám dovolujeme poskytnout záznam online konference která se uskutečnila dne 9. 10. 2020. V záznamu Vás čeká panelová diskuze a praktické menší ONLINE workshopy.

#Aktuality #Firma 4.0 #Nejmenší podnikatelé a živnostníci #Obchod a retail 4.0 #Služby 4.0 #Vzdělávání #Webináře

JAK PŘEŽÍT KRIZI – DOPORUČUJEME!

Zkušení krizoví manažeři z České asociace interim managementu (Česká asociace interim managementu) se rozhodli připravit další aktuální sadu upozornění a doporučení pro firmy, které jim pomohou přežít krizi, nebo si alespoň uvědomit důležité souvislosti a nasměřovat další kroky. Součástí dokumentu je také jednoduchý "kondiční" test, kterým si firmy mohou snadno a rychle zjistit, jak vážná je jejich situace.

#Aktuality #Články a případové studie #Firma 4.0 #Nejmenší podnikatelé a živnostníci #Obchod a retail 4.0 #Služby 4.0 #Vzdělávání

Podcast AMSP ČR #6 „Jak si nejlépe vybrat vůz pro své podnikání“

Dovolujeme si Vás informovat o natočení šestého podcastu naší asociace, a to na téma: Jak si nejlépe vybrat vůz pro své podnikání.

#Aktuality #Firma 4.0 #Nejmenší podnikatelé a živnostníci #Obchod a retail 4.0 #Podcasty #Průmysl 4.0 #Služby 4.0

Analýza: Nové trendy v podnikání MSP ve vybraných oblastech podnikání

Nové trendy v ekonomice celkově vycházejí z celé řady faktorů – technologický rozvoj a inovace ve všech oblastech hospodářství, které jdou hnány rozvojem vědy i neustále zesilující konkurencí, a zasahují jak sektory výroby, tak i služeb. Rok 2020 je specifický dalším faktorem, který výrazně ovlivnil aktuální trendy v podnikání – pandemií Covid-19. V následujícím materiálu uvádíme příklady konkrétních nových či zesilujících trendů v podnikání s tím, že by se mohly některé z nich hodit jako inspirace malým a středním podnikům a živnostníkům k zavedení různých technických novinek do jejich podnikání. Řada z níže uvedených trendů se již projevuje různě dlouhou dobu, některé se však zrodily až v průběhu letošního roku jako specifický důsledek celosvětové pandemie Covid-19.

#Aktuality #Články a případové studie #Firma 4.0 #Nejmenší podnikatelé a živnostníci #Obchod a retail 4.0 #Průzkumy a analýzy #Služby 4.0 #Vzdělávání

WEBINÁŘ: Digitální podnik (OPPIK)

AMSP ČR ve spolupráci s K-net Technical International Group Vás zve na webinář: Digitální podnik (OPPIK).

#Aktuality #Články a případové studie #Firma 4.0 #Nejmenší podnikatelé a živnostníci #Obchod a retail 4.0 #Průmysl 4.0 #Řemeslo 4.0 #Služby 4.0 #Vzdělávání #Webináře

MARTEN RUNOW: To nejhorší řešení kritické situace je nedělat nic

Co má dělat šéf firmy, když se firmě nedaří? Jak v tu chvíli zacházet s lidmi, které má na palubě? Nebo jak má šéf jako někdo, na koho jsou upřeny nejedny oči, ustát stres, který je s takovým obdobím nepochybně spojen? Marten Runow, expert na budování produktivních týmů a CEO společnosti Performia International, už poznal příběhy tisíce firem.

#Aktuality #Firma 4.0 #Nejmenší podnikatelé a živnostníci #Služby 4.0 #Vzdělávání

VIRTUÁLNÍ FIREMNÍ AKCE - Jak stmelit tým v této nelehké době?

Mnoha firem se momentálně potýká s omezením vzájemného kontaktu, osekanými rozpočty a zaměstnanci na home-office, což znemožňuje organizaci firemních akcí a teambuildingů. Zaměstnanci se mnohdy cítí odtržení od kolektivu a týmy potřebují stmelit, zvýšit motivaci a tím i produktivitu. Přinášíme Vám tipy na 3 koncepty virtuálních firemních akcí, které Vám s tím pomohou.

#Aktuality #Firma 4.0 #Nejmenší podnikatelé a živnostníci

WEBINÁŘ: I práce může být zážitek

AMSP ČR ve spolupráci se Slevomatem Vás zve na webinář: I práce může být zážitek. Ukážeme vám, jak ve Slevomatu hledají nové talenty, jak vypadá jejich zapracování ve firmě, a prozradí, co udělat, když chcete, aby byla vaše firma magnetem pro nové kolegy. Velkou výzvou pro Slevomat byla péče o zaměstnance v době, kdy kvůli koronaviru museli všichni pracovat z domova. Co jim fungovalo a co se naopak neosvědčilo?

#Aktuality #Firma 4.0 #Nejmenší podnikatelé a živnostníci #Obchod a retail 4.0 #Služby 4.0 #Vzdělávání #Webináře

Elektronické podepisování zefektivní práci i realitních makléřů

Digitalizace všech dokumentů s sebou přináší nejednu výhodu. Odpadnou náklady na tisk, doručení i archivaci, samozřejmě ale nesmíme zapomínat ani na to nejcennější aktivum – čas. Podle aplikace iSmlouva, která se věnuje elektronickému podepisování právně závazných dokumentů, je většina vydaných smluv (asi 70 %) podepsána a uzavřena ještě během téhož dne. To znamená zásadní redukci obchodů, které prostě jen „vyšumí“ – dříve, než dojde k uzavření najde např. zájemce o byt jinou nabídku a podobně.

#Aktuality #Články a případové studie #Firma 4.0 #Nejmenší podnikatelé a živnostníci #Obchod a retail 4.0 #Služby 4.0

Digitální dvojče a řešení Siemens zajišťuje čistou vodu

Technická univerzita v Berlíně zkoumá řešení, která dokážou současné městské vodovodní a kanalizační systémy ještě více zefektivnit. Do vývoje úspěšně začleňuje digitální systémy společnosti Siemens včetně řešení pro digitální dvojče. Například digitální dvojče čerpací stanice umožňuje provádět výzkumné práce v simulovaném reálném prostředí a navrhovat inovativní koncepty pro městské vodovodní a kanalizační systémy.

#Aktuality #Články a případové studie #Průmysl 4.0

Češi, fake news a c-19

Od vyhlášení nouzového stavu v polovině března 2020 sleduje výzkumná agentura Ipsos názory a postoje veřejnosti k aktuálním tématům okolo koronaviru. V zatím poslední vlně se Ipsos zaměřil na téma fake news. S fake news (tedy se zcela či částečně nepravdivými informacemi) o koronaviru se setkalo 60 % Čechů, nejčastěji mladí lidé. Naprostá většina z těch, co fake news zaznamenali, jim alespoň zpočátku uvěřila – celkem 52 % populace.

#Aktuality #Články a případové studie #Firma 4.0 #Nejmenší podnikatelé a živnostníci #Obchod a retail 4.0 #Průzkumy a analýzy

ZPRAVODAJ RMP ZÁŘÍ 2020: VYBERTE SVÉHO FAVORITA na Cenu AMSP ČR

#Aktuality #Články a případové studie #Firma 4.0 #Nejmenší podnikatelé a živnostníci #Obchod a retail 4.0 #Průmysl 4.0 #Služby 4.0 #Vzdělávání #Zpravodaj RMP 2020

Podcast AMSP ČR #5 „Podpora MSP ze strany stěžejního resortu“

Dovolujeme si Vás informovat o natočení pátého podcastu naší asociace, a to na téma: „Podpora MSP ze strany stěžejního resortu“. Naším hostem byl Ing. Pavel Vinkler, Ph.D, zástupce náměstkyně ministra, ředitel odboru podnikatelského prostředí a obchodního podnikání na MPO

#Aktuality #Firma 4.0 #Nejmenší podnikatelé a živnostníci #Obchod a retail 4.0 #Podcasty #Služby 4.0 #Vzdělávání

Záznam online konference: Bez marketingu to nejde ani v MSP

Každá firma, každý živnostník potřebuje své zákazníky. Nebude řeč o tom, co je marketing , ale o tom, co všechno může pomoci.

#Firma 4.0 #Nejmenší podnikatelé a živnostníci #Obchod a retail 4.0 #Služby 4.0 #Vzdělávání #Webináře

Google ve spolupráci s partnery pomůže s digitalizací českých firem, nabídne jim bezplatná školení pro překonání krize

Pandemie covidu-19 negativně zasáhla řadu firem i celou českou ekonomiku. Zároveň s tím urychlila využívání online technologií a přiměla lidi přesunout část svých aktivit na internet. S pokračující pandemií je tak pro firmy čím dál důležitější schopnost využívat v rámci svého podnikání online nástroje. Mnoho firem ale stále neví, jak na to.

#Aktuality #Firma 4.0 #Nejmenší podnikatelé a živnostníci #Obchod a retail 4.0 #Služby 4.0 #Vzdělávání

SOUTĚŽ o Cenu AMSP ČR - VYBERTE SVÉHO FAVORITA

Vyberte svého favorita na Cenu AMSP ČR za úspěšné a inspirativní překonání krizového období koronaviru. Našli jsme živnostníky a malé firmy, kteří s inspirací jinými nebo sami úspěšně překonali krizové období koronaviru. Přestože byly malé firmy při pandemii nového koronaviru jednou z nejvíce zasažených skupin, mnohé z nich to překvapivě oproti všem úskalím hrdinsky ustály a krizi přijaly jako motiv ke změně k lepšímu. Nyní se začínáme vracet do normálu a věříme, že se pandemie znovu nerozšíří.

#Aktuality #Firma 4.0 #Nejmenší podnikatelé a živnostníci #Obchod a retail 4.0 #Průmysl 4.0 #Řemeslo 4.0 #Služby 4.0

ONLINE SEMINÁŘ: BLUE OCEAN STRATEGY

AMSP ČR ve spolupráci s SC&C Partner, spol. s r.o. Vás zve na online seminář: BLUE OCEAN STRATEGY … aneb jak získat nové zákazníky?

#Aktuality #Firma 4.0 #Nejmenší podnikatelé a živnostníci #Obchod a retail 4.0 #Průmysl 4.0 #Služby 4.0 #Vzdělávání #Webináře

Doporučené postupy pro ochranu Vašich provozů před koronavirovou nákazou

Vážení členové, pozorovatelé a partneři, máme pro Vás v této neklidné době doporučené postupy pro ochranu Vašich provozů před koronavirovou nákazou zpracované firemním sektorem.

#Aktuality #Farma 4.0 #Firma 4.0 #Nejmenší podnikatelé a živnostníci #Obchod a retail 4.0 #Průmysl 4.0 #Řemeslo 4.0 #Služby 4.0

Záznam webináře: Na čem se nenachytat při přípravě nového webu

Na webináři Vám Martina z Volkswagen Financial Services představí, jak vyvinout nový web a tipy, na kterých se nenachytat. Co dalšího se dozvíte? Podíváme se na celý proces přípravy nového webu – od základních cílů, přes realizaci a spuštění. Probereme také základy SEO, které by vám neměli přisprávě webu uniknout.

#Aktuality #Nejmenší podnikatelé a živnostníci #Obchod a retail 4.0 #Služby 4.0 #Vzdělávání #Webináře

Pozvánka na WEBINÁŘ: Digitalizujte firmu (s)právně

AMSP ČR ve spolupráci s eLegal advokátní kancelář, s.r.o. Vás zve na online seminář (webinář): Digitalizujte firmu (s)právně.

#Aktuality #Firma 4.0 #Nejmenší podnikatelé a živnostníci #Obchod a retail 4.0 #Služby 4.0 #Vzdělávání #Webináře

Dvě vlastnosti, které mají vliv na vaši sebedůvěru

,,Během posledních pár měsíců jsme měli možnost pozorovat různé reakce našeho okolí. Někteří lidé měli strach, byli jako opaření, někteří panikařili a dělali rozhodnutí, která s odstupem času byla přinejmenším zbytečná. Jiní se zase až moc „netrápili“ a propásli tím příležitosti a další zas svým přístupem příjemně překvapili a přispěli k lepšímu zvládnutí celé situace. Tohle celé souvisí mimo jiné i se sebedůvěrou. Na čem je taková sebedůvěra lidí postavená a proč ji Češi nemají moc velkou? Možná budete překvapeni.´´ Říká společnost Performia.

#Aktuality #Články a případové studie #Firma 4.0 #Nejmenší podnikatelé a živnostníci #Obchod a retail 4.0 #Služby 4.0 #Vzdělávání

Proč byste i ve vaší firmě měli dokumenty podepisovat elektronicky?

Elektronické vytváření a uzavírání právně závazných smluv a dokumentů představuje trend, který má rozhodně co nabídnout i vašemu podnikání. Digitálně podepsaný dokument je zcela rovnoprávný klasickému papíru – přináší ale úplně novou úroveň efektivity.

#Aktuality #Články a případové studie #Firma 4.0 #Nejmenší podnikatelé a živnostníci #Obchod a retail 4.0 #Služby 4.0 #Vzdělávání

reSTART podnikání

Žijeme v době, která vyžaduje plné nasazení v našem soukromém, společenském i pracovním životě. Není vždy lehké tuto cestu akceptovat, rozumět jí a jít po ní.

#Aktuality #Články a případové studie #Firma 4.0 #Nejmenší podnikatelé a živnostníci #Obchod a retail 4.0 #Služby 4.0

KONFERENCE NOVÉ TRENDY V PODNIKÁNÍ MSP

V rámci projektu Roku malého podnikání 2020 si Vás dovolujeme pozvat na jednu z hlavních konferencí projektu na které vystoupí zástupci z AMSP ČR, vybraný zástupci z praxe z různých oblasti podnikání, generální partnery a partnery projektu. Na konferenci Vás čeká panelová diskuze, praktické menší workshopy, networking, nádherné prostory na skvěle dostupném místě v Praze a neodolatelný catering.

#Aktuality #Firma 4.0 #Nejmenší podnikatelé a živnostníci #Obchod a retail 4.0 #Služby 4.0 #Vzdělávání

Nezapomínejte na ty správné prostředky, tým, ani na svou prezentaci

Krize je doba, během které záleží na každém slově, které na soc. sítích vypustíte. Stačí několik málo řádků a váš úspěch/reputace může být nenávratně pryč. Na co se tedy zaměřit, abyste i z krize vytěžili naprosté maximum a vyvarovali se tak nepříjemným důsledkům?

#Aktuality #Články a případové studie #Firma 4.0 #Nejmenší podnikatelé a živnostníci #Obchod a retail 4.0 #Služby 4.0

Digitalizace personalistiky

Technologie se stále zlepšují, lidé si na ně zvykají, ale co firmy? Dokáží se včas přizpůsobit, inovovat své procesy a digitalizovat?

#Aktuality #Články a případové studie #Firma 4.0 #Nejmenší podnikatelé a živnostníci #Obchod a retail 4.0 #Služby 4.0

ZPRAVODAJ RMP SRPEN 2020: Třetina firem je na tom v současnosti lépe nebo funguje stejně jako před krizí. Chtějí investovat.

#Aktuality #Články a případové studie #Firma 4.0 #Nejmenší podnikatelé a živnostníci #Obchod a retail 4.0 #Služby 4.0 #Vzdělávání #Zpravodaj RMP 2020

Záznam webináře: Služby eMobility ŠKODA AUTO

#Aktuality #Firma 4.0 #Nejmenší podnikatelé a živnostníci #Obchod a retail 4.0 #Průmysl 4.0 #Služby 4.0 #Webináře

Podcast AMSP ČR #4 „Hledám k sobě další tahouny. Zn. Přetížený šéf.“

Máme pro vás čtvrtý podcast naší asociace, a to na téma „Hledám k sobě další tahouny. Zn. Přetížený šéf.“ Naším hostem byla Lucie Spáčilová, výkonná ředitelka PERFORMIA, spol. s.r.o. a trenérka seminářů.

#Aktuality #Firma 4.0 #Nejmenší podnikatelé a živnostníci #Obchod a retail 4.0 #Podcasty #Služby 4.0 #Vzdělávání

Kreativita se dá naučit! Přihlaste se na online workshop s Google :)

A právě proto spouštíme workshopy New Generation of Founders v online verzi. V trochu vzdáleném, ale přesto funkčním prostředí, kde se můžete metodu Design Thinking naučit.

#Aktuality #Firma 4.0 #Nejmenší podnikatelé a živnostníci #Obchod a retail 4.0 #Služby 4.0 #Vzdělávání #Webináře

#ObjevMujRegion – soutěž pro české TURISTY, kde pomáhají digitální technologie

Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR) představuje Digitální inovační hub a vyzývá české turisty: „Staňte se globálním influencerem a podpořte podnikatele v cestovním ruchu ve svém okolí“. Startujeme soutěž Objev můj region, která je součástí kampaně pro celou Evropu s cílem zviditelnit Českou republiku.

#Aktuality #Firma 4.0 #Nejmenší podnikatelé a živnostníci #Služby 4.0

Kompenzační bonus pro dohodáře je MNOHO POVYKU PRO NIC

V pátek nabyla účinnosti novela zákona o kompenzačním bonusu lidem pracujícím na dohodu o provedení práce (DPP) nebo na dohodu o pracovní činnosti (DPČ), kteří jsou ovšem účastníky nemocenského pojištění (tzv. pojištěná dohoda). Žádat budou moci o kompenzační bonus ve výši 350 Kč denně, a to zpětně za období od 12. března do 8. června 2020. Kamenem úrazu jsou podmínky naplnění nároku na bonus, a tak na tuto podporu dosáhne mizivý počet lidí. Náklady na vytvoření, zpracování novely, celý legislativní proces včetně průchodu poslaneckou sněmovnou jsou tak mnohonásobně vyšší než potenciální peníze, které se mají dostat mezi lidi.

#Aktuality #Firma 4.0 #Nejmenší podnikatelé a živnostníci

DIGITÁLNÍ VÝROBA 2020

Česká republika již několik let čelí výzvám spojeným s digitalizací průmyslové výroby. Tuzemské podniky se s novým trendem již střetávají a posouvají se od teorie ke konkrétním projektům. Někdy zvaná jako druhá či jiná digitalizační vlna. Tradiční konference Digitální výroba, která mapuje fenomén Průmyslu 4.0, se nesoustřeďuje pouze na teorii a věčné polemizování nad tématem, zda stojíme na prahu evoluce či revoluce, ale odráží skutečný stav v českých výrobních podnicích, zájem o tuto problematiku a představuje aktuální dostupné technologie. Jedná se také o jednu z nejdéle trvajících konferencí právě na téma Průmyslu 4.0.

#Aktuality #Průmysl 4.0 #Vzdělávání

Soutěž o Národní cenu České republiky za kvalitu v rodinném podnikání

Posláním Národní ceny České republiky za kvalitu v rodinném podnikání je zviditelnit úspěšnost českých rodinných podniků. Ocenit kvalitu v oblasti manažerských, ekonomicko-finančních a administrativně-psychologicko-právních aktivitách prostřednictvím zpětné vazby, kterou rodinným podnikům poskytne hodnocení nezávislou stranou. Rodinné podniky tak získají objektivní pohled na úroveň kvality svého podnikání a zejména ty oceněné se stanou dobrým příkladem pro ostatní rodinné podniky.

#Aktuality #Firma 4.0 #Nejmenší podnikatelé a živnostníci

Cirkulární principy v průmyslových firmách? Snazší, než si myslíte!

V cirkulární ekonomice v ideálním případě neexistuje odpad, je založena na funkčních a nekončících cyklech, ve kterých jsou materiálové toky uzavírány a znovu využívány ve výrobě. V mnoha případech je to možné, vyžaduje to však zapojení veškerých aktérů, kteří se na cyklu podílejí, a to včetně spotřebitelů. Jaké jsou motivace pro realizaci cirkulárních projektů?

#Aktuality #Články a případové studie #Průmysl 4.0

Podnikejte online

Poslední měsíce ukázaly, jak důležité je online prostředí pro dobře fungující podnikání. Komerční banka udělala v oblasti poskytování služeb na dálku velký posun. Tahle zkušenost přinesla nápad pomoci našim klientům s výběrem řešení online prodeje.

#Aktuality #Firma 4.0 #Nejmenší podnikatelé a živnostníci #Obchod a retail 4.0 #Služby 4.0

Kontaktovat interim manažera není jako kontaktovat opraváře, říká Jan Dolejš z České asociace interim managementu

CAIM je profesní sdružení interim manažerů a poskytovatelů interim managementu. Šíří osvětu o jeho principech, výhodách a možnostech, zvyšuje úroveň interim managementu v ČR. Její členové pomáhají zachraňovat a restrukturalizovat firmy, řídit změny a důležité projekty nebo řešit nedostatek či výpadek odborných kapacit.

#Aktuality #Články a případové studie #Firma 4.0 #Nejmenší podnikatelé a živnostníci #Vzdělávání

Siemens pomáhá výrobcům zvýšit produktivitu výroby – nabízí MindSphere aplikace k vyzkoušení zdarma

Výrobci na celém světě dnes čelí novým a nelehkým výzvám. Snaží se udržet či znovu rozběhnout svůj provoz a výrobu a potřebují nepřetržitý a kompletní přehled nad svým provozem.

#Aktuality #Články a případové studie #Průmysl 4.0

ZPRAVODAJ RMP ČERVENEC 2020: Vyhlášení soutěže o cenu AMSP ČR za úspěšné a inspirativní překonání krizového období koronaviru

#Aktuality #Články a případové studie #Firma 4.0 #Nejmenší podnikatelé a živnostníci #Obchod a retail 4.0 #Průmysl 4.0 #Řemeslo 4.0 #Služby 4.0 #Zpravodaj RMP 2020

SOUTĚŽ o cenu AMSP ČR za úspěšné a inspirativní překonání krizového období koronaviru

V rámci projektu Rok malého podnikání 2020 hledáme živnostníky a malé firmy, kteří s inspirací jinými nebo sami úspěšně překonali krizové období koronaviru. Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR) společně s generálními partnery projektu Rok malého podnikání 2020 na Dni podnikatelů ČR ocení vítěze! Nominujte své favority a dejte nám o nich vědět. Tím jim projevíte uznání, podporu a obdiv!

#Aktuality #Firma 4.0 #Nejmenší podnikatelé a živnostníci #Obchod a retail 4.0 #Průmysl 4.0 #Řemeslo 4.0 #Služby 4.0

AMSP ČR vyhlašuje 9. ročník soutěže Equa bank Rodinná firma roku!

Do 10. září 2020 můžete nominovat svou či vám sympatickou rodinnou firmu do soutěže Equa bank Rodinná firma roku. Soutěž pořádá již devátým rokem Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR) s cílem ocenit, podpořit a motivovat firmy v rodinném podnikání. Soutěží se o hodnotné ceny v kategoriích Malé firmy (firmy do 50 zaměstnanců s obratem do 10 mil. EUR) a Střední firmy (firmy do 250 zaměstnanců s obratem do 50 mil. EUR).

#Aktuality #Farma 4.0 #Firma 4.0 #Nejmenší podnikatelé a živnostníci #Obchod a retail 4.0 #Průmysl 4.0 #Řemeslo 4.0 #Služby 4.0

V pomoci podnikatelům a živnostníkům v koronakrizi sehrála AMSP ČR významnou roli

Jak v AMSP ČR fungujeme a čím se zabýváme? Jak zasáhla koronakrize živnostníky a malé a střední podniky a jak je AMSP ČR podpořila? Jak a v čem AMSP ČR podpoří živnostníky a malé a střední podniky v příštích měsících? A proč je dobré být členem AMSP ČR? To jsou hlavní témata v rozhovoru o AMSP ČR s naší generální ředitelkou asociace, Evou Svobodovou. Děkujeme za pozvání do podcastu společnosti HEADIM.

#Aktuality #Farma 4.0 #Firma 4.0 #Nejmenší podnikatelé a živnostníci #Obchod a retail 4.0 #Podcasty #Průmysl 4.0 #Řemeslo 4.0 #Služby 4.0 #Webináře

Online analýza vaší firmy na internetu zdarma

Přinášíme vám zdarma rychlou a jednoduchou online analýzu. V době koronavirové se na internet přesunuli i lidé, kteří jej dříve moc nevyužívali. Naučili se vyhledávat informace a firmy, nakupovat a objednávat. A už u toho zůstanou, protože jim internet usnadnil život. Pro vás je nyní extrémně důležité být na internetu dosažitelný. A hlavně se správnými informacemi - protože ty rozhodují o tom, zda si zákazník firmu vybere. Ověřte si tu svou a podívejte se na pár tipů, jak získat více zákazníků.

#Aktuality #Články a případové studie #Firma 4.0 #Nejmenší podnikatelé a živnostníci #Obchod a retail 4.0 #Služby 4.0

Efektivní nástroj pro velké i malé společnosti

,,Microsoft 365 je komplexní řešení pro firmy, jakýkoliv rozměrů.“ Tato věta dle mého plně vystihuje toto cloudové uložiště. Nesporné výhody, které Microsoft 365 (dříve Office 365) má, tkví v okamžité dostupnosti, vysoké odolnosti, možnosti používat vždy nejnovější aplikace a služby a v neposlední řadě snížení nákladů na správu firemní infrastruktury.

#Aktuality #Články a případové studie #Firma 4.0 #Nejmenší podnikatelé a živnostníci #Obchod a retail 4.0 #Služby 4.0

Technologická exploze po koronaviru

O tom, že vpád nemoci covid-19 do našich životů způsobí obrovské změny, nikdo nepochybuje. Avšak skutečnost, že ony změny mohou být i pozitivní, si ještě zdaleka všichni neuvědomují. Jedněmi z těch, kdo na pozitivní změny věří, a navíc dělají vše pro to, aby jich bylo co možná nejvíce, jsou tvůrci moderních technologií. O konkrétních krocích i konkrétních technologiích, které mohou posunout lidstvo o velký krok kupředu, mluví Ing. Tomáš Duba, zástupce divize Digital Industries společnosti Siemens.

#Aktuality #Články a případové studie #Firma 4.0 #Nejmenší podnikatelé a živnostníci #Průmysl 4.0 #Řemeslo 4.0

Nejdražší chyby při reorganizaci firmy

Současná situace donutila spoustu firem zamyslet se nad tím, zda lze dělat věci lépe a efektivněji v menším počtu zaměstnanců. Některé jsou třeba donuceny propouštět, aby se udržel chod společnosti. Vždy když přichází čas reorganizace či restrukturalizace, vyvstává otázka: Koho si v týmu nechat?

#Aktuality #Články a případové studie #Firma 4.0 #Nejmenší podnikatelé a živnostníci #Služby 4.0 #Vzdělávání

Podcast AMSP ČR #2 Co mají malé a střední podniky společného s vesmírným průmyslem?

Máme pro vás druhý podcast naší asociace, a to na téma „Co mají malé a střední podniky společného s vesmírným průmyslem?"

#Aktuality #Firma 4.0 #Nejmenší podnikatelé a živnostníci #Obchod a retail 4.0 #Podcasty #Průmysl 4.0 #Řemeslo 4.0 #Služby 4.0 #Vzdělávání

WEBINÁŘ: Kdo pomáhá a kdo se veze?

PRO VELKÝ ZÁJEM OPAKUJEME! Je Vám jasné, že to nejcennější v této době je rozeznat s jistotou ty, kdo Vám s tou hromadou práce opravdu pomůžou, od těch, kdo budou jen zpovzdálí sledovat, jak se to „vyvrbí“?

#Aktuality #Firma 4.0 #Nejmenší podnikatelé a živnostníci #Obchod a retail 4.0 #Služby 4.0 #Vzdělávání #Webináře

Webinář: Narostl vám skokově počet objednávek, zákazníků nebo práce?

Přinesla vám aktuální situace větší odbyt? Bojovali jste (nebo pořád bojujete) s otázkou, jak to všechno stihnout? Přineseme vám ve webináři tipy a příklady, jak lze digitalizovat obchodní procesy, tak, aby zákazníci sami tvořili své objednávky, faktury se sami vytvořili a odeslali (+ upomínali) a mnoho dalšího. Co budete dělat vy? Z mobilu kontrolovat, že všechno běží, jak má a věnovat se pouze zbytku problémových nebo vysoce výnosných zakázek. Ty běžné se vyřeší sami.

#Aktuality #Firma 4.0 #Nejmenší podnikatelé a živnostníci #Obchod a retail 4.0 #Služby 4.0 #Vzdělávání #Webináře

ZPRAVODAJ RMP 2020 ČERVEN

#Aktuality #Články a případové studie #Firma 4.0 #Nejmenší podnikatelé a živnostníci #Obchod a retail 4.0 #Průmysl 4.0 #Řemeslo 4.0 #Služby 4.0 #Vzdělávání #Zpravodaj RMP 2020

Webinář: S digitalizovaným obchodem získáte nové zákazníky a ti stávající utratí více, AMSP ČR a SNADNEE (záznam)

Jak dělat digitální obchod v „offline“ oborech? Obchod je dnes hlavně o zážitku vašich zákazníků. Musíte zaujmout, projevit zájem, a hlavně vědět o zákazníkovi maximum. Co dělají firmy, které mají spousty zákazníků, každému nabízejí individuální přístup a přesto jejich obchodní tým nemá desítky lidí? Mají všechny procesy pečlivě digitalizované a automatizované. Systémy je upozorňují jen na to důležité a rutinní činnosti provádí za ně. Výsledek? Zákazníci utrácejí více.

#Aktuality #Firma 4.0 #Nejmenší podnikatelé a živnostníci #Obchod a retail 4.0 #Služby 4.0 #Vzdělávání #Webináře

Webinář: Krizové řízení, AMSP ČR (záznam)

Na webináři budou uvedeny konkrétní příklady a zkušenosti krizového řízení – vytvoříme ,,vzorovou fiktivní" společnost. Dozvíte se například: jak analyzovat finanční a obchodní situaci, jak jednat s věřiteli, dozvíte se o přípravě reorganizace společnosti, o zahájení procesu insolvenčního řízení, jak vyřešit majetkovou strukturu a následný prodej podniku a mnohem více.

#Webináře #Aktuality #Firma 4.0 #Nejmenší podnikatelé a živnostníci #Obchod a retail 4.0 #Služby 4.0 #Vzdělávání

ZÁZNAM Z WEBINÁŘE PRO MAJITELE RODINNÝCH FIREM

Témata webináře: Krize ve firmě jako příležitost k upevnění rodinných vztahů, výhody registrace rodinných firem a výsledky nejnovějšího průzkumu rodinného podnikání, role rodinných firem při obnově českého hospodářství.

#Aktuality #Firma 4.0 #Nejmenší podnikatelé a živnostníci #Obchod a retail 4.0 #Průmysl 4.0 #Služby 4.0 #Vzdělávání #Webináře

Exportéři potřebují hlavně možnost cestovat, pokles exportu je 70 %

Druhý nezávislý průzkum agentury IPSOS pro projekt Rok malého podnikání 2020 přináší výsledky z oblasti názorů podnikatelů na dopady COVID-19 na české malé a střední exportéry, kde sběr dat se uskutečnil v červnu 2020 a zúčastnilo se jej 301 exportérů. Největší podíl respondentů 38 %) byl ze zpracovatelského průmyslu.

#Aktuality #Firma 4.0 #Průmysl 4.0 #Průzkumy a analýzy #Služby 4.0

Digitální výroba 2020 - diskuzní panel

Bonusový live stream ke konferenci Digitální výroba 2020 - diskuzní panel. Páteří digitalizace jistě musí být malé a střední podniky a za ně mluvil Karel Dobes z pozice předsedy představenstva Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR.

#Aktuality #Články a případové studie #Průmysl 4.0 #Řemeslo 4.0 #Vzdělávání

Uspěje manažer doby pohodové i v době krizové?

Současná doba mi připomíná klasický začátek amerického akčního filmu. Z naprosto standardní rutiny se najednou hlavní hrdinové ocitnou uprostřed katastrofy. A právě v této šílené době se přede všechny postaví někdo, kdo ostatní vede a díky komu je zachráněn celý svět. Nebo alespoň jeho část. Existuje vůbec takový hrdina v našem reálném světě? To si přečtěte v článku od společnosti Performia.

#Aktuality #Články a případové studie #Firma 4.0 #Nejmenší podnikatelé a živnostníci #Obchod a retail 4.0 #Průmysl 4.0 #Služby 4.0 #Vzdělávání

Tahounem v krizi jsou naše rodinné firmy

Rodinné firmy (Rodinná firma) se ukázaly jako opravdový tahoun při zvládání koronavirové krize. Částky, které chtějí investovat, jsou příslibem k oživení české ekonomiky.

#Aktuality #Firma 4.0 #Nejmenší podnikatelé a živnostníci #Obchod a retail 4.0 #Průmysl 4.0 #Průzkumy a analýzy #Služby 4.0 #Vzdělávání

Jak Siemens pomáhá svým zákazníkům v novém normálu? Bez digitalizace to nepůjde!

Dnes je zcela zřejmé, že globální krize způsobená pandemií viru COVID-19 má nevyhnutelné dopady pro většinu firem, proto i průmysl se musí přizpůsobit. Jeho digitalizace, která je důležitější než kdy jindy, může být klíčem k úspěchu. Možnosti, které digitalizace přináší, mohou současné krizi a průmyslovým firmám nejen pomoci překonat současný stav, ale také ukázat nové obchodní příležitosti. A jak společnost Siemens reaguje na aktuální situaci trhu?

#Aktuality #Články a případové studie #Firma 4.0 #Průmysl 4.0 #Služby 4.0 #Vzdělávání

3 tipy, jak zdarma zvýšit tržby díky internetu

Společnost Mediatel pro vás odemyká zdarma záznam jejich oblíbeného webináře, ve kterém vám naleznete 3 konkrétní a jednoduché tipy, jak zdarma zvýšit tržby díky internetu. Internet je v dnešní době klíčovým místem pro úspěch vašeho podnikání. Jenže, jak zvýšit tržby, když nemáte budget na reklamu nebo třeba úplně nerozumíte internetu? Co pro vás znamená Moje firma na Google, jak pro vás mohou pracovat správné informace o firmě a jak využít recenze ve svůj prospěch?

#Aktuality #Články a případové studie #Firma 4.0 #Nejmenší podnikatelé a živnostníci #Obchod a retail 4.0 #Průmysl 4.0 #Řemeslo 4.0 #Služby 4.0 #Vzdělávání

Využívejte digitální destinační marketing ke komunikaci se světem

Oslovte vaše budoucí návštěvníky! Představujeme vám Digitální Inovační Hub (DIH T4.0) v oboru turistiky a cestovního ruchu.

#Aktuality #Články a případové studie #Firma 4.0 #Nejmenší podnikatelé a živnostníci #Obchod a retail 4.0 #Průmysl 4.0 #Služby 4.0

Jak propouštět a udržet dobré jméno firmy?

Vybudovat dobré jméno firmy trvá roky. Je to každodenní práce na kvalitě služeb, produktů, servisu a více. Nedá se bohužel „koupit“ žádnou reklamou. Zatímco zákazníky firmy naprosto samozřejmě opečovávají, u zaměstnanců to už tak jednoznačné není. Jedním z kritických okamžiků je, když se firma musí s některým zaměstnancem rozloučit. To pak může o dlouho budované dobré jméno rychle přijít. A nejen díky síle sociálních sítí. Zvládnete-li propouštění s grácií, může to naopak vaši dobrou pověst posílit.

#Aktuality #Články a případové studie #Firma 4.0 #Nejmenší podnikatelé a živnostníci #Obchod a retail 4.0 #Průmysl 4.0 #Služby 4.0 #Vzdělávání

Jen tam, kde je „flákačka“, je čas na drby, problémy a „blbou náladu

Lucie Spáčilová má dlouholeté zkušenosti z oblasti personalistiky, práce s lidským potenciálem a hodnocení zaměstnanců. Od roku 2003 vede v České republice společnost PERFORMIA, spol. s r.o. a k tomu trénuje odborné semináře a přednáší na téma výběr, motivace a hodnocení zaměstnanců.

#Články a případové studie #Firma 4.0 #Nejmenší podnikatelé a živnostníci #Obchod a retail 4.0 #Služby 4.0 #Vzdělávání

Bezplatná vzdělávací platforma pro rozvoj digitálních kompetencí MSP

V souvislosti s aktuální zdravotní krizí a naléhavými výzvami na zvyšování efektivity a konkurenceschopnosti MSP připravuje CEA-PME /organizace reprezentující evropské podnikatele/ bezplatnou vzdělávací platformu pro rozvoj digitálních kompetencí MSP.

#Aktuality #Firma 4.0 #Nejmenší podnikatelé a živnostníci #Obchod a retail 4.0 #Služby 4.0

Podcast AMSP ČR #1 Rodinná firma – rodina nebo firma?

Máme pro vás první podcast naší asociace, a to na téma „Rodinná firma – rodina nebo firma?" Krásy i úskalí rodinného podnikání a jak na generační výměnu.Naším hostem byl Ing. Libor Musil, místopředseda představenstva AMSP ČR, majitel rodinné a.s. LIKO-S ze Slavkova u Brna a držitel ocenění Equa bank Rodinná firma roku 2014.

#Podcasty #Aktuality #Firma 4.0 #Nejmenší podnikatelé a živnostníci #Vzdělávání

ZPRAVODAJ RMP 2020 KVĚTEN: Postupný návrat do normálu po rozvolňování restrikcí

#Aktuality #Články a případové studie #Firma 4.0 #Nejmenší podnikatelé a živnostníci #Obchod a retail 4.0 #Služby 4.0 #Vzdělávání #Zpravodaj RMP 2020

Jak pandemie Covidu-19 změnila vašeho zákazníka?

Upřednostňují teď lidé skutečně české značky? O jaké služby a produkty mají největší zájem a jak budou trávit tohle léto? Během posledních tří měsíců se situace dynamicky vyvíjela, a i když se dnes pomalu vrací do normálu, ne všechno zůstane stejné. Zákazníci budou opatrnější, ale bavit se, cestovat a utrácet jen tak nepřestanou.

#Aktuality #Články a případové studie #Firma 4.0 #Nejmenší podnikatelé a živnostníci #Obchod a retail 4.0 #Služby 4.0

Přechod do online podnikání: 7 chyb, kterým se vyhýbat hned od začátku

Březnová uzavření podniků a následná omezení způsobená pandemií covidu-19 možná i vás přiměla k tomu, abyste začali své zboží nebo služby prodávat online. Založili jste si e-shop, rozvážkovou službu nebo jste o své kamenné provozovně dávali lidem vědět víc než kdy dřív – chtěli jste totiž zůstat se zákazníky v kontaktu a nalákat je, aby k vám přišli, až to bude možné. Při přechodu z podnikání v kamenné provozovně do onlinu často vídáme několik chyb. Projděte si je a zkuste se jim vyhnout – bude se vám tak lépe dařit budovat komunitu lidí, kteří na vás nedají dopustit.

#Články a případové studie #Firma 4.0 #Nejmenší podnikatelé a živnostníci #Obchod a retail 4.0 #Služby 4.0 #Vzdělávání

Webinář s FACEBOOKem (4. část) - Jak expandovat do zahraničí pomocí Facebookových nástrojů

Máme pro vás poslední část webináře od FACEBOOKU k tématu: ,,Jak expandovat do zahraničí pomocí Facebookových nástrojů". Tento webinář pro Vás vytvořil FACEBOOK na základě naší spolupráce v hlavním projektu: ,,Rok malého podnikání 2020“.

#Aktuality #Články a případové studie #Firma 4.0 #Nejmenší podnikatelé a živnostníci #Obchod a retail 4.0 #Služby 4.0 #Vzdělávací videa FACEBOOK #Vzdělávání #Webináře

Webinář: Jak zajistit efektivní týmovou komunikaci na home-office i mimo něj?

Webinář pro vás s praktickou ukázku nástroje pro kvalitní a rychlou spolupráci kolektivu, který využijete (nejen) v čase, kdy není snadné se každodenně setkávat.

#Aktuality #Firma 4.0 #Nejmenší podnikatelé a živnostníci #Obchod a retail 4.0 #Služby 4.0 #Vzdělávání

Webinář: Jak zajistit podporu uživatelů a jejich efektivní práci na dálku?

Webinář bude zaměřený hlavně pro IT správce, ale může být přínosný i pro běžného uživatele, který chce bezpečně přistupovat z domu ke svému počítači ve společnosti.

#Aktuality #Firma 4.0 #Nejmenší podnikatelé a živnostníci #Obchod a retail 4.0 #Služby 4.0 #Vzdělávání

Webinář s FACEBOOKem (3. část) - Struktura účtu pro efektivnější výkonnost kampaní

Máme pro vás třetí část webináře od FACEBOOKU k tématu: ,,Struktura účtu pro efektivnější výkonnost kampaní". Tento webinář pro Vás vytvořil FACEBOOK na základě naší spolupráce v hlavním projektu: ,,Rok malého podnikání 2020“.

#Aktuality #Články a případové studie #Firma 4.0 #Nejmenší podnikatelé a živnostníci #Obchod a retail 4.0 #Služby 4.0 #Vzdělávací videa FACEBOOK #Vzdělávání #Webináře

Webinář s FACEBOOKem (2. část) - Optimalizace kampaní pro skutečné obchodní výsledky

Máme pro vás druhou část webináře od FACEBOOKU k tématu: ,,Optimalizace kampaní pro skutečné obchodní výsledky". Tento webinář pro Vás vytvořil FACEBOOK na základě naší spolupráce v hlavním projektu: ,,Rok malého podnikání 2020“.

#Aktuality #Články a případové studie #Firma 4.0 #Nejmenší podnikatelé a živnostníci #Obchod a retail 4.0 #Služby 4.0 #Vzdělávací videa FACEBOOK #Vzdělávání #Webináře

Digitalizace je budoucnost a často i jediná cesta, jak držet byznys v krizi nad vodou

„Před vypuknutím koronavirové krize řešily firmy nadbytek zakázek a enormní nedostatek lidí, tedy všichni, co měli ruce a nohy, byli ve firmě maximálně zapojeni tak, aby byli schopni dostát nasmlouvaným zakázkám. Zejména výrobní firmy, řemeslné firmy včetně služeb a pak třeba gastro segment jsou téměř nedotčeni digitalizací. Digitalizace nebyla prioritou,“ říká Eva Svobodová, členka představenstva a generální ředitelka AMSP ČR.

#Aktuality #Články a případové studie #Firma 4.0 #Nejmenší podnikatelé a živnostníci #Obchod a retail 4.0 #Průmysl 4.0 #Služby 4.0 #Vzdělávání

Siemens TIA na dosah – seminář na téma TIA PORTAL V16

Společnost Siemens připravila komentované videoprezentace, ve kterých vám představí aktuální vylepšení v oblasti Simatic PLCs. Ukáže novou řadu operátorských panelů Unified Comfort Panels s jedinečným WinCC Unified vizualizačním systémem, který můžete použít k překonání všech výzev digitalizace ve vašich výrobních provozech. Novinkami vás provedou odborníci ze Siemensu.

#Aktuality #Články a případové studie #Firma 4.0 #Průmysl 4.0 #Služby 4.0 #Vzdělávání

Musíte být doma, ale potřebujete být v práci?

Potřebujete i přes mimořádná opatření proti koronaviru pokračovat v práci a umožnit kolegům, aby pracovali na dálku z domova? Nová stránka ,,Doma v práci" vám nabízí stručné rady a návody týkající se práce na dálku, zřizování home officu a digitalizace kanceláře. Návštěvníci se dozví, co všechno můžou z domova dělat, co k tomu budou potřebovat a jaké programy jsou k tomu nejvhodnější. V případě potřeby nás mohou návštěvníci kontaktovat prostřednictvím chatovacího okénka, nebo i telefonicky.

#Aktuality #Články a případové studie #Firma 4.0 #Nejmenší podnikatelé a živnostníci #Obchod a retail 4.0 #Služby 4.0 #Vzdělávání

Kreativita se dá naučit. I online.

Bezplatný Design Thinking workshop New Generation of Founders od Grow with Google se přesunul do online rozhraní. Funkčního prostředí, kde se během jednoho workshopu virtuálně setká až 25 osob s cílem pomoci najít řešení, jak pomoci všem zasaženým skupinám v době Covid-19. Design Thinking je jednou z metod, kterou Google používá k vývoji inovativních produktů a nápadů.

#Aktuality #Články a případové studie #Firma 4.0 #Nejmenší podnikatelé a živnostníci #Obchod a retail 4.0 #Služby 4.0

Klepat se doma strachy, nebo se stát hrdinou? Jak to vidí jedna šéfka

„Nechci šířit paniku, nechci nadávat na vládu a ani se nechci doma klepat strachy. Chci se k věcem postavit čelem a udělat to nejlepší pro co nejvíce lidí,“ říká ředitelka spolčenosti Performia CZ.

#Aktuality #Články a případové studie #Firma 4.0 #Nejmenší podnikatelé a živnostníci #Obchod a retail 4.0 #Služby 4.0 #Vzdělávání

JAK BUDE VYPADAT ÚSPĚŠNÁ FIRMA PO ROCE 2020?

Firmy se v krizi soustředí na naplnění potřeb společnosti. Tento rys bude pokračovat i dále a úspěšné podniky se přizpůsobí. V dalším návodu, jak reagovat na koronavirus, uvádí společnost Fair Venture 5 kroků, které budou brzy samozřejmostí.

#Aktuality #Články a případové studie #Firma 4.0 #Nejmenší podnikatelé a živnostníci #Obchod a retail 4.0 #Služby 4.0 #Vzdělávání

Chytrá karanténa je jen špičkou ledovce všech dat, která se o nás sbírají

Co stojí za hackerskými útoky na nemocnice? Jaká data o sobě dobrovolně sdílíme a kdo je shromažďuje? Jak funguje chytrá karanténa a proč se jí nemusíme bát? Na co si naopak dát v dnešním digitálním světě pozor? Bezpečnost na internetu pro jednotlivce i firmy (nejen) v době koronavirové řeší Borek Hanzl, odborník na kybernetické zabezpečení a programátor digitální agentury BlueGhost. V obsáhlém rozhovoru nakousl palčivé téma křehkého soukromí a jak si ho v dnešní době efektivně chránit.

#Aktuality #Články a případové studie #Firma 4.0 #Nejmenší podnikatelé a živnostníci #Obchod a retail 4.0 #Služby 4.0 #Vzdělávání

COVID-19: Jaké strategie volíme, abychom situaci zvládli co nejlépe?

Je to již více než 6 týdnů, kdy byl v ČR vyhlášen nouzový stav a téměř všichni, jednotlivci, malé i velké firmy, museli hledat způsoby, jak se na novou situaci adaptovat. Agentura Ipsos situaci okolo pandemie od začátku sleduje a monitoruje nejen náladu ve společnosti, ale i změny v chování spotřebitelů – zákazníků. Ipsos například realizoval kvalitativní Sondu do života českých domácností v době koronaviru a identifikoval 6 strategií, které Češi volí, aby se se současnou situací co nejlépe vyrovnali. Co nám pandemie přinesla pozitivního?

#Aktuality #Články a případové studie #Firma 4.0 #Nejmenší podnikatelé a živnostníci #Obchod a retail 4.0 #Průzkumy a analýzy #Služby 4.0

Webinář s FACEBOOKem (1. část) Nechte za sebe pracovat machine learning (strojové učení)

Máme pro vás první část webináře od FACEBOOKU k tématu: ,,Nechte za sebe pracovat machine learning (strojové učení)". Tento webinář pro Vás vytvořil FACEBOOK na základě naší spolupráce v hlavním projektu: ,,Rok malého podnikání 2020“.

#Aktuality #Firma 4.0 #Nejmenší podnikatelé a živnostníci #Obchod a retail 4.0 #Průmysl 4.0 #Služby 4.0 #Vzdělávací videa FACEBOOK #Vzdělávání #Webináře

ZPRAVODAJ Duben 2020: Finalizace produktů a inovace jako lék na dobu koronavirovou

#Aktuality #Články a případové studie #Farma 4.0 #Firma 4.0 #Nejmenší podnikatelé a živnostníci #Obchod a retail 4.0 #Průmysl 4.0 #Řemeslo 4.0 #Služby 4.0 #Vzdělávání #Zpravodaj RMP 2020

Zaměstnanci nemohou do práce a musíte být online? Udělejte z toho výhodu

Koronavirus a karanténa donutily mnohé firmy přejít na home office a online komunikaci. Jak obrátit krizi v příležitost, a svou firmu inovovat? O tom píše společnost Fair Venture v prvním díle ,,Průvodce pro firmy dobou po koronaviru"

#Aktuality #Články a případové studie #Firma 4.0 #Nejmenší podnikatelé a živnostníci #Obchod a retail 4.0 #Služby 4.0 #Vzdělávání

Pracovnělékařské prohlídky zaměstnanců v době pandemie

Upozorňujeme zaměstnavatele, že je vhodné i v současné době, a to i přesto, že máte informaci o pozastavení činnosti svého poskytovatele, vystavovat a předávat (dle konkrétního smluvního ujednání) žádosti na poskytovatele PLS o provedení vstupní nebo periodické pracovnělékařské prohlídky dle vyhl.č. 79/2013 Sb., o pracovnělékařských službách. Doklad o předání (zaslání) požadavku si archivujte až do doby uskutečnění pracovnělékařské prohlídky v požadovaném rozsahu. Teprve, když poskytovatel odmítne nebo nereaguje, je možno využít čestného prohlášení zaměstnance. Zaměstnavatel tím posílí svoji pozici, že konal maximum možného, co lze po něm požadovat ve smyslu § 36 odst. 3 zákona č. 251/2005 Sb., o inspekci práce.

#Aktuality #Farma 4.0 #Firma 4.0 #Nejmenší podnikatelé a živnostníci #Obchod a retail 4.0 #Průmysl 4.0 #Řemeslo 4.0 #Služby 4.0

Přihlaste se do programu TEST FARMS na podporu podnikání v zemědělství!

Jste začínající podnik s praktickým řešením pro zemědělce, které jim pomůže v jejich praxi a umožní zlepšit kvalitu a bezpečnost produktů? Máte rozvinutý produkt nebo službu, které jsou připraveny k ověření v terénu? Pak je tato výzva určena právě Vám!

#Aktuality #Články a případové studie #Farma 4.0 #Nejmenší podnikatelé a živnostníci

Hackni krizi!

Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR) se zapojila do virtuálního hackathonu „Hack the Crisis“. Stát firmám v rámci hackathonu nabídne finance, mentoring i volné kapacity v době krize na přípravu moderních výrobních programů pro dobu po krizi.

#Aktuality #Články a případové studie #Firma 4.0 #Nejmenší podnikatelé a živnostníci #Obchod a retail 4.0 #Průmysl 4.0 #Průzkumy a analýzy #Řemeslo 4.0 #Služby 4.0 #Vzdělávání

STRATEGIE UDRŽITELNOSTI AMSP ČR

Společenská odpovědnost firem (CSR – Corporate Social Responsibility) je dobrovolný závazek firmy chovat se ohleduplně nejen ke společnosti, ale také k životnímu prostředí. Podle definice Zelené knihy, kterou vydala Evropská komise v ČR v roce 2001 je: Společenská odpovědnost firem dobrovolně integruje sociální a ekologické ohledy do podnikatelských činností firmy, a to ve spolupráci se zainteresovanými stranami podniku neboli stakeholdery. AMSP ČR se k tomuto konceptu hrdě hlásí.

#Aktuality #Články a případové studie #Farma 4.0 #Firma 4.0 #Nejmenší podnikatelé a živnostníci #Obchod a retail 4.0 #Průmysl 4.0 #Řemeslo 4.0 #Služby 4.0 #Vzdělávání

Doporučená opatření Ministerstva zdravotnictví k uvolnění opatření 20.4.2020

Ministerstvo zdravotnictví připravilo pozvolný plán návratu do běžného života. Uváděn do praxe bude jen za předpokladu, že se situace bude i nadále vyvíjet dobře.

#Aktuality #Firma 4.0 #Nejmenší podnikatelé a živnostníci #Obchod a retail 4.0 #Průmysl 4.0 #Řemeslo 4.0 #Služby 4.0

COVID kalkulačka – na co mají firmy, OSVČ a zaměstnanci v době koronaviru nárok?

Advokátní kancelář V4 Legal patřící do mezinárodní poradenské skupiny V4 Group ve spolupráci s Webscope.io připravili pro širokou veřejnost webovou aplikaci JakNaCovid.cz, která poradí, jak na jednotlivá kompenzační opatření.

#Aktuality #Firma 4.0 #Nejmenší podnikatelé a živnostníci #Obchod a retail 4.0 #Řemeslo 4.0 #Služby 4.0

WEBINÁŘ: Digitální kancelář OneSoft Connect

Nechcete pořád něco dohledávat po různých šanonech, kupách papírů, nepřehledných emailech nebo různých excelech? Ztrácíte v nich přehled? Nabízíme vám jednoduché řešení, které uspoří čas, peníze i vaší energii.

#Aktuality #Články a případové studie #Firma 4.0 #Nejmenší podnikatelé a živnostníci #Obchod a retail 4.0 #Služby 4.0 #Vzdělávání

WEBINÁŘ: Jak pomocí týmu ustabilizovat firmu

ČTVRTEK 16. DUBNA 18:00 - 19:30, přihlášení ZDARMA. Nestihli jste to? Podívejte se na něj ze záznamu.

#Aktuality #Firma 4.0 #Nejmenší podnikatelé a živnostníci #Obchod a retail 4.0 #Průmysl 4.0 #Služby 4.0 #Vzdělávání

Finalizace produktů a inovace jako lék na dobu koronavirovou

Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR) realizuje v tomto roce svůj hlavní projekt zaměřený na podporu drobného podnikání – Rok malého podnikání 2020. Ten má hlavní dvě cílové skupiny: živnostníky a malé firmy. První nezávislý průzkum agentury IPSOS pro tento projekt AMSP ČR přináší výsledky z oblasti názorů podnikatelů na inovace a digitalizaci v podnikání, kde sběr dat se uskutečnil na konci února 2020 (*doplněno o aktuální situaci). Polovina subjektů se v poslední době potýkala s růstem mezd, což jim komplikovalo situaci v podnikání. 15 % zmínilo zvyšování úroků z úvěrů.

#Aktuality #Články a případové studie #Firma 4.0 #Nejmenší podnikatelé a živnostníci #Obchod a retail 4.0 #Průmysl 4.0 #Průzkumy a analýzy #Řemeslo 4.0 #Služby 4.0 #Vzdělávání

VLÁDNÍ PLÁN ROZVOLŇOVÁNÍ OPATŘENÍ

Plán má 5 etap, bude záležet na vývoji epidemiologické situace a nákazy Covid-19 a bude doprovázen podrobnými informacemi k podmínkám. Každá etapa bude vyhodnocována.

#Aktuality #Firma 4.0 #Nejmenší podnikatelé a živnostníci #Obchod a retail 4.0 #Průmysl 4.0 #Řemeslo 4.0 #Služby 4.0

Příspěvek pro OSVČ ve výši 25.000 Kč schválen sněmovnou

Dne 8. 4. 2020 schválila sněmovna příspěvek pro OSVČ postižené opatřeními vlády ke koronaviru ve výši 25.000 Kč za období 12. 3. – 30. 4. 2020. Příspěvek byl schválen v předložené podobě, tedy není zde již podmínka meziročního srovnání příjmů za 1.Q., bude se vztahovat i na podnikatele, kteří přerušili živnost (vládní návrh uvádí po 31. 8. 2019). O příspěvek bude možné žádat u finančního úřadu, formulář bude zveřejněn 9. 4. 2020.

#Aktuality #Firma 4.0 #Nejmenší podnikatelé a živnostníci #Obchod a retail 4.0 #Řemeslo 4.0 #Služby 4.0

ABB spolu s AMSP ČR přichází s nabídkou bezplatného zapůjčení robota

Pro mnohé české firmy, jež se aktuálně zabývají výrobou ochranných pomůcek (štíty, filtry atd.) je limitujícím faktorem pro investici do robotizace „dočasnost“ aktuálního vývoje. Mají oprávněnou obavu, že jakmile se vlna přežene, jednalo by se do budoucna o nevyužitou investici. ABB ve spolupráci s AMSP ČR proto nabízí možnost bezplatného zapůjčení a též naprogramování (plus uvedení do provozu) robota pro takovéto účely.

#Aktuality #Nejmenší podnikatelé a živnostníci #Průmysl 4.0 #Řemeslo 4.0

Liberační balíček daňových opatření ke koronaviru

Obsahuje informace k přiznání k dani z příjmu, záloze na daň z příjmu, k dani z nemovitosti, k posečkání úhrady daně (např. DPH), pozastavení povinnosti k EET. Připravuje se i zpětné uplatnění daňové ztráty.

#Aktuality #Firma 4.0 #Nejmenší podnikatelé a živnostníci #Obchod a retail 4.0 #Řemeslo 4.0 #Služby 4.0

Informační telefonní linka Finanční správy: 225 092 392

Ministerstvo financí České republiky připravilo pro poplatníky zasažené současnou situací liberační balíček, který přináší faktické posunutí podání přiznání k dani z příjmu fyzických a právnických osob o tři měsíce do 1. července 2020. Individuálně promíjí pokuty za opožděné tvrzení všech daní v případech, kdy daňový subjekt prokáže důvody související s koronavirem. Fakticky posouvá také účinnost závěrečné fázi EET o tři měsíce do 1. srpna. Během této doby bude Finanční a Celní správa postupovat s maximální tolerancí a plnit pouze poradní funkci.

#Aktuality #Firma 4.0 #Nejmenší podnikatelé a živnostníci #Obchod a retail 4.0 #Řemeslo 4.0 #Služby 4.0

Rodinné firmy mohou od začátku dubna využít ještě výhodnější financování

Rodinné firmy mohou od 1. dubna 2020 žádat u Českomoravské záruční a rozvojové banky (ČMZRB) o zvýhodněné financování na svůj další rozvoj nebo o záruku, které jim usnadní prodej či převod svých podniků novým vlastníkům. Podpora pro rodinné firmy přichází po více jak tříletém úsilí AMSP ČR o ukotvení definice rodinného podnikání do české legislativy, což se podařilo v květnu 2019. Podpora nyní přichází od Českomoravské záruční a rozvojové banky (ČMZRB) ve spolupráci s Ministerstvem průmyslu a obchodu (MPO).

#Aktuality #Firma 4.0 #Nejmenší podnikatelé a živnostníci #Obchod a retail 4.0 #Služby 4.0

Informace k problematice COVID- 19 z brífinku jednání vlády dne 6. 4. 2020

Z brífinku po jednání vlády 6. 4. 2020, 17:40 h

#Aktuality #Firma 4.0 #Nejmenší podnikatelé a živnostníci #Obchod a retail 4.0 #Průmysl 4.0 #Řemeslo 4.0 #Služby 4.0

DATOVKA POMÁHÁ! Společná výzva podnikatelům i občanům: Zřiďte si datovou schránku a pomozte sobě i svému úřadu

Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR) se připojuje k výzvě spolu s Hospodářskou komorou ČR, Svazem měst a obcí ČR, Sdružením tajemníků městských a obecních úřadů ČR, ICT unie a Iniciativou Podejto.cz. Speciální podporu výzvě přislíbila společnost SYSCAE, která je připravena vybavit zdarma ochrannými štíty pracovníky CzechPOINTů.

#Aktuality #Firma 4.0 #Nejmenší podnikatelé a živnostníci #Obchod a retail 4.0 #Průmysl 4.0 #Řemeslo 4.0 #Služby 4.0

Poděkování a povzbuzení pro všechny od Evy Svobodové

#Aktuality #Články a případové studie #Firma 4.0 #Nejmenší podnikatelé a živnostníci #Obchod a retail 4.0 #Průmysl 4.0 #Řemeslo 4.0 #Služby 4.0

Češi hledají cestu a věří si: „Ekonomicky je to průšvih. Ale nějak to dáme, jako vždycky

Agentura Ipsos Czech Republic ve spolupráci s Česká spořitelna realizovala ve dnech 19. – 23. března 2020 sondu do života českých domácností v době koronaviru. Metodou online hloubkových rozhovorů bylo identifikováno několik základních strategií, které lidé volí, aby se se situací lépe vypořádali.

#Aktuality #Články a případové studie #Firma 4.0 #Nejmenší podnikatelé a živnostníci #Obchod a retail 4.0 #Průzkumy a analýzy #Řemeslo 4.0 #Služby 4.0 #Vzdělávání

Zákazníkům internetového obchodu pomůže video prodavačka

Naše rodinná firma JOHN NELL je skutečným baby expertem, který se snaží splnit svým zákazníkům všechna přání. A to doslova. Aktuálně Vám s nákupem pomůže on-line prodavačka.

#Aktuality #Články a případové studie #Firma 4.0 #Nejmenší podnikatelé a živnostníci #Obchod a retail 4.0 #Služby 4.0

Veřejné mínění na téma koronavirus v ČR

#Aktuality #Články a případové studie #Firma 4.0 #Nejmenší podnikatelé a živnostníci #Obchod a retail 4.0 #Průmysl 4.0 #Průzkumy a analýzy #Řemeslo 4.0 #Služby 4.0 #Vzdělávání

AMSP ČR navrhla zjednodušení pravidel pro výplatu náhrady 25.000 Kč pro OSVČ

Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR) již dříve sdělila, že vítá postoj vlády týkající se schválení nějakého mechanismu kompenzace pro živnostníky, aby při nemožnosti pracovat nezůstali na čistém dně. Protože u nás chybí krizová legislativa, na podobný scénář nebyl nikdo připraven. I to je důvod, proč došlo k natolik nešťastnému nastavení parametrů pomoci živnostníkům, na niž by řada z nich vůbec nedosáhla.

#Aktuality #Firma 4.0 #Nejmenší podnikatelé a živnostníci #Obchod a retail 4.0 #Řemeslo 4.0 #Služby 4.0

Máme pro vás malé povzbuzení na koronavirus období

,,Zdá se, že největší sílu a moudrost získáváme v takových okamžicích v životě, které jsou nejtěžší. Později vzpomínáme na tyto těžké chvíle, na to, co jsme se z nich naučili a jak jsme je překonali. Pak si uvědomíme, že pro nás byly neocenitelnou zkušeností." Haemin Sunim. :)

#Aktuality #Články a případové studie #Farma 4.0 #Firma 4.0 #Nejmenší podnikatelé a živnostníci #Obchod a retail 4.0 #Průmysl 4.0 #Řemeslo 4.0 #Služby 4.0

Řiďte práci s Vašimi zaměstnanci na Home Office zdarma!

České firmy si bohužel opět procházejí zatěžkávací zkouškou, a protože nám aktuální situace není lhostejná, přicházíme s nabídkou pro členy AMSP ČR využívat naší jednoduchou aplikaci na týmovou spolupráci v období nouzového stavu zcela ZDARMA.

#Aktuality #Články a případové studie #Firma 4.0 #Nejmenší podnikatelé a živnostníci #Obchod a retail 4.0 #Průmysl 4.0 #Řemeslo 4.0 #Služby 4.0

Jak digitalizovat v době krize?

V minulých týdnech ze dne na den přešli tisíce firem na online komunikaci, online sdílení souborů, online porady a spoustu dalšího. Některé firmy naopak úplně zastavili investice do dalšího rozvoje. Nechám na vašem uvážení, kterou strategii považujete za vítěznou. Rád bych vám však nabídl několik otázek, které by si měl zodpovědný podnikatel v této situaci položit.

#Aktuality #Články a případové studie #Firma 4.0 #Nejmenší podnikatelé a živnostníci #Obchod a retail 4.0 #Průmysl 4.0 #Řemeslo 4.0 #Služby 4.0

Digitalizace jako prostředek k dosažení provozní dokonalosti

Digitalizace je hlavním faktorem pro konkurenceschopnost a růst výrobních podniků napříč průmyslovými odvětvími. I když je digitalizace tématem vysokého zájmu, je stále ve fázi vývoje a pod názvem digitalizace podniku nebo Průmysl 4.0 se mnohdy skrývá jen klasické zlepšování výkonnosti podniku bez celkové jasně definované strategie. Siemens je jednou z mála společností, která dokáže nabídnout ucelený přístup a strategii pro digitalizaci podniku, protože tímto procesem prochází ve svých sedmi továrnách v ČR a výrobních podnicích po celém světě.

#Aktuality #Články a případové studie #Firma 4.0 #Nejmenší podnikatelé a živnostníci #Obchod a retail 4.0 #Průmysl 4.0 #Služby 4.0 #Vzdělávání

ZPRAVODAJ Březen 2020: Malé podniky a živnostníci v době koronaviru

#Aktuality #Články a případové studie #Firma 4.0 #Nejmenší podnikatelé a živnostníci #Obchod a retail 4.0 #Průmysl 4.0 #Řemeslo 4.0 #Služby 4.0 #Vzdělávání #Zpravodaj RMP 2020

Plnění povinnosti evidence tržeb bylo pozastaveno pro všechny fáze EET.

Prezident republiky podepsal 26. 3. 2020 zákon č. 137/2020 Sb. Zákon o některých úpravách v oblasti evidence tržeb v souvislosti s vyhlášením nouzového stavu, který pozastavuje povinnost evidence tržeb, a to po dobu stavu nouze a následujících tří měsíců. Zákon byl vyhlášen ve sbírce 27. 3. 2020 a tímto dnem nabývá účinnosti.

#Aktuality #Firma 4.0 #Nejmenší podnikatelé a živnostníci #Obchod a retail 4.0 #Řemeslo 4.0 #Služby 4.0

ČMZRB schválila první žádosti o úvěr COVID I

Českomoravská záruční a rozvojová banka (ČMZRB) schválila první žádosti malých a středních podnikatelů o bezúročný úvěr z programu COVID I v objemu 90 mil. Kč.

#Aktuality #Firma 4.0 #Nejmenší podnikatelé a živnostníci #Obchod a retail 4.0 #Řemeslo 4.0 #Služby 4.0

KAMPAŇ NA PODPORU MSP ZASAŽENÝCH KORONAVIREM

Nabídky od našich partnerských firem pro vás

#Aktuality #Články a případové studie #Farma 4.0 #Firma 4.0 #Nejmenší podnikatelé a živnostníci #Obchod a retail 4.0 #Řemeslo 4.0 #Služby 4.0 #Vzdělávání

Schváleny všechny návrhy vlády na podporu podnikatelů a živnostníků

Další protikrizová opatření na podporu zaměstnavatelů, zemědělců i OSVČ ve stavu legislativní nouze připravila vláda, projednala Poslanecká sněmovna a dnes (25.3.2020) schválil i Senát. Očekává se i rychlý podpis prezidenta.

#Aktuality #Firma 4.0 #Nejmenší podnikatelé a živnostníci #Obchod a retail 4.0 #Průmysl 4.0 #Řemeslo 4.0 #Služby 4.0

Mapy.cz vám řeknou, jestli jste byli v blízkosti nakaženého koronavirem

Mapy.cz oznamují, že vyráží do boje s s COVID-19! Každý tak může pomoci zastavit jeho šíření. Stačí si v aplikaci zapnout sdílení polohy. Aplikace vám pak pošle notifikaci, když vyhodnotí, že jste se ocitli v blízkosti pozitivně testovaného člověka.

#Aktuality #Farma 4.0 #Firma 4.0 #Nejmenší podnikatelé a živnostníci #Obchod a retail 4.0 #Průmysl 4.0 #Řemeslo 4.0 #Služby 4.0 #Vzdělávání

SEZNAM.CZ nabízí pomoc – nenechame-vas-v-tom.cz

Největší český internetový vyhledávač nabízí pomoc českým firmám a živnostníkům, jejichž podnikání bylo nejvíce zasažené koronavirovou nákazou, v podobě zvýhodněné, či bezplatné inzerce, a to v celkové výši 100 mil. Kč. Pro mnoho firem a podnikatelů jsme důležitým obchodním partnerem. Seznam.cz si uvědomuje, že se aktuální koronavirová krize na spoustě jeho klientů podepíše, ať už tím, že jim klesnou tržby, nebo že budou muset i přes pokles příjmů nadále platit své fixní náklady. Proto je chce podpořit v opětovném nastartování jejich byznysu.

#Aktuality #Firma 4.0 #Nejmenší podnikatelé a živnostníci #Obchod a retail 4.0 #Průmysl 4.0 #Řemeslo 4.0 #Služby 4.0

Postihl vás Koronavir? Pomůžeme se startem podnikání na internetu

Agentura Advis Marketing s.r.o. nabízí všem živnostníkům, které zásadně zasáhla pandemie koronaviru, pomoc se startem podnikání na internetu.

#Aktuality #Firma 4.0 #Nejmenší podnikatelé a živnostníci #Obchod a retail 4.0 #Řemeslo 4.0 #Služby 4.0

Nabízíme pro české podnikatelky a podnikatele kampaň zdarma!

Pojďme těm, kteří jsou doma, dát společně příležitost a udělat jim radost v podobě testování produktů i služeb, které vy potřebujete právě nyní představit a podpořit jejich prodej na svých webech, cenových srovnávačích a nebo sociálních sítích.

#Aktuality #Firma 4.0 #Nejmenší podnikatelé a živnostníci #Obchod a retail 4.0 #Řemeslo 4.0 #Služby 4.0

Bezplatná konzultace jak na home-office

Potřebujete zaměstnance pustit na home-office a nevíte jak na to? Nezoufejte. Máme pro vás tipy na řešení od jednoduchých, rychlých, i zdarma až po profesionální řešení pro větší podniky. Rádi vám zdarma poradíme nejefektivnější řešení pro vaši situaci.

#Aktuality #Firma 4.0 #Nejmenší podnikatelé a živnostníci #Obchod a retail 4.0 #Řemeslo 4.0 #Služby 4.0

Digitální poradna pro malé a střední firmy bezplatně

Obraťte se na nás s jakýmkoliv dotazem na téma fungování vaší firmy v digitálním světě. Nastavíme vám základní digitální nástroje a zefektivníme veškerou on-line administrativu.

#Aktuality #Články a případové studie #Firma 4.0 #Nejmenší podnikatelé a živnostníci #Obchod a retail 4.0 #Průmysl 4.0 #Řemeslo 4.0 #Služby 4.0

SPOUŠTÍME ON-LINE ALTERNATIVNÍ ZASEDÁNÍ PODNIKATELŮ

TAB je mezinárodní společnost, která celosvětově poskytuje podporu v rozvoji malých a středních podniků již celých 30 let. Jelikož ví, že mnozí podnikatelé i mimo jejich členskou základnu se ocitli ve složité situaci, nabízí nyní účast na strukturovaných a profesionálně facilitovaných on-line zasedáních podnikatelů až do odvolání ZDARMA!

#Aktuality #Firma 4.0 #Nejmenší podnikatelé a živnostníci #Obchod a retail 4.0 #Průmysl 4.0 #Řemeslo 4.0 #Služby 4.0 #Vzdělávání

Zdarma: licence na 2 měsíce + hodinová konzultace pro rychlý start

Hledáte cestu, jak rychle a spolehlivě dostat komunikaci k vašim zákazníkům? Pomůžeme vám nastartovat hromadné zasílání e-mailů způsobem, který nebude otravovat, ale prodávat. Pokud nemůžete za zákazníky osobně, pošlete jim e-mail, zařaďte je do e-mailového seriálu nebo využijte automatizace, které budou e-maily odesílat za vás. Naučíme vás to!

#Aktuality #Firma 4.0 #Nejmenší podnikatelé a živnostníci #Obchod a retail 4.0 #Průmysl 4.0 #Řemeslo 4.0 #Služby 4.0

CO JE „VYLOUČENÁ DOBA“?

Na základě častých dotazů od řady členů v návaznosti na odpuštění minimálních záloh OSVČ na půl roku přinášíme výklad ČSSZ.

#Aktuality #Firma 4.0 #Nejmenší podnikatelé a živnostníci #Obchod a retail 4.0 #Řemeslo 4.0 #Služby 4.0

Chytrá karanténa

Na tiskové konferenci dne 24. 3. 2020 uvedl náměstek ministra zdravotnictví a hlavní epidemiolog prof. Roman Prymula, že distribuce ochranných pomůcek jde přímo na kraje, kde je stanoven způsob distribuce jednotlivým složkám, avšak není ze strany krajů vždy dodržován – ochranné pomůcky jsou přerozdělovány jinak. Apeloval na kraje a dodržování pravidel a připomněl, že dopravu ochranných pomůcek na kraje zajišťuje stát zdarma.

#Aktuality #Firma 4.0 #Nejmenší podnikatelé a živnostníci #Obchod a retail 4.0 #Průmysl 4.0 #Řemeslo 4.0 #Služby 4.0

Podpora firem v programu „Antivirus“ -program MPSV na ochranu zaměstnanosti

Vláda schválila 23. 3. 2020 další návrhy ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové na podporu zaměstnancům i zaměstnavatelům v rámci programu „Antivirus“. Opatření ochrání další firmy, na které nepřímo dolehly dopady vládních omezení v důsledku epidemie COVID-19. Stát bude prostřednictvím Úřadu práce ČR kompenzovat firmám vyplacené prostředky. Toto opatření pomůže zaměstnavatelům lépe zvládnout současnou situaci a nebudou tak muset sáhnout k propouštění. Kurzarbeit se vztahuje na firmy ze segmentu výroba, obchod i služby, stejně tak na OSVČ se zaměstnanci.

#Aktuality #Firma 4.0 #Nejmenší podnikatelé a živnostníci #Obchod a retail 4.0 #Průmysl 4.0 #Řemeslo 4.0 #Služby 4.0

ONLINE WEBINÁŘE A PREZENTACE ZDARMA V OBDOBÍ KARANTÉNY od MEDIATEL CZ

Chceme pomoci a tak spouštíme ZDARMA online webináře, prezentace a workshopy na zajímavá témata, o kterých jsme přesvědčeni, že je můžete využít. A nebo třeba jen při nich přijít na chvíli na jiné myšlenky. Seznam dostupných témat bude postupně narůstat. Věříme, že si vyberete. Stačí se pak jen k příslušnému tématu a času zaregistrovat.

#Aktuality #Firma 4.0 #Nejmenší podnikatelé a živnostníci #Obchod a retail 4.0 #Průmysl 4.0 #Řemeslo 4.0 #Služby 4.0 #Vzdělávání

Společnost OneSoft Connect pomáhá českým firmám překonat těžké období!

České firmy si bohužel opět procházejí zatěžkávací zkouškou, a protože nám aktuální situace není lhostejná, přicházíme s nabídkou pro členy AMSP ČR využívat naší jednoduchou aplikaci na týmovou spolupráci v období nouzového stavu zcela ZDARMA.

#Aktuality #Firma 4.0 #Nejmenší podnikatelé a živnostníci #Obchod a retail 4.0 #Průmysl 4.0 #Řemeslo 4.0 #Služby 4.0

Úvěr COVID II. - další státní podpora podnikatelům

Českomoravská záruční a rozvojová banka (ČMZRB) připravila pro podniky a živnostníky navazující záruční program COVID II. v objemu až 30 mld. korun. I přes snahu podrobně vše vysvětlovat prostřednictvím webových prezentací, elektronických zpravodajů, přímých i nepřímých vystoupení v médiích docházejí do Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR) neustále dotazy k možnostem získání jakékoli podpory, která by zmírnila ztráty v souvislosti s uzavřením provozoven či poskytováním služeb. Proto se AMSP ČR rozhodla obrátit se s nejčastějšími dotazy svých členů na generálního ředitele a předsedu představenstva Českomoravské záruční a rozvojové banky, Jiřího Jiráska, který je zároveň členem představenstva AMSP ČR.

#Aktuality #Firma 4.0 #Nejmenší podnikatelé a živnostníci #Obchod a retail 4.0 #Řemeslo 4.0 #Služby 4.0

Pracovněprávní desatero boje s koronavirem od MPSV

#Aktuality #Firma 4.0 #Nejmenší podnikatelé a živnostníci #Obchod a retail 4.0 #Řemeslo 4.0 #Služby 4.0

Vláda schválila odpuštění minimálních záloh OSVČ na půl roku

Minimální měsíční záloha na sociální pojištění činí letos 2544 korun a na zdravotní pojištění 2352 korun. „Definitivně bude odpuštěno zhruba třicet tisíc korun,“ uvedl vicepremiér Karel Havlíček . Minimální záloha na sociální a zdravotní pojištění činí měsíčně 4896 korun, za šest měsíců je to 29 376 korun.

#Aktuality #Firma 4.0 #Nejmenší podnikatelé a živnostníci #Obchod a retail 4.0 #Řemeslo 4.0 #Služby 4.0

Firmy, které uzavřely bez objektivního důvodu, nebudou mít nárok na pomoc od státu

Stát proplatí část mzdy pracovníků jen firmám zavřeným kvůli propadu odbytu, chybějícímu materiálu nebo zaměstnancům v karanténě. Podniky, které kvůli šíření koronavirové nákazy uzavřely bez „objektivního důvodu“, na náhradu nebudou mít nárok. V ČT to v pondělí řekl ministr průmyslu a dopravy Karel Havlíček .

#Aktuality #Firma 4.0 #Nejmenší podnikatelé a živnostníci #Obchod a retail 4.0 #Průmysl 4.0 #Řemeslo 4.0 #Služby 4.0

EET bude pozastavena na dobu nouze a tři měsíce k tomu, rozhodla vláda

Vláda v pondělí jednomyslně schválila pozastavit elektronickou evidenci tržeb (EET) po dobu trvání nouzového stavu a následujících tří měsíců. Znamená to, že žádný poplatník nebude muset evidovat své tržby a tato povinnost nebude nikterak kontrolována, uvedl mluvčí ministerstva financí Michal Žurovec. Návrh, který je třeba upravit zákonem, v úterý projedná sněmovna na mimořádném zasedání.

#Aktuality #Firma 4.0 #Nejmenší podnikatelé a živnostníci #Obchod a retail 4.0 #Řemeslo 4.0 #Služby 4.0

POZVÁNKA na webinář ,,Řešení obchodních sporů mediací v době COVID-19"

POZVÁNKA na webinář ,,Řešení obchodních sporů mediací v době COVID-19" ZDARMA, 30. 3. 2020 TechnikObrysy byst Co se na webináři dozvíte?

#Aktuality #Firma 4.0 #Nejmenší podnikatelé a živnostníci #Obchod a retail 4.0 #Služby 4.0

Návrhy AMSP ČR ke kurzarbeitu

Kurzarbeit musí existovat a měli bychom ho mít připraven v “krizové legislativě” tak, abychom jej mohli v případě nutnosti hned použít s lehkou modifikací dle aktuálních podmínek vč. návaznosti na zákoníku práce. V krizi jde o čas.

#Aktuality #Firma 4.0 #Nejmenší podnikatelé a živnostníci #Obchod a retail 4.0 #Řemeslo 4.0 #Služby 4.0

Bezplatná online poradna pro podnikatele

Nabízíme k využití bezplatnou online poradu k právním otázkám vyvolaným karanténou a omezeními podnikání a cestování. Zaměřuje se na okruhy, jako jsou vztahy se zaměstnanci, vztahy s dodavateli a odběrateli, vztahy s bankami, cestování do zahraničí atd. Jsou zde otevřeně k dispozici dotazy a odpovědi. Poradna bude postupně doplňována.

#Aktuality #Firma 4.0 #Nejmenší podnikatelé a živnostníci #Obchod a retail 4.0 #Řemeslo 4.0 #Služby 4.0

Tipy pro efektivní firemní mobilitu

Naprostá většina firem v ČR využívá ke svému podnikání nějaký vozový park (fleet). Jeho náklady jsou vždy ostře sledovaným ukazatelem a mají významný vliv na konkurenceschopnost firmy a její ziskovost. Častým omylem (nejen) českých firem je, že hledají zdroje úspor vně, tedy při vyjednávání s dodavateli. 80 % zlepšení ekonomiky fleetu se nachází uvnitř firem. Využijte více jak 20letých zkušeností, které vám tímto předáváme.

#Aktuality #Články a případové studie #Firma 4.0 #Nejmenší podnikatelé a živnostníci #Obchod a retail 4.0 #Průmysl 4.0 #Řemeslo 4.0 #Služby 4.0 #Vzdělávání

Vzor žádosti o posečkání daně

Přinášíme informace k postupu při žádosti o posečkání daně vč. vzoru žádosti – informace z GFŘ.

#Aktuality #Firma 4.0 #Nejmenší podnikatelé a živnostníci #Obchod a retail 4.0 #Průmysl 4.0 #Řemeslo 4.0 #Služby 4.0

Úvěr COVID pozastaven, připravuje se Úvěr COVID II

ČMZRB dnes, 20. 3. 2020, pozastavila příjem žádostí o Úvěr COVID (přijato 4.000 žádostí). Zároveň ohlásila nový záruční program v objemu 30 mld. Kč, který bude dostupnější pro OSVČ a menší firmy. Jeho spuštění se očekává do 2 týdnů.

#Aktuality #Firma 4.0 #Nejmenší podnikatelé a živnostníci #Obchod a retail 4.0 #Průmysl 4.0 #Řemeslo 4.0 #Služby 4.0

Jak nárokovat kompenzaci vzniklých škod podle krizového zákona?

Podnikatelé nyní čelí bezprecedentním výzvám. Advokátní kancelář Squire Patton Boggs s.r.o., se rozhodla připravit na pondělí 23. března 2020 od 10:00 hod. prakticky orientovaný webinář k jednomu z aktuálně zásadních témat: případným nárokům na náhradu škod podle krizového zákona – co by měli podnikatelé vědět a učinit nyní pro zvýšení svých šancí nárokovat kompenzaci vzniklých škod podle krizového zákona?

#Aktuality #Články a případové studie #Firma 4.0 #Nejmenší podnikatelé a živnostníci #Obchod a retail 4.0 #Průmysl 4.0 #Řemeslo 4.0 #Služby 4.0 #Vzdělávání

Vláda rozhodla o kompenzacích

Ošetřovné pro živnostníky – bude administrováno u MPO přes Živnostenské úřady, denní dávka 424,- Kč (ca 14.000,- Kč/měsíc), pro děti 6-13 let, OSVČ vyplní jednoduchý formulář, doloží, že má dítě a jeho manžel/-ka nečerpá nemocenskou v zaměstnaneckém vztahu. Doručuje se datovou schránkou nebo osobně na ŽÚ, MPO následně proplácí (začátkem měsíce).

#Aktuality #Firma 4.0 #Nejmenší podnikatelé a živnostníci #Obchod a retail 4.0 #Řemeslo 4.0 #Služby 4.0

Vláda poskytne firmám a podnikatelům 1 bilion korun

Vláda uvolní pro firmy a podnikatele postižené dopady koronaviru 1 bilion korun, a to 100 mld. Kč přímo a 900 mld. Kč na záruky. MPSV předkládá dnes (19. 3. 2020) do vlády návrh na prodloužení placení ošetřovného na celou dobu pandemie, snaha je i o vyšší míru, než je 60 %.

#Aktuality #Nejmenší podnikatelé a živnostníci #Řemeslo 4.0 #Služby 4.0

KRIZOVÉ ŘÍZENÍ A KORONAVIRUS

Předkládáme všem podnikatelům velmi cenné rady krizových manažerů, které zpracoval náš kolektivní člen – Česká asociace interim managementu. Cílová skupina: české malé a střední podniky, zejména výrobního charakteru.

#Aktuality #Články a případové studie #Nejmenší podnikatelé a živnostníci #Vzdělávání

SOUČASNÁ SITUACE VE FIRMÁCH A NÁVRH OPATŘENÍ AMSP ČR

#Aktuality #Články a případové studie #Firma 4.0 #Nejmenší podnikatelé a živnostníci #Obchod a retail 4.0 #Průmysl 4.0 #Řemeslo 4.0 #Služby 4.0 #Vzdělávání

AMSP ČR vyhlašuje KAMPAŇ NA PODPORU MALÝCH PODNIKŮ A ŽIVNOSTNÍKŮ ZASAŽENÝCH KORONAVIREM

Podpořit malé firmy můžete i vy! Nabídněte jim vaši službu anebo produkt zdarma. Poskytněte tak vaši pomoc, která jim teď pomůže více než kdy jindy.

#Aktuality #Nejmenší podnikatelé a živnostníci

Jak efektivně zmírnit dopady pandemie na Váš byznys?

Poradí Vám doporučení společnosti Deloitte – home office, finanční hledisko, cash flow, závazky vyplývající ze smluv, klíčová rizika, výzvy spojené s placením daní.

#Nejmenší podnikatelé a živnostníci #Aktuality #Články a případové studie #Firma 4.0 #Obchod a retail 4.0

Česko platí kartou – možné řešení pro Vás?

Bezhotovostní způsob platby nyní hýbe společností a usnadňuje podnikatelům kritické období. Zažádejte si o platební terminál zdarma. Naše asociace je součástí projektu Česko platí kartou.

#Aktuality #Firma 4.0 #Nejmenší podnikatelé a živnostníci #Obchod a retail 4.0 #Služby 4.0

Koronavir - jak vykrýt zakázky řemeslníků a dalších živnostníků?

Doporučujeme odložit zakázky plánované v bytových jednotkách, rodinných domech, zdravotnických zařízeních, domovech důchodců a domovech s pečovatelskou službou apod. V případě nutnosti provedení ověřit předem, zda budete na pracoviště vpuštěni a zakázku budete moci zrealizovat. Při práci dodržujte zvýšená hygienická opatření. Počítejte s potížemi ohledně oběda a občerstvení. Oslovte na základě nařízení vlády, uzavřené školy či školky, restaurace, jídelny, obchody, kanceláře, hudební kluby, bazény, sportoviště, fitness centra, divadla, kina atd. s nabídkou uvolněných kapacit pro vaše práce v tomto termínu. Můžete tak vyřešit zakázky, které se obvykle plánují na jiné roční období.

#Aktuality #Články a případové studie #Nejmenší podnikatelé a živnostníci #Řemeslo 4.0

Bezplatná právní poradna pro podnikatele

Advokátní kancelář eLegal nabízí právní konzultace zdarma firmám, které se ocitly ve svízelné situaci.

#Aktuality #Firma 4.0 #Nejmenší podnikatelé a živnostníci #Obchod a retail 4.0 #Řemeslo 4.0 #Služby 4.0

Bezúročný Úvěr COVID pro podnikatele od ČMZRB bude spuštěn už 16. 3. 2020

Bezúročný Úvěr COVID pro podnikatele od Českomoravská záruční a rozvojová banka, a.s. (ČMZRB) bude spuštěn už dnes, 16. 3. 2020 odpoledne, o 14 dní dříve, než bylo avizováno. Na řadě jsou i OSVČ.

#Aktuality #Nejmenší podnikatelé a živnostníci

Jak umožnit zaměstnancům home office v době koronaviru?

#Články a případové studie #Aktuality #Firma 4.0 #Nejmenší podnikatelé a živnostníci

Jak připravit firmu na koronavir (AKTUALIZOVÁNO k 15. 3. 2020)

#Firma 4.0 #Aktuality #Nejmenší podnikatelé a živnostníci

Informační linka MPO pro živnostníky a podnikatele ohledně aktuálních opatření proti šíření koronaviru

Ministerstvo průmyslu a obchodu od 14. 3. 2020 spouští infolinku 224 854 444 pro dotazy podnikatelů k opatřením ke koronaviru + informační web s nejčastějšími dotazy a odpověďmi.

#Firma 4.0 #Aktuality #Nejmenší podnikatelé a živnostníci

Koronavirus z pohledu pracovního práva

Opatření přijatá vládou spojená se šířením koronaviru čím dál tím citelněji zasahují do chodu mnoha společností a jejich právních vztahů.

#Články a případové studie #Aktuality #Firma 4.0 #Nejmenší podnikatelé a živnostníci

Studenti jsou důležitá součást firmy, říká ředitel vesmírné společnosti z Brna

V Technologickém parku v Brně se aktuálně připravuje start kosmické rakety. Firma S.A.B. Aerospace zde vyrábí vrchní část rakety VEGA, která už 23. března bude startovat z Jižní Ameriky. Česká vlajka se tak poprvé objeví ve vesmíru na evropské raketě, kterou do vesmíru vypouští Evropská kosmická agentura ESA. V SAB Aerospace se ale věnují i studentům, a to jak středoškolákům, tak studentům posledních ročníků vysokých škol, kteří u nich píší zajímavé středoškolské i diplomové práce.

#Články a případové studie #Průmysl 4.0

Zjednodušení provozu a komunikace v malé firmě z dílny českých vývojářů

Jednoduché firemní řešení OneSoft Connect pochází z dílny českých vývojářů a získává si klienty z celého světa. OneSoft Connect je provozní a evidenční systém, který je flexibilní jako lego. Je vhodný pro týmovou spolupráci a řízení úkolů stejně dobře jako pro jednoduché provozní evidence, kde hlídá důležité termíny. Všechny informace máte nastavené během chvilky stejně jednoduše jako v Excelu a stále při ruce.

#Články a případové studie #Firma 4.0 #Služby 4.0 #Nejmenší podnikatelé a živnostníci

ZPRAVODAJ Únor 2020: Zjednodušení provozu a komunikace v malé firmě z dílny českých vývojářů

#Články a případové studie #Zpravodaj RMP 2020 #Nejmenší podnikatelé a živnostníci

Mistři všedních dnů

Dnes byla AMSP ČR hrdým partnerem vyhlašování vítězů v rámci v rámci Stavebních veletrhů v Brně - Mistři všedních dnů. 8 řemeslných oborů vzdělání, Mistrovství České republiky s mezinárodní účastí v soutěžích odborných dovedností. Obory: kominík, pokrývač, tesař, čalounik, klempíř, topenář, instalatér, truhlář. Zajímavostí je, že 2.místo u kominíků vyhrálo družstvo dívčí.

#Řemeslo 4.0 #Aktuality #Nejmenší podnikatelé a živnostníci

Elektronická evidence tržeb - Průvodce pro podnikatele

Máme pro vás informační brožuru Ministerstva financí o elektronické evidenci tržeb, kde naleznete ty nejdůležitější informace a také důležitá telefonní čísla a internetové stránky, kde se v případě potřeby dozvíte více podrobností.

#Články a případové studie #Řemeslo 4.0 #Aktuality #Firma 4.0 #Nejmenší podnikatelé a živnostníci #Obchod a retail 4.0 #Služby 4.0

Podnikatelé v Ostravě si vybrali na našem veletrhu k EET nové pokladní zařízení

V rámci konference k EET podnikatelům nabízíme mimo jiné i osobní konzultace a přímou ukázku fungování nových pokladních zařízení k EET v nejrůznějších formách od mobilních aplikací po plnohodnotné pokladní zařízení. JUDr. Alena Schillerová, Ph.D., vicepremiérka a ministryně financí se po zodpovězení dotazů účastníkům konference v hlavním panelu zúčastnila i našeho veletrhu dodavatelských řešení. Účastníci měli zde možnost setkat se s těmito firmami a institucemi: Komerční banka, Dotykačka.cz, CONSULTA BÜROTECHNIK, s.r.o., Pokladny Markeeta, KASA FIK s.r.o., Global Payments, UOL účetnictví, Solitea Česká republika, a.s., Finanční správa a Ministerstvo financí.

#Firma 4.0 #Řemeslo 4.0 #Aktuality #Nejmenší podnikatelé a živnostníci #Obchod a retail 4.0 #Služby 4.0

Konference k EET„3. a 4. fáze (Videozáznam)

Ministerstvo financí, Finanční správa ČR a AMSP ČR pořádali společnou konferenci k EET spojenou s veletrhem nabídek efektivních elektronických řešení evidence tržeb. Návštěvníci měli možnost pokládat řečníkům otázky a zapojovat se do diskuzí.

#Řemeslo 4.0 #Vzdělávání #Aktuality #Články a případové studie #Firma 4.0 #Nejmenší podnikatelé a živnostníci #Obchod a retail 4.0

OSTRAVA! „3. a 4. fáze EET: Papír nebo mobil?“ Poradíme, co bude výhodnější

Ministerstvo financí, Finanční správa ČR a AMSP ČR pořádají společnou konferenci k EET spojenou s veletrhem nabídek efektivních elektronických řešení evidence tržeb.

#Firma 4.0 #Aktuality #Nejmenší podnikatelé a živnostníci #Obchod a retail 4.0 #Řemeslo 4.0

ZPRAVODAJ Leden 2020: Zjednodušení a stabilizace malého podnikání v ČR

#Zpravodaj RMP 2020 #Články a případové studie

Svazu průmyslu letos udělí Cenu za Průmysl 4.0. Přihlaste svůj projekt i vy

Digitální transformace určí další vývoj českého průmyslu. Svaz průmyslu proto od letošního roku bude udělovat na svém Sněmu Cenu za Průmysl 4.0. Do soutěže se můžete přihlásit se zajímavým inovativním projektem spojeným s celkovou digitální transformací firmy, nebo nasazováním jednotlivých prvků Průmyslu 4.0 v různých oblastech fungování firmy.

#Průmysl 4.0 #Aktuality

AMSP ČR, jako patrón DIGI STAGE na akci Fenomén 4.0 ve Zlíně

Fenomén 4.0 ve Zlíně, byla skvělá vzdělávací akce, v průběhu které, jsme navštívili například Baťovu vilu, v den celodenní konference jsme si mohli vybírat přednášky ze 4 stage (Business, HR, Smart a Digi), nechyběli tu stánky firem s prak. řešením, závěrečná pan. diskuse, výborné občerstvení a večerní networking spojený s hrami a s hudbou.To, že jsme tu byli i my - AMSP ČR , není náhoda. Získali jsme příležitost stát se patronem DIGI STAGE, čeho se pochopitelně ujala a výborně nás a naše malé firmy odprezentovala členka představenstva a gen. ředitelka AMSP ČR, Eva Svobodová. Představila aktuální stav digitalizace v spojení s pohledem a současným stavem v malých firmách, v oblastech průmyslu, zemědělství, obchodu, služeb a v oblasti řemesel. A to na základě výsledků průzkumu a analýz, které jsme zrealizovali v průběhu našeho úspěšného projektu: Rok digitálního podnikání 2019. Děkujeme za příležitost a pozvaní.

#Firma 4.0 #Aktuality #Obchod a retail 4.0 #Služby 4.0

Poslední místa na konferenci k EET „3. a 4. fáze EET: Papír nebo mobil?“ Poradíme, co bude výhodnější

Ministerstvo financí, Finanční správa ČR a AMSP ČR pořádají společnou konferenci k EET spojenou s veletrhem nabídek efektivních elektronických řešení evidence tržeb. Návštěvníci budou mít rovněž možnost pokládat řečníkům otázky a zapojovat se do diskuzí.

#Obchod a retail 4.0 #Řemeslo 4.0 #Aktuality #Firma 4.0 #Nejmenší podnikatelé a živnostníci

Co čeká podnikatele v roce 2020? Přehled hlavních změn a podpory

Ministerstvo průmyslu a obchodu zveřejnilo přehled hlavní změn, příležitostí a podpor pro podnikatele v roce 2020. Týkají se mimo jiné jednotných dat účinnosti, pojištění, eNeschopenek, elektronické evidence tržeb, daní, mýta či rodinných firem.

#Firma 4.0 #Aktuality #Farma 4.0 #Nejmenší podnikatelé a živnostníci #Obchod a retail 4.0 #Průmysl 4.0 #Řemeslo 4.0 #Služby 4.0

Rok malého podnikání 2020

Rok malého podnikání 2020 bude stát na dvou základních pilířích – živnostnících a malých firmách. Cílem projektu je RŮST. Chceme rozvinout ŽIVNOSTENSKÉ PODNIKÁNÍ a stabilizovat jej. Podpořit, aby se z živností stávaly malé podniky a z malých firem střední firmy. Zjednodušit podnikání těm nejmenším. Chceme pomoci MALÝM PODNIKŮM optimalizovat své výrobní programy k FINÁLNÍMU PRODUKTU a k vyšší PŘIDANÉ HODNOTĚ a zvýšit tak jejich konkurenceschopnost.

#Aktuality #Nejmenší podnikatelé a živnostníci

Firmy na Instagramu: inspirace k akci

V osmém a posledním videu vám Zuzana osvětlí proč při podnikání používat Instagram a jak díky němu rozproudit své podnikání. Dozvíte se, jak Instagram používat pro firemní účely, jak využívat tzv. Stories, jak na Instagramu fungují nákupy a jak si zde založit svůj vlastní obchod. Ve videu zazní i pár užitečných tipů jak na obsah na této sociální síti.

#Firma 4.0 #Obchod a retail 4.0 #Služby 4.0 #Vzdělávací videa FACEBOOK #Vzdělávání #Nejmenší podnikatelé a živnostníci

ZPRAVODAJ Prosinec 2019: VÁNOČNÍ SPECIÁL

Vážení příznivci digitalizace i naší asociace,vydáním posledního Zpravodaje projektu Rok digitálního podnikání 2019 předkládáme jeho zhodnocení a poděkování všem, kteří se jej účastnili – ať už partnerům, kteří poskytli finance na všechny aktivity, tak mediálním partnerům, kteří jednotlivá témata promovali, ale hlavně vám, firmám a podnikatelům, kteří jste jevili velký zájem o toto téma, navštěvovali naše akce a celkově nám pomohli posunout toto téma více na výsluní. Těší nás, že se opět potvrdilo, že malé a střední firmy jsou štiky, které se rychle orientují, rozhodují a jsou velmi flexibilní. Obrovská výhoda do budoucna bude rychlost – a to je přednost právě menších firem před korporacemi. Ani v příštím roce téma digitalizace proto neopouštíme a zahrnujeme jej do dalšího celoročního projektu – Roku malého podnikání 2020. Eva Svobodová, MBA členka představenstva a generální ředitelka AMSP ČR.

#Články a případové studie #Zpravodaj RDP 2019 #Aktuality

Co odhalil Rok digitálního podnikání 2019?

Největší projekt AMSP ČR tohoto roku se chýlí ke konci, a tak je čas bilancovat. Velký zájem firem i podnikatelů o toto téma potvrzuje, že jsme se vydali správným směrem. V rámci šesti nezávislých průzkumů agentury IPSOS pro AMSP ČR se však objevila v plné nahotě skutečnost, že představy o tom, co je digitalizace, se velice různí a pojmy se mísí s dojmy.

#Farma 4.0 #Firma 4.0 #Obchod a retail 4.0 #Průmysl 4.0 #Průzkumy a analýzy #Řemeslo 4.0 #Služby 4.0 #Vzdělávání #Aktuality

Brožura MPO k podpoře MSP 2020

Ministerstvo průmyslu a obchodu vydalo brožuru, kde přináší ucelený přehled poskytovatelů a programů podpory pro malé a střední podniky. Chce tak poskytnout podnikatelům jasné informace o dostupných možnostech podpory a pomoci jim při výběru toho nejvhodnějšího.

#Firma 4.0 #Vzdělávání #Aktuality #Nejmenší podnikatelé a živnostníci

OneSoft Connect je Vaše digitální kancelář

Aplikace OneSoft Connect, která se s úspěchem používá pro celou řadu řešení, jakou jsou provozní personální evidence, evidence zákazníků, zakázek, smluv, přichází každý měsíc s novými šablonami evidencí, které si můžete zdarma vyzkoušet. Naše evidence vznikají na základě požadavků klientů z jejich zkušeností při každodenní práci. Aktuálně připravujeme i nové šablony a oborová řešení pro restaurace a penziony v úzké spolupráci s AMSP ČR a věříme, že Vám v nastávajícím roce 2020 budeme moc prezentovat nové agendy pro zjednodušení Vaší práce. Děkujeme Vám za přízeň v roce 2019 a těšíme se na návštěvy našich stánků v roce 2020.

#Články a případové studie #Firma 4.0 #Obchod a retail 4.0 #Služby 4.0 #Vzdělávání #Nejmenší podnikatelé a živnostníci

Vytvářejte na mobilu kreativní obsah

Sedmé video z cyklu videotutoriálů přinese rady, jak definovat svůj okruh uživatelů a zákazníků. Dozvíte se také, jak na kvalitní obsah na Facebooku – které formáty použít, na co brát ohled a jaké nástroje použít.

#Články a případové studie #Firma 4.0 #Obchod a retail 4.0 #Služby 4.0 #Vzdělávací videa FACEBOOK #Vzdělávání #Nejmenší podnikatelé a živnostníci

Informace z tisíců recenzí v podobě, kterou přečtete za pár vteřin

Velké množství spotřebitelů při svých nákupech zjišťuje osobní zkušenosti těch, kteří si daný produkt už koupili. Podle analýzy z roku 2018, až 97 % spotřebitelů spoléhá při výběru na recenze. Spotřebitelské recenze jsou dostupné na mnoha místech, na stránkách jednotlivých prodejců, na uživatelských fórech, v komentářích na sociálních médiích, nebo na specializovaných stránkách zaměřených na testy a recenze produktů. Představte si mít informace z tisíců recenzí v podobě, kterou přečtete rychleji než 10 nejnovějších. Společnost CYRRUS ADVISORY ve spolupráci s Ústavem informatiky Mendelovy univerzity v Brně se na tuto oblast zaměřili a spouštějí aplikaci Hodnocení produktů. Partneři by od vás rádi získali zpětnou vazbu a slyšeli váš názor, reakci, doporučení nebo třeba návrhy na zlepšení.

#Články a případové studie #Firma 4.0 #Obchod a retail 4.0 #Služby 4.0 #Vzdělávání

ABB pomáhá automatizovat výrobu i u menších firem

Tisková zpráva AMSP ČR zmiňuje ve svém projektu Digitální firma roku 2019 informaci, že nejhůře jsou na tom s digitalizací řemeslníci, plná polovina z nich si totiž neumí pod digitalizací řemesla nic představit. Společnost ABB se digitalizaci výroby dlouhodobě věnuje, a to nejen u velkých nadnárodních výrobců, ale může nabídnout řešení i pro malé firmy. Příkladem může být zdařilý projekt z roku 2018, zavedení robotů do výroby u tradičního výrobce akustických kytar, firmy Furch z Velkých Němčic u Brna. Roboty se zde velmi dobře uplatňují při tak delikátním procesu jako je lakování a leštění povrchu kytar. A určitě to není poslední počin v oblasti automatizace výroby v naší firmě, jak dodává její šéf Petr Furch.

#Články a případové studie #Průmysl 4.0 #Řemeslo 4.0 #Vzdělávání

Virtuální realita posouvá vzdělávání na vyšší kvalitativní úroveň

Virtuální realita kvalitativně posouvá dnešní vzdělávání a dovoluje žákům se do učení zapojit aktivněji. Žáci objevují a studují předměty v prostoru, jako kdyby se opravdu nacházeli v jejich prostředí. Vzhledem ke změnám v technologiích lze fiktivní digitální svět v dnešní době simulovat poměrně jednoduše – poslouží nám k tomu speciální brýle, které je možné připojit k výkonnému počítači s daným SW.

#Články a případové studie #Řemeslo 4.0 #Vzdělávání

Bez podpory vedení to na sociálních sítích můžete zabalit

Ve své praxi se někdy setkáváme s tím, že na naše workshopy o sociálních sítích dorazí zaměstnanec společnosti s tím, že by chtěl začít aktivně komunikovat na sociálních sítích, aby zvýšil povědomí o firmě jako zaměstnavateli. Nezřídka ale narazíme na odmítnutí ze strany vedení, které se nechce tímto způsobem propagovat, natož zveřejňovat fotografie. Proč jsou sociální sítě užitečné a proč by se vedení mělo zapojit do jejich tvorby, se dočtete v článku od společnosti Performia - odkaz níže.

#Články a případové studie #Firma 4.0 #Obchod a retail 4.0 #Vzdělávání

ZPRAVODAJ Listopad 2019: SKVĚLÝ ZÁVĚR ROKU DIGITÁLNÍHO PODNIKÁNÍ! KONFERENCE FIRMA 4.0 MĚLA VELKÝ ÚSPĚCH

Vážení a milí čtenáři, Znáte TikTok? To byste měli! Je to dětská mobilní aplikace pro vytváření a sdílení krátkých videí. Zde jsou Vaši budoucí zákazníci. Dnešní cesta zákazníka začíná a končí na netu. Co rychle nenajde u Vás, hledá hned jinde. Zákazník má také už jiné požadavky – např. elektrikáři už nestačí jen namontovat zásuvku s USB, musí umět víc. “Palcová doba” (líbí/nelíbí) má velkou moc. Na vše existuje nějaká aplikace. Malé a střední podniky mají oproti korporacím tu výhodu, že si mohou volně vybrat různé technologie. 45 % pracovních míst bude digitalizováno. > Takové jsou výstupy konference Firma 4.0. Finále Roku digitálního podnikání 2019 proběhlo v pátek 22. listopadu 2019, nabitý sál účastníků v nové budově ČSOB (SHQ) si vyslechl rady, tipy a zkušenosti odborníků na digitalizaci na praktických příkladech. Velmi úspěšný doprovodný miniveletrh ukázal řadu řešení pro podnikání. Děkujeme všem partnerům za podporu a možnost uspořádání této akce. Zpětná vazba od účastníků je skvělá! Eva Svobodová, MBA, členka představenstva a generální ředitelka AMSP ČR.

#Články a případové studie #Firma 4.0 #Vzdělávání #Zpravodaj RDP 2019

Budování komunity pomocí skupin pro firemní stránky

V šestém videu se dozvíte, jak fungují Facebook skupiny pro firemní stránky a zda je skupina pro vaši firmu vhodným řešením. Dozvíte se, jak pracovat s nástroji pro tvorbu a správu skupin – od rolí ve skupině, přes nastavení soukromí až po přehledy skupiny. Na závěr vám dáme i několik užitečných tipů, jak skupinu moderovat.

#Firma 4.0 #Vzdělávací videa FACEBOOK #Vzdělávání

Účetnictví čeká výrazná proměna, začíná procházet automatizací

Digitalizace, robotizace nebo umělá inteligence vstupuje do řady podnikatelských odvětví. Výraznější modernizaci ale donedávna odolávalo například účetnictví, bez jehož správy se žádný podnikatel neobejde. Během posledních dvaceti let se po technologické stránce příliš nezměnilo, podobně jako třeba bankovnictví ještě předtím, než se objevil trend FinTech. S prvním účetním start-upem Trivi ale už nyní v Česku poskytujeme digitalizovanou správu účetnictví s pomocí strojového učení.

#Články a případové studie #Firma 4.0 #Služby 4.0 #Vzdělávání

Využívání informačních a komunikačních technologií v domácnostech a mezi jednotlivci - 2019

Český statistický úřad na svých stránkách zveřejnil publikaci ,,Využívání informačních a komunikačních technologií v domácnostech a mezi jednotlivci - 2019 “, která přináší nejnovější informace o rozvoji digitální společnosti v Česku a v dalších zemích EU.

#Články a případové studie #Firma 4.0 #Průzkumy a analýzy #Vzdělávání

Nová dimenze Facebook reklam: výběr okruhu uživatelů

V pořadí páté video přinese rady, jak pro Facebook reklamy vybrat ten správný okruh uživatelů. Po určení účelu kampaně je potřeba vybrat koho chcete reklamami oslovit - právě s tím vám v tomto videu pomůže Veronika, která na reálných příkladech z praxe ukáže na koho a kdy cílit. Ve videu se také dozvíte o třech okruzích uživatelů, na které můžete na Facebooku cílit.

#Články a případové studie #Firma 4.0 #Vzdělávací videa FACEBOOK #Vzdělávání

Konference AMSP ČR ,,FIRMA 4.0“

Konference se uskutečnila dne 22. 11. 2019 v nových prostorách ČSOB. O konferenci byl tak velký zájem, že jsme museli ukončit registraci již týden před termínem ukončení registrace, protože jsme beznadějně naplnili kapacity prostor, kde konferenci pořádáme. Velmi děkujeme za váš zájem o akci a moc se na všechny těšíme zase při další akci!

#Firma 4.0

Průzkum: FIRMA 4.0

80 % podnikatelských subjektů má o pojmu digitální firma alespoň nějakou představu, nejčastěji si pod tímto pojmem vybaví něco spojené s výpočetní technikou a digitalizací dokumentů. Oblast IT je dlouhodobě doménou mužů, o čemž svědčí i výsledek, že u 81 % malých a středních podniků (MSP) nepracuje mezi IT zaměstnanci ani jedna žena. Dle OECD je tak Česká republika na předposledním místě v tomto ukazateli, poslední je Maďarsko. Výsledky průzkumu agentury IPSOS pro AMSP ČR byly zveřejněny v návaznosti na téma Firma 4.0 v předvečer konference Firma 4.0, která se konala 22. listopadu 2019 v Praze v novém sídle ČSOB.

#Firma 4.0 #Průzkumy a analýzy #Vzdělávání

Nová dimenze Facebook reklam: účely kampaně

Čtvrté video přinese několik pokročilejších způsobů, jak si na Facebooku budovat firemní stránku a najít správný okruh uživatelů. Veronika vás skrze správce reklam naučí nastavit účely a cíle reklam. Na konkrétních příkladech ilustruje tvorbu reklam, které přispějí k dosažení vašich obchodních cílů a to, jak dostat správné sdělení ke správným lidem.

#Články a případové studie #Firma 4.0 #Vzdělávací videa FACEBOOK #Vzdělávání

Setkání univerzitní platformy s vicepremiérem a ministrem průmyslu a obchodu Karlem Havlíčkem

Ve čtvrtek 14. listopadu 2019 proběhlo mimořádné setkání univerzitní platformy s vicepremiérem a ministrem průmyslu a obchodu Karlem Havlíčkem v hlavní budově MPO. Ministr Havlíček informoval o nových plánech a výstupech MPO: právě byla vyhlášena nová výzva za 1 mld. Kč na vysoce inovativní projekty pro organizace ve spolupráci s univerzitami na předvýrobní fázi; 2. prosince 2019 bude představena nová hospodářská vize – navazuje na Inovační strategii 2030 a obsahuje teze průmysl, energetika, chytré zemědělství, chytré zdravotnictví, vzdělávání. Pokračuje podpora startupů a digitálních hubů, přičemž bude nově vyhodnocována jejich ekonomická úspěšnost (žebříček á la USA přes equity kapitál). Dále byli účastníci setkání seznámeni s plánem chytré infrastruktury (sítě) „5G – 5 měst“, vyhlásí se 12. prosince 2019. AI je novým národním tématem, ale vč. etiky, bude vybrán 1 excelentní projekt, který si zabojuje o evropské centrum excelence – rozhodnutí bude za ca 4 měsíce. Proběhl také rebrand České republiky – původně Land of stories, nyní The Country For The Future.

#Vzdělávání

Jak se prezentovat pomocí fotek

Digitalizace hýbe světem a je i letošním tématem asociace. Ať podnikáte v jakémkoliv oboru jistě jste se setkali s nutností prezentovat nějak vaši službu produkt nebo vás osobně. Prošli jste si konkurenci v oboru a chcete taky takové fotky? Říkali jste si jak tyto fotky vznikají a kolik práce za tím je? V oblasti komerční fotografie se pohybuji přes sedm let a připravili jsme pro vás přehled, jak se lépe prezentovat a kdy se hodí fotky z telefonu a kdy od profesionála. Tak jdeme na to.

#Články a případové studie #Firma 4.0 #Obchod a retail 4.0 #Vzdělávání

Sociální sítě jako podpora interního PR

Hodně se mluví o využívání sociálních sítí pro nábor nových zaměstnanců, ale sociální sítě můžete dost dobře využít i jako podporu interního PR společnosti. Když říkáme interní PR, mluvíme o vztazích mezi zaměstnanci a zároveň jejich vztahu k firmě, jejíž jsou součástí. Jak nám v tomhle mohou sociální sítě pomoci?

#Články a případové studie #Firma 4.0

Měření úspěšnosti stránky a reklam na Facebooku

Třetí díl představí oddíly Přehledy a Správce reklam. Díky Přehledům získáte informace o dění na stránce, o lidech, kteří se s vaší stránkou spojili a další údaje, které vám mohou pomoci s vytvářením obsahu. Díky Správci reklam můžete své reklamy sledovat, vyhodnocovat je pomocí reportů, sledovat počet oslovených lidí a například také upravovat aktuálně běžící reklamy v reálném čase.

#Články a případové studie #Firma 4.0 #Vzdělávací videa FACEBOOK #Vzdělávání

ZPRAVODAJ Říjen 2019: ZAMĚSTNANCI JAKO KLÍČOVÝ FAKTOR ÚSPĚCHU FIRMY

Vážení a milí čtenáři, před námi je poslední ze šesti velkých akcí letošního Roku digitálního podnikání 2019 – konference FIRMA 4.0. Umí digitalizace uspořit nejen čas i peníze? Jak prvky digitalizace do firmy zavést, co tento proces obnáší a co vám digitalizace může přinést? Podíváme se i na téma „Jak spolupracovat online?“ nebo „Budoucnost e-mail marketingu“. Je třeba však mít na paměti, že klíčoví jsou zaměstnanci a osobní kontakt. Pouze 5 % profesí převezme robot stoprocentně a u dalších 60 % profesí jen z jedné třetiny. Lidé tedy stále zůstávají neopomenutelní. Konkurence bude ale veliká – Evropa stárne a do r. 2030 nastanou dle predikcí velké transformativní globální změny. Celou čtvrtinu všech vzdělaných lidí na světě bude mít Čína, dalších čtvrtinu Indie, a USA se Západní Evropou pouze 18 %. Bude třeba velkých investic do lidí 40+ a český vzdělávací systém na to není připraven. S velkou fluktuací v posledních dvou letech způsobenou ekonomickým růstem a motivací lidí vydělat si více nastává na pracovních portálech pomalá stagnace, avšak celých 71 % lidí uvádí, že si změnou práce polepšilo, rozhýbávají tak ostatní a fluktuace tak má obrovskou setrvačnost. Velmi důležité však je, že mezi hlavními důvody odchodu zaměstnanců je hned po mzdě uváděn přístup k lidem. Mějte proto na zřeteli, že nepracujeme s roboty, ale s lidmi, kterými cloumají emoce. Eva Svobodová, MBA členka představenstva a generální ředitelka AMSP ČR.

#Články a případové studie #Firma 4.0 #Vzdělávání #Zpravodaj RDP 2019

9 tipů, jak vyladit váš e-mail marketing před Vánocemi

V období, kdy e-mailů chodí mnohem více než jindy, se vyplatí věnovat čas několika klíčovým oblastem, které výrazným způsobem ovlivní výsledky vašich e-mailových kampaní.

#Články a případové studie #Firma 4.0 #Obchod a retail 4.0 #Služby 4.0 #Vzdělávání

Konference AMSP ČR „FIRMA 4.0

Myslíte si, že automatizace práce, digitální produktivita či digitální kompetence jsou jenom módní „buzzwords“, které vám v podnikání moc nepomůžou? No…uznáváme, že buzzwords to možná jsou, ale s podnikáním vám 100% pomoci dokážou! :-) Umí totiž uspořit nejen čas, ale i peníze! Jak ale prvky digitalizace do firmy zavést, co tento proces obnáší a co vám digitalizace může přinést? Pokud chcete znát odpovědi, přijďte 22. 11. do sídla ČSOB na naši konferenci „FIRMA 4.0“. Ukážeme si, co digitalizace přináší na příkladech z praxe – od finančních služeb, přes servis aut, marketing až po predikci poruch robotů. V rámci panelové diskuse se o své zkušenosti se zaváděním digitalizace podělí několik zástupců malých a středních firem a těšit se můžete i na workshopy - například na téma „Jak spolupracovat online?“ nebo „Budoucnost e-mail marketingu“. V neposlední řadě máme pro vás připraven i Miniveletrh inovací, v jehož rámci vás více než 10 firem seznámí s množstvím chytrých řešení a aplikací, které usnadňují i urychlují práci. Při registraci do 21. 11. budete mít vstup ZDARMA – stačí se registrovat níže (pod harmonogramem akce). Těšíme se na vás! :)

#Firma 4.0 #Vzdělávání

Začínáme s Facebook reklamami

Druhý díl představí nejrůznější druhy reklam, které mohou pomoci zviditelnit jejich firemní stránku na internetu a najít tak nové zákazníky. Dozvíte se, jak nastavit samotnou reklamu, jak zvolit okruh uživatelů a správné cílení, ale také jak jednoduše spravovat a měřit svojí práci. Řeč bude také o rozpočtech a době inzerce.

#Firma 4.0 #Vzdělávací videa FACEBOOK #Vzdělávání

Digitální firma roku 2019 je zemědělská

Letos poprvé vyhlašuje Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR) soutěž v rámci Roku digitálního podnikání 2019 pod názvem Digitální firma roku. Veřejnost vybrala v pěti kategoriích své favority, kteří byli oceněni na největší akci AMSP ČR v roce – na galavečeru Dne podnikatelů České republiky dne 30. října 2019 v pražském hotelu Ambassador. Absolutní vítěz potvrzuje nejpřipravenější segment na digitalizaci, a to zemědělství. Generálními partnery soutěže jsou společnosti ABB, ČSOB, Mastercard, ŠKODA AUTO a ŠKODA Financial Services.

#Farma 4.0 #Firma 4.0 #Obchod a retail 4.0 #Průmysl 4.0 #Řemeslo 4.0 #Služby 4.0

DEN PODNIKATELŮ ČESKÉ REPUBLIKY 2019

Den podnikatelů proběhl 30. října 2019 od 16:30 h již tradičně v pražském hotelu Ambassador. Kongresový sál nabitý podnikateli sledoval debatu s premiérem Andrejem Babišem a vicepremiérem a ministrem průmyslu a obchodu Karlem Havlíčkem, a to na téma „Živnostenský balíček – a co dál?“. Po přesunu Karla Havlíčka z pozice předsedy představenstva asociace v dubnu letošního roku na post ministra průmyslu a obchodu, který vždy debatu na galavečeru moderoval, se do křesla moderátora usadila Iveta Toušlová. Na pečlivě připravené otázky směřující zejména ke zjednodušení podnikání, Živnostenskému balíčku a nově připravované hospodářské politice odpovídali oba hosté po dobu více jak jedné hodiny. Po debatě proběhlo vyhlášení vítězů soutěží a grantů: Equa bank Rodinná firma roku 2019, Podnikavá žena roku 2019, Nastartujte se 2019 pro začínající podnikatele a zcela nová soutěž Digitální firma roku 2019 zmíněná výše.

Vytvoření firemní Facebook stránky

První díl ze série videotutoriálů představí rozdíly mezi osobním profilem a stránkou firmy. V jednoduchých krocích se naučíte, jak si stránku vytvořit, jak ji využít ke komunikaci se svými zákazníky, jaké příspěvky přidávat na svou stránku a jak často, jak příspěvky plánovat a jak využít funkci Facebook Live.

#Vzdělávací videa FACEBOOK #Firma 4.0 #Vzdělávání

Společně s Ministerstvem průmyslu a obchodu, Svazem obchodu a cestovního ruchu ČR a s Asociací pro elektronickou komerci jsme ocenili obchody, které jsou lídry v digitalizaci a inovacích

V rámci konference Obchodník a platba byly oceněny firmy za přínos k digitalizaci obchodu. Ceny byly rozděleny v kategoriích obchodní řetězec, internetový obchod a malý a střední podnik.

#Články a případové studie

Máme pro Vás nový seriál vzdělávacích videí přímo od společnosti FACEBOOK! Videotutoriály Vám pomohou s růstem Vašeho podnikání

V České republice je zhruba 1,4 milionu malých a středních podniků a živnostníků, kteří jsou páteří domácí ekonomiky. Přitom na Facebooku je s těmito podniky propojeno 81 % obyvatel České republiky a přes 51 milionů lidí z celého světa.

#Firma 4.0 #Vzdělávací videa FACEBOOK #Vzdělávání

Jsou malé a střední firmy připraveny na rizika své digitalizace? I tímhle tématem sJsou malé a střední firmy připraveny na rizika své digitalizace? I tímhle tématem se budeme v AMSP ČR hlouběji věnovat v roce 2020e budeme v AMSP ČR hlouběji věnovat v roce 2020

Není týden, kdy by se v médiích neobjevily zprávy o kybernetických incidentech či o zákeřné počítačové kriminalitě. Možná si řeknete, že jde vesměs o události, které se vás jako majitele českého malého či středního podniku zpravidla moc netýkají. Postižena byla přeci vzdálená globální firma, korporace či organizace. Tak proč se tím tedy zabývat.

#Články a případové studie #Firma 4.0 #Služby 4.0

Asociace v rámci Roku digitálního podnikání 2019 pomáhá moldavským MSP na cestě k digitalizaci

V termínu od 6. do 18. října postupně Asociace hostila hned dvě desetičlenné delegace představitelů státního i privátního sektoru z Moldavské republiky. Účastníci přicestovali do ČR na pozvání AMSP ČR na studijní, poznávací návštěvu realizovanou v rámci programu Zahraniční rozvojové spolupráce, Aid for Trade, který spadá do gesce Ministerstva průmyslu a obchodu ČR.

#Vzdělávání

Co ještě lze automatizovat, digitalizovat a přenést do mobilních aplikací?

Jeden z dobrých příkladů, kde mohou podnikatelé využít moderních technologii je aplikace Avizační portál. Aplikace umožňuje organizovat a plánovat dojezdy dodavatelů zboží ať už na váš sklad, na jednotlivé obchody nebo Vašim zákazníků. Jedná se v podstatě o webový kalendář s předem definovanými časovými okny vykládek, do kterých se zapisují řidiči jednotlivých dodavatelů. Na portálu je možné rezervovat vykládku i nakládku, avizovat reklamace a vratky a uchovat dodací listy. Aplikace je přístupná jednak v PC, a dále v aplikaci pro chytré telefony. Portál je možné obohatit např. o detaily příjezdu vozidla, dle přání klienta. Benefity používání jsou zřejmé: plynulá organizace vykládek v čase, následné optimální plánování počtu a směn pracovníků při vykládce, stejně tak plánování plynulosti závozů a závozových tras na straně dodavatelů. Portál disponuje i reportingovými funkcemi, jako je např. vyhodnocení zpoždění na dodavatele, kterých lze využít při dojednávání dodavatelsko-odběratelských podmínek či penalizaci. Tato technologie funguje i bez nutnosti dalších pracovníků, kteří se mohou věnovat zákazníkům.

#Články a případové studie #Firma 4.0 #Obchod a retail 4.0 #Služby 4.0

Renesance řemesel nakopla trh služeb

Moderní přístup v poskytování řemeslných prací je pojem, který u nás doposud prakticky neexistoval. Na trhu úplně chybělo něco, co se dá nazvat “řemeslo jako služba”, služba pro lidi odchované e-commerce aplikacemi a okamžitou dostupností zboží. V dnešní době automaticky očekáváme, že si elektrikáře nebo topenáře objednáme přes mobil nebo přes web, že si porovnáme ceny nebo si alespoň vybereme řemeslníka dle recenzí. Vždyť je to tak normální! Žijeme v době, kdy nejenom, že automatizaci a digitalizaci považujeme za samozřejmost, ale také právě v době, v níž se řemeslům navrací jejich lesk. Řemeslné studijní obory začínají být opět žádané a lidé v nich nachází ono pomyslné zlaté dno. Zdá se až neuvěřitelné, že si doposud nikdo tyto dvě skutečnosti nespojil. Technologie a řemeslo. Obojí potřebujeme, obojí chceme.

#Články a případové studie #Řemeslo 4.0

Modrý duch představuje KPI karty, nepostradatelnou hru pro zadavatele a digitální agenturu

Připomíná vaše digitální propagace pokerový hazard? Je na čase s tím něco udělat. Řídit online marketing jen na základě intuice jsou vyhozené peníze. Víte, jak účelně nastavit, měřit a vyhodnocovat KPI pro internetové projekty? K promyšlené strategii vám pomohou KPI karty, nepostradatelná hra pro zadavatele a reklamní agenturu. Pokud se raději spoléháte na naměřená čísla, nežli na náhodu a dobrý pocit, pak je pro vás tato zábavná pomůcka ideálním řešením pro směřování vašeho každodenního managementu. Díky KPI kartám víte, jak daleko jste od požadovaného výsledku, jestli se přibližujete nebo vzdalujete a co všechno je ještě potřeba udělat. Přečtěte si více informací a objednejte svůj vlastní karetní balíček na webu Modrého ducha.

#Články a případové studie #Firma 4.0 #Služby 4.0 #Vzdělávání

AMSP ČR je partnerem Dne soukromého podnikání 2019 – 8. října 2019

Aby pomohla drobným podnikatelům zviditelnit jejich firmy, zaštiťuje společnost MAKRO ve spolupráci s Asociací malých a středních podniků a živnostníků ČR již čtvrtý ročník Dne soukromého podnikání. Zapojit se do něj mohou všichni podnikatelé bez ohledu na lokalitu nebo obor podnikání. V samotný Den soukromého podnikání, který letos připadá na 8. října, pak zaregistrovaní živnostníci nabídnout svým zákazníkům speciální akce, například slevy nebo drobný dárek k nákupu. Právě bez jejich podpory by totiž žádná firma neměla šanci na úspěch. Letošní ročník se více než ten předchozí bude soustředit především na propagaci živnostníků v online prostředí, jelikož digitalizace je důležitým aspektem při získávání nových zákazníků a drobní podnikatelé mají o tento způsob propagace zájem.

#Články a případové studie #Firma 4.0 #Obchod a retail 4.0 #Služby 4.0

Jak na náborové video?

Podle průzkumů vnímáme až 80 % všech informací zrakem a 94 % lidí si pamatuje obrázek lépe než text. A v době, kdy světem vládnou Youtubeři a Insta stories (krátké příběhy na sociální síti Instagram), je více než jasné, že díky náborovým videím můžeme velmi efektivně oslovit požadovanou cílovou skupinu. Jak konkrétně mohou taková videa pomoci náboru?

#Články a případové studie #Firma 4.0 #Služby 4.0 #Vzdělávání

Umělá inteligence a zpracování přirozeného jazyka

Velké množství dat, strojové učení, automatické překlady, či zvyšující se výpočetní výkon umožňují získávat zajímavé statistiky a informace pro správné rozhodování. Z hlediska digitálních inovací můžeme například prostřednictvím zpracování přirozeného jazyka (NLP) jednoduše zjistit kvalitu výrobků, ale i jenom jejich dílčích parametrů, třeba výdrže baterie, či kvality fotoaparátu. Jako ukázku možného použití společnost CYRRUS ADVISORY ve spolupráci s Mendelovou univerzitou analyzovala tisíce uživatelských recenzí mobilních telefonů a připravila statistiku, jak recenzenti v čase hodnotí jednotlivé značky.

#Články a případové studie #Firma 4.0

Seminář: Hlasem řízený sklad

Představíme vám řešení pro hlasem řízené sklady přímo v zázemí společnosti Zebra Technologies. Efektivně řízené sklady jsou v dnešní době stěžejním místem podnikání a jednou z klíčových oblastí, kde mohou řetězce a logistické společnosti získat výhodu oproti konkurenci.

#Firma 4.0 #Průmysl 4.0

ALTERNATIVNÍ POHONY AUTOMOBILŮ versus VZDĚLÁVACÍ OBSAH AUTOMOBILNÍCH OBORŮ, Akademie řemesel Praha - SŠT

Naše škola si klade za cíl vzbudit větší zájem žáků o technické obory. Usilujeme o to, aby žáci získávali během vzdělávání ve zvoleném studijním oboru ty nejnovější poznatky z praxe, učili se o nových technologiích a inovacích z praxe. Snažíme se v učení žáků využívat nové metody a formy výuky, učit žáky objevovat a řešit skutečné problémy pomocí celé řady nových vzdělávacích pomůcek a technik, učit je prvky týmové spolupráce, vést k podnikavosti a kvalitně žáky připravovat na jejich budoucí profesní kariéru. Celý tento proces je spojený s inovacemi vzdělávacích obsahů jednotlivých oborů, kde je nutné začlenit učivo související s dynamicky měnícím se trhem práce s využitím nových technologií.

#Články a případové studie #Průmysl 4.0 #Řemeslo 4.0 #Vzdělávání

eMobilita a ŠKODA AUTO

Rok 2020 přinese pro automobilový průmysl mnoho změn, začnou platit nové emisní normy. Společnost ŠKODA AUTO již v září letošního roku představila na autosalonu ve Frankfurtu cenu svého prvního čistě elektrického vozu, je jím CITIGOe iV. S tímto nejmenším členem rodiny značka ŠKODA vstupuje do éry eMobility, a to s sebou nese spoustu výzev.

#Články a případové studie #Firma 4.0 #Průmysl 4.0

ZPRAVODAJ Září 2019: HLEDÁME DIGITÁLNÍ FIRMU ROKU 2019

Vážení a milí čtenáři, právě máme za námi tři čtvrtiny letošního roku, kdy jsme se v asociaci věnovali prioritně digitalizaci malého a středního podnikání, a blíží se finále. Před námi je premiéra soutěže Digitální firma roku, do které vkládáme velké naděje. Svého favorita vybírá zcela transparentně veřejnost a hlasování odstartovalo právě dnes! Na šampióny, kteří se ucházejí o Vaši přízeň v pěti kategoriích, se můžete mrknout hned na dalších stránkách tohoto zpravodaje a hlasovat můžete do 15. října 2019. Vítěze vyhlásíme na naší největší akci v roce před sálem nabitým pětistovkou hostů – na galavečeru Dne podnikatelů ČR dne 30. října 2019 od 17 h v Praze. A navíc z hlasujících vybereme jednoho šťastlivce, kterého rovněž s doprovodem na galavečer pozveme. Kdo vítězům předá ceny, to zatím držíme v tajnosti, ale můžeme prozradit, že to bude významná osobnost. Těšíme se na Vaše volby v hlasování a všem soutěžícím přejeme hodně úspěchů a silné rozšíření povědomí o jejich šikovnosti, protože si jej zcela jistě zaslouží! Eva Svobodová, MBA, členka představenstva a generální ředitelka AMSP ČR.

#Články a případové studie #Firma 4.0 #Služby 4.0 #Zpravodaj RDP 2019

Konference ElA Blockchain Annual Meeting

První výroční konference k průmyslovému blockchainu úspěšně fungujícímu v ČR (a nejen tam). Přijďte se dozvědět, co blockchain je, jak ho používat a jaké možnosti skýtá. Na setkání se dozvíte praktické zkušenosti z výstavby a provozování systému. Také zjistíte, jak snadné je se zapojit. Konferencí vás provede pan Otto Havle, předseda představenstva ELA Blockchain services a.s. Účast na konferenci je zdarma, podmíněna registrací.

#Firma 4.0 #Služby 4.0

Konference Jak na robota

Konference bude navazovat na její první díl konaný v rámci letošního veletrhu Ampér a tentokrát se soustředí na dvě oblasti související s implementací robotů zejména u malých a středních firem v různých průmyslových odvětvích. První blok se bude zabývat otázkami spíš technickými, druhý potom otázkami personálními, protože právě ta druhá oblast je ve firmách hodně opomíjena. V tomto bloku se zaměříme na práci nejen s nově přicházejícími zaměstnanci, ale s těmi, kteří ve firmě odpracovali řadu let a při nástupu robotizace ztrácejí zájem a motivaci ve firmě zůstávat. Součástí konference bude také představení aplikace „Jak na robota“ pro mobilní telefony, která by měla podstatně usnadnit první kontakt mezi zájemcem o implementaci robota s jeho potenciálním dodavatelem.

#Průmysl 4.0

Právní minimum pro start-upy a začínající podnikatele

Samotný nápad mnohdy nestačí. Začít s podnikáním vyžaduje také odvahu a informace. Pro obojí si přijďte na seminář Právní minimum pro start-upy a začínající podnikatele, kde se dozvíte vše potřebné pro rozjezd svého podnikání.

#Firma 4.0 #Vzdělávání

Den podnikatelů ČR 2019 a Exportní fórum

Dovolujeme si Vás pozvat na DEN PODNIKATELŮ ČESKÉ REPUBLIKY, jehož XVII. ročník se uskuteční ve středu 30. října 2019 od 16:30 hod. v Kongresovém sále hotelu Ambassador – Zlatá Husa, Václavské náměstí 5-7, Praha 1.

Důležité informace o čerpání dotací zazní na bezplatném semináři

Přechod malých a středních českých podniků na průmysl 4.0 Evropská unie na podzim 2019 podpoří 40 miliardami. V novém dotačním období 2021-2027 pak dalšími 100 miliardami. Neztrácejte čas studováním všech možností a získejte dotace díky znalostem nabytým během jediného dopoledne na bezplatném semináři.

#Firma 4.0

Seminář ,,Elektronická komunikace se správcem daně a ostatními orgány veřejné moci

Ve středu 18. 9. pořádá Komora certifikovaných účetních v čase 9 - 14 seminář: Elektronická komunikace se správcem daně a ostatními orgány veřejné moci. Seminář povede daňový poradce MVDr. Milan Vodička, daňový poradce a specialista na problematiku využívání IT a elektronickou komunikaci. Autor publikace 3D: Data, Daně, Digitálně.

#Firma 4.0

Moderní firma 4.0 – 30 praktických tipů pro generování leadů online

Každá moderní firma by měla umět využít své webové stránky pro generování nových leadů (získávání kontaktů na internetu s potenciálními klienty, kteří projeví zájem pořídit si nabízený produkt nebo službu) a poptávek. Lead generation patří k nejdůležitějším úkolům marketingu. Ale jen 1 z 10 marketérů věří, že jsou jeho kampaně na generování nových leadů účinné.

#Články a případové studie #Firma 4.0 #Obchod a retail 4.0

INZERCE NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH: Zapomeňte na celé inzeráty

Sociální sítě jsou velmi rychlé a živé médium. Jejich uživatelé od nich očekávají stručná jasná hesla a sdělení. S dlouhými texty, které jsou typické pro klasickou psanou inzerci volných pracovních pozic, zde rozhodně „nepochodíte“.

#Články a případové studie #Firma 4.0 #Služby 4.0

Facebook přijíždí do českých regionů!

Podpora malých a středních firem je jednou z priorit společnosti Facebook. Klíčovou součástí vzdělávání menších a začínajících podnikatelů jsou ve Facebooku eventy Boost with Facebook, které se konají po celém světě. Po loňské úspěšné zastávce v Praze letos Facebook připravil pro české podnikatele hned dvě půldenní akce - v Brně (24. 9. 19) a v Plzni (26. 9. 19).

#Firma 4.0 #Obchod a retail 4.0 #Služby 4.0

FINTECH – Tvorba automatických obchodních systémů

Kontrolu nad správou aktiv přebírají automatické obchodní systémy (AOS) založené na datové analýze, artifical intelligence, machine-learningových metodách, a to především neuronových sítích. Robotické obchodování postavené na algoritmech předčí člověka. Říkáte si, že tohle už jste někde četli? Pravděpodobně ano, v poslední době vzniká spousta marketingových materiálů i akademických publikací, které se soustředí na prosazování moderních technologií do správy finančních aktiv.

#Články a případové studie #Firma 4.0

Digitální transformace pro inovace obchodních modelů v malých a středních podnicích v ČR

Proces digitalizace je fenomén zahrnující všechny složky společenského života, podnikovou sféru nevyjímaje. Tento vývojový proces nelze ignorovat, neboť bude v budoucnu zásadním způsobem ovlivňovat jednotlivé obchodní společnosti, podniky a život celé společnosti. Digitalizace se tak stává významným tématem pro malé a střední podnikání, kde vytváří rizika a podnikatelské bariéry, nebo naopak příležitost zajistit si svou konkurenceschopnost a udržitelnost v tuzemském i mezinárodním prostředí. Hlavním cílem digitální transformace je získávání nových dat a využití těchto dat k přeorientování starých procesů. Přístup více orientovaný na data vytváří příležitost k získání nových konkurenčních výhod přeorientováním obchodních modelů.

#Články a případové studie #Firma 4.0 #Vzdělávání

JAKÁ BUDE NEJVĚTŠÍ KONFERENCE ROKU DIGITÁLNÍHO PODNIKÁNÍ 2019?

NO SAMOZŘEJMĚ BÁÁÁJEČNÁ !!! :) Dne 22. listopadu 2019 Vás čeká největší průřezová konference hlavního projektu RDP 2019 k poslednímu tématu projektu, a to: FIRMA 4.0. Zarezervujte si už dnes termín 22. listopadu 2019 a přijďte do úplně nových moderních prostor ČSOB v Praze.

#Firma 4.0

ZPRAVODAJ Srpen 2019: PŘIPRAVUJEME SE NA FIRMU 4.0

Dojmy nejsou pojmy, a proto si dovedu představit, že se někdo domnívá, že jeho firma je digitalizovaná neb používá počítačovou techniku a různé software, ale se skutečnou digitalizací firemních procesů to moc společného nemá. Kolik lidí dnes stále používá PC jako inteligentní psací stroj, fax a nástroj pro mailovou komunikaci a prohlížení internetu? Ano, ulehčí nám to práci, programy nám kontrolují pravopis a v datové bance najdeme rychle to, co bychom v kartotéce hledali dlouho. Kamarádi, dodavatelé anebo prostě někdo nám doporučí na základě neověřených zkušeností takzvaně ten zaručeně správný program. Běh jedné firmy, ať je velká nebo malá je velký proces složený z mnoha menších procesů, které jsou vybudovány na zkušenostech, znalostech a osobním a firemním know-how. Je to obchodní model, který popisuje podrobně podnikatelský záměr v realitě. Každý vyráběný produkt popisuje řetěz přidaných hodnot a tento řetěz je v celku tak silný, jak silný je jeho nejslabší článek. Hledání těchto slabých článků a optimalizace procesů je předpoklad pro efektivní a ziskovou produkci. Pokud jsou tyto procesy podrobně dokumentovány, je to nejdůležitější předpoklad pro skutečnou digitalizaci firmy. Digitalizace chaosu přinese ještě větší chaos. Kdo spoří a vrhne se do díla bez konceptu a analýzy skutečného procesu, zaplatí to později vícekrát. Zažije ne zrovna příjemná překvapení s nekompatibilním rozhraním, neslučitelnými formáty a bude mít brzo několik zařízení stojících v koutě a bude doufat, že je někomu prodá. A jaké ponaučení z toho plyne? Dejte si proto velký pozor s výběrem poradenské firmy a nezapomeňte, že když vám někdo má radit, měl by tomu rozumět a technologicky nezávisle pro vás vytvořit funkční model vaší firmy. Pokud vám začne nabízet hardware a software, poděkujete a jeďte za uspořené peníze raději na dovolenou. Karel Dobeš, místopředseda představenstva AMSP ČR a vládní zmocněnec pro spolupráci s Evropskou GNSS agenturou GSA.

#Články a případové studie #Firma 4.0 #Vzdělávání #Zpravodaj RDP 2019

Toulavá kamera - Za rodinným stříbrem – Ústecký kraj + Zlínský kraj

V posledním dílu letního speciálu Toulavé kamery se tandem oblíbených moderátorů Iveta Toušlová a Josef Maršál vypraví do Ústeckého a Zlínského kraje. Na severu Čech ochutnáme v libochovickém řeznictví Sítařových klobásku, kterou Iveta vyrobí podle originálního rodinného receptu. Křupavý chleba si k ní potom upečeme v pekařství Ondečkových v Děčíně. A ochutnávat budeme i na Moravě, kde s Pepou navštívíme borůvkovou farmu Hustých v Provodově. Nakonec nás mistr Krystyník zasvětí do tajů kolářského řemesla. V jeho dílně v Novém Hrozenkově budeme tradičním způsobem vyrábět loukoťová kola.

#Články a případové studie

HLAVNÍ AKCE: FARMA 4.0 na ZEMI ŽIVITELCE 2019 (Digitalizace zemědělství v praxi)

V dnech 22. až 27. srpna 2019 jsme se s projektem Rok digitálního podnikání 2019 prezentovali na největším a nejvýznamnějším agrosalonu svého typu zaměřujícím se na zemědělský sektor napříč všemi jeho obory v České republice a na Slovensku - Země živitelka v Českých Budějovicích. Jednotlivé zemědělské obory byly prezentovány napříč celým areálem. Výjimkou jsme nebyli ani my a připravili jsme si v rámci projektu veletrh praktických inovativních řešení pro malé a střední farmy a firmy podnikající v zemědělství v pavilonu T2.

#Farma 4.0

Toulavá kamera - Za rodinným stříbrem – Olomoucký kraj + Jihočeský kraj

Sedmý díl putování Toulavé kamery za rodinnými firmami zahájíme na Moravě. U Hoplíčkových v Zábřehu bude Iveta Toušlová dělat vitráže z barevných skel a společně taky ochutnáme netradiční speciality loštické tvarůžkové cukrárny rodiny Poštulkových. Pepa Maršál nás potom zavede do Stráže nad Nežárkou, kde manželé Hanzalovi udržují tradici výroby dřevěných hraček. Poslední naší zastávkou bude minimlékárna v Mláce. Před šesti lety ji založila rodina Auských, kteří v ní z vlastního mléka vyrábějí na tři desítky výrobků, včetně jogurtů, tvarohu nebo sýrů.

#Články a případové studie

Veletrh FOR GASTRO & HOTEL

Veletrh FOR GASTRO & HOTEL již finišuje své poslední přípravy. První den veletrhu 10.10. 2019 je kontraktační den, určený pro odborníky a profesionály z oboru HoReCa. Letošní 9.ročník bude opět plný zajímavostí a novinek. Na veletrh přijíždí desítky nových firem ze zahraničí, zastoupeno máme 15 zemí převážně z Evropy. Přijeďte se inspirovat novými technologiemi a inovacemi. Moderní technologie a digitalizace představí též odborný KONGRES FOR GASTRO & HOTEL, který je již třetím rokem součástí veletrhu a koná se 10.10.2019 v kongresovém sále v prvním patře Vstupní haly II.

#Služby 4.0

Průzkum: FARMA 4.0

Praha, 20. srpna 2019. Osm z deseti dotázaných podnikatelských subjektů v zemědělství si dokáže pojem digitální zemědělství spojit s konkrétní činností. Stejné množství respondentů také využívá moderní technologie. Ty nejčastěji nahrazují chybějící lidskou pracovní sílu nebo těžkou fyzickou práci. Do robotizace a digitalizace však investuje zatím jen 20 % zemědělců. Tyto výsledky přináší průzkum agentury IPSOS pro Asociaci malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR) k tématu digitalizace zemědělství, které je jedním ze šesti hlavních témat AMSP ČR v rámci Roku digitálního podnikání 2019. Výsledky průzkumu byly zveřejněny v návaznosti na téma Farma 4.0 v rámci nadcházejícího mezinárodního agrosalonu Země živitelka 2019 probíhajícího ve dnech 22.-27. srpna v Českých Budějovicích.

#Farma 4.0 #Průzkumy a analýzy #Vzdělávání

Toulavá kamera - Za rodinným stříbrem – Pardubický kraj a Ostrava

V šestém dílu letního speciálu Toulavé kamery se oblíbený tandem Iveta Toušlová a Pepa Maršál vypraví do Pardubického kraje a do Ostravy. V Třebařově u Ivany Bakrlíkové Iveta ochutná medovinu s příchutí chmele a na statku Uhersko u Nováků upeče štrúdl z vlastnoručně připraveného tvarohu. Pepa bude v Ostravě vařit pivní speciály v minipivovaru rodiny Petrů a taky si v manufaktuře manželů Jankovských vyrobí z horkého vosku barevnou svíčku.

#Články a případové studie

Webinář ŠKODA AUTO

Dne 15. 8. 2019 jste se mohli připojit na webinář Digitalizace procesu komunikace ŠKODA AUTO ČR s dealerskou sítí a zefektivnění prodejního procesu pomocí tabletové aplikace Sales Support Tool.

#Firma 4.0 #Průmysl 4.0 #Vzdělávání

Revoluce v chovu slepic

Doby, kdy se vstávalo se slepicemi jsou dávno pryč. I do oblasti jako je chov drůbeže proniká automatizace. Proč si život neulehčit? Jednou z každodenních povinností chovatele je otevírání a zavírání kurníku, aby drůbež neohrozili noční predátoři. S nápaditým řešením přichází autoři projektu Chytrý kurník, který nabízí chytrá automatická kurníková dvířka. Dvířka reaguji na pokles a vzestup hladiny osvětlení, autoři mysleli i na situace jako je například setmění při bouřce nebo měsíční svit. V připravované verzi Chickdoor SMART mohou chovatelé dokonce sledovat svůj kurník online v mobilní aplikaci, upravovat funkce dvířek, ovládat krmičku a další součásti kurníku. Chov slepic či jiných opeřenců se s chytrým kurníkem rázem mění v příjemný koníček.

#Články a případové studie #Farma 4.0

Digitalizace ve výrobě a prodeji čalouněného nábytku a matrací

V květnu se konal, tak jako vždy v lichých letech, v Německu v Kolíně nad Rýnem Mezinárodní veletrh pro výrobu nábytku a interiérový design INTERZUM 2019, letos již šedesátý. Digitalizace byla skloňována na veletrzích, hojně navštěvovaných českými výrobci, ve všech úrovních. Od digitalizace tisku, jednotlivých strojů, zařízení, po systémy propojující celou výrobu od vstupu materiálu do závodu. Někdy s přenosem dat třeba do mobilu majitele, který si i na dovolené vše může zkontrolovat včetně využívání každého stroje, anebo pomocí čárového kódu řízení výrobního toku od skladů materiálu po celou výrobu až po expedici, prodej a různá dílčí využití.

#Články a případové studie #Řemeslo 4.0

Plasma, satelitní data a termosolární energie – CzechInvest podporuje využití nových technologií v zemědělství

Objektiv státní podpory start-upů namířil svůj hledáček i na inovace v zemědělství. Agentura pro podporu podnikání a investic CzechInvest zapojila do svých programů již čtyři mladé firmy nabízející řešení pro efektivnější využití našich zemědělských produktů/surovin.

#Články a případové studie #Farma 4.0

Toulavá kamera - Za rodinným stříbrem – Jihomoravský kraj a Kraj Vysočina

V pátém dílu našeho letního speciálu Iveta Toušlová ve vinařství Pavla Bindera zjistí, jak se vyrábějí BIO moky z hroznů, které získávají medaile po celém světě. A ve voňavém království Jiřího Pantůčka v Kuřimi otestuje diamantový krém. Pepa Maršál na Vysočině zavítá do rodinného zahradnictví Vejtasových v Jaroměřicích nad Rokytnou, kam si pro okrasné trvalky a skalničky jezdil už Karel Čapek. V Želetavě se pro změnu bude učit stavět kachlová kamna.

#Články a případové studie

Bacha na digitální a virtuální myšlení u MSP

Malý a střední podnikatel či živnostník by se měl vyvarovat přehnaně digitálnímu či virtuálnímu myšlení. Je jasné, že ve vztahu se zákazníkem či investorem musí neustále pilovat svůj sociální jemnocit, jinak určitě nebude schopen plně využít přínos svého i dobře odvedeného díla. Jeho klient bude vždy vyvažovat profesionalitu při přístupu k zákazníkovi s kvalitou odvedené práce a její cenou.

#Články a případové studie #Firma 4.0 #Obchod a retail 4.0

Expandujte do zahraničí pomocí digitálních nástrojů

Uspět na zahraničních trzích není lehké, ale zejména sociální sítě mohou pomoci snadnějšímu navázání kontaktu se zákazníky v různých lokalitách. Podle OECD studie Future of Business využívají české malé a střední firmy sociální sítě k představení svých produktů (86 procent), informování zákazníků (79 procent), či přímo k prodeji výrobků a služeb (63 procent). Nicméně, pouze méně než 10 procent malých a středních firem obchoduje na zahraničních trzích.

#Firma 4.0 #Obchod a retail 4.0 #Služby 4.0

I malý farmář může mít svoji digitální kancelář

Využijte aplikaci Onesoft Connect a vybudujte si svou jednoduchou digitální kancelář, kterou budete moci využívat odkudkoliv. Již nikdy nezapomenete na termíny smluv nebo revize svého vybavení. Jakoukoliv dokumentaci budete mít přehledně na jednom místě. Budete mít pohromadě všechny své agendy a úkoly s nimi spojené. Aplikaci OneSoft Connect si přizpůsobíte přesně podle Vašich potřeb, tak abyste z ní vytěžili maximum a mohli jste se v klidu věnovat svému hlavnímu podnikání.

#Články a případové studie #Farma 4.0

Nezapomeňte vzhlédnout sérii krátkých vzdělávacích videí k FARME 4.0

AMSP ČR a platforma …a teď česky připravila sérii krátkých vzdělávacích videí pro lokální producenty a bio-producenty, která se na tato témata zaměřují. Videa ukazují, jak důležité je v dnešní době propojení internetu a sociálních sítí s osobním stykem se zákazníky a jak lze využít technologie ve svůj prospěch.

#Články a případové studie #Farma 4.0 #Vzdělávání

Pěstování plodin na malém prostoru nad sebou. To je takzvané vertikální zemědělství.

Má menší spotřebu energie, vody a produkuje méně odpadu. Vertikální farmy navíc můžou stát poblíž měst a metropolí, takže se potraviny nemusí dovážet z velké dálky. Tento způsob pěstování zároveň šetří místo a plodiny v takových podmínkách rostou nejméně dvakrát rychleji než v přirozeném prostředí.

#Články a případové studie #Farma 4.0

Toulavá kamera Za rodinným stříbrem – Královéhradecký kraj a Brno

Čtvrtý díl letního speciálu Toulavé kamery nás zavede do východních Čech a do jihomoravské metropole. První zastávkou Ivety Toušlové budou Smiřice a tamní umělecká sklárna Baborákových, kteří v ní vyrábějí designové předměty z fúzovaného skla. Pak se společně zastavíme v Hořicích, kde rodina Kubištových už 30 let peče křehké stočené oplatky, plněné krémem a máčené v čokoládě. Tajemství výroby této proslavené dobroty se v kraji dědí z pokolení na pokolení dvě století. Pepa Maršál pro změnu pojede do Brna, kde navštíví ateliér rodiny Hlušičkových. V téhle rodinné porcelánce vznikají repliky děl předních českých kubistů i nádobí a dekorativní předměty podle současných návrhů. Na závěr nás na své farmě přivítají Sklenářovi. U nich budeme sklízet rajčata z vysokozdvižné plošiny.

#Články a případové studie #Farma 4.0

Přežvykování krav značí mnoho o jejich zdraví

Žvejkometr. Zvláštní název pro technologii v zemědělství. Konkrétně se jedná o technologii SCR Heatime, která poskytuje kompletní řešení pro sledování zdraví a reprodukce krav. Přežvykování krav značí mnoho o jejich zdraví. Doposud ale nebylo příliš možné ho sledovat. Žvejkometr monitoruje přesný počet přežvykování a pokud hodnota klesne pod nastavenou hranici, můžou zootechnici ihned zvíře zkontrolovat a zjistit, jestli nemá zdravotní potíže. Tady technologie opravdu pomáhají.

#Články a případové studie #Farma 4.0

Farma 4.0 - spolupráce střední školy a firem (nejen) v zemědělství

Jsme Střední škola zemědělská a potravinářská v Klatovech. K tématu Farma 4.0, aneb vše 4.0 máme i na naší škole co říct. Škola je v oblasti modernizace výuky v oblasti spolupráce IT a zemědělství na skvělé úrovni, v roce 2017 jsme pořádali celorepublikovou konferenci AGROCON 2017 s podtitulem IT a zemědělství – spolu dokážeme víc.

#Farma 4.0 #Vzdělávání

Jak to máte s roboty v zemědělství vy?

Už žádné přehazování pytlů s bramborami holýma rukama. Dnes to přeci můžou dělat roboti. Jejich zavedení do zemědělství usnadní práci, zvýší produkci a ušetří nejedna bolavá záda. V zemědělském družstvu Vrbátky si sílu technologií uvědomili už v roce 2007. Od té doby využívají automatizovaný paletovací stroj, díky kterému dokážou naložit kamion s využitím celého nákladního prostoru. Ocelový stroj pomocí robotického kovového chapadla přenáší pytle brambor z balící linky přímo na palety.

#Články a případové studie #Farma 4.0 #Průmysl 4.0

Připravit se na suché sezony znamená budovat i modernizovat infrastrukturu

Sucho. Všemi a všude skloňované a rostoucím počtem lidí pociťované. Omezování spotřeby vody se dotýká už i naší středoevropské země a čím dál více se mluví o nutnosti vybudování nových vodních staveb za účelem opětovného udržení vody v krajině. Problémem ovšem je, že se o tom pouze mluví, a ještě nějakou dobu pouze mluvit bude. Možná nastal čas, aby se každý zamyslel nad svou budoucností a svými možnostmi, jak ji ovlivnit k lepší, méně suché verzi.

#Farma 4.0 #Průmysl 4.0

Toulavá kamera Za rodinným stříbrem – 3. díl, Praha a Karlovarský kraj

Oblíbený letní speciál Toulavé kamery pokračuje třetím dílem, ve kterém se nejprve budeme toulat naší metropolí. Na Letné objevila Iveta Toušlová grafické studio manželů Kulišťákových, kde si vyzkouší takzvanou koptskou vazbu. Kdysi se tímto způsobem sešívaly i pergamenové manuskripty. Poté si společně osladíme život v čokoládovně rodiny Hurtových. Vlastní tabulku oblíbené pochoutky z kakaových bobů si hezky od začátku připraví i Iveta. Pepa Maršál tentokrát vyrazí do Karlovarského kraje. Bude sekundovat při výrobě houslí v dílně otce a syna Pötzlových a pak si na statku Šimáčkových v Nebanicích dopřeje ten údajně nejkrásnější pohled na svět z koňského sedla.

#Články a případové studie

ZEMĚ ŽIVITELKA 2019

Země živitelka je největší a nejvýznamnější agrosalon svého typu zaměřující se na zemědělský sektor napříč všemi jeho obory v České republice a na Slovensku. Jednotlivé zemědělské obory jsou prezentovány napříč celým areálem, mají své pavilony a svůj vlastní program. Výjimkou nebudeme ani my. Tenhle rok na Zemi Živitelce pro naše farmáře a hospodáře připravujeme veletrh praktických inovativních řešení pro malé a střední farmy a firmy podnikající v hospodářství.

#Farma 4.0

ZPRAVODAJ Červenec 2019: DIGITALIZACE ZEMĚDĚLSTVÍ NEBO TRADIČNÍ PRODUKCE?

Vážení a milí čtenáři, léto je v plném proudu a zemědělci neví, kam dřív skočit. Ale my, co zemědělci nejsme, se na nejšikovnější z nich můžeme podívat v letním tv speciálu AMSP ČR a České televize „Toulavá kamera - Za rodinným stříbrem“, a to každý pátek v 18:25 h před Událostmi na ČT1 či v repríze hned v sobotu dopoledne. Zrovna v pátek 19. července jsme představili rodinnou farmu Zámečníkových „U Stromovouse“, kde Pepa Maršál pomáhal s přípravou kozího sýra. Farma získala i ocenění Regionální potravina za svůj Jesenický bochník. Jeho výroba je úplná věda, i proto se zakladatel farmy přihlásil na Vyšší odbornou školu potravinářskou v Kroměříži. Úspěch zaručila prvorepubliková tradice a jeho ruční zpracování. Klíčové je ovšem také kontrolní měření pH metrem během zrání, takže ke slovu přichází i digitalizace. Vítěznou chuť Jesenického bochníku ladil farmář celé 4 roky. Tak vida! Nenechme se zmást, že kdo nedigitalizuje, zahyne, ale berme vše selským rozumem! Přejeme Vám pěkné léto a na viděnou na Zemi živitelce 23. srpna, kdy před 1000 diváků oceníme všechny rodinné firmy ze seriálu na podiu v Pivovarské zahradě za přítomnosti protagonistky pořadu Ivety Toušlové! Eva Svobodová, MBA, členka představenstva a generální ředitelka AMSP ČR.

#Články a případové studie #Farma 4.0 #Vzdělávání #Zpravodaj RDP 2019

Řešení pro živnostníky a drobné podnikatele od Volkswagen Financial Services

Pronajmout si nový vůz značky ŠKODA lze i bez návštěvy obchodníka. Pro živnostníky a drobné podnikatele nabízí Volkswagen Financial Services řešení. Je jím produkt ŠKODA Bez starostí. Ten si můžete nyní sjednat i online z pohodlí kanceláře.

#Firma 4.0 #Průmysl 4.0

Toulavá kamera Za rodinným stříbrem – 2. díl, Středočeský a Moravskoslezský kraj

Ve druhém dílu našeho letního speciálu zavítají Iveta Toušlová a Pepa Maršál do krajů Středočeského a Moravskoslezského. Iveta se v Neveklově ve firmě manželů Richtrových dozví, co je nejtěžšího na výrobě porcelánových zásuvek a vypínačů a jeden takový si zkusí sama vytvořit a ozdobit. Poté se v Brodcích u Červinkových pustí do tvarování růžiček, které mají okvětní lístky z mýdlové hmoty. Pepa pro změnu vyrazí na severovýchod naší země, kde bude na rodinné farmě Zámečníkových pomáhat s přípravou kozího sýra. V Milíkově potom zjistí, co přivedlo manžele Bilkovy k odlévání umyvadel a dalších bytových doplňků z betonu. Dokáží z něj udělat i gramofon nebo reproduktory a dokonce také vany, prý jako jediní na světě.

#Farma 4.0

Jak poznáte dobře naprogramovaný web?

Máte firemní web a rádi byste zjistili, zda nemá zbytečné technické nedostatky? Kvalitu programátorské práce nelze úplně jednoduše vyčíslit, navíc ji můžete posuzovat z více úhlů pohledu. Nejkratší cesta k rozeznání dobře naprogramovaného webu tedy vede přes jeho účel. Dobře naprogramovaný web totiž musí především umožnit plnění cílů, ke kterým byl stvořen. Jak postupovat s analýzou, i když třeba nemáte žádné programátorské znalosti?

#Články a případové studie #Firma 4.0 #Obchod a retail 4.0 #Služby 4.0

Digitální výroba zdravotních pomůcek ve společnosti Invent Medical Group, s. r. o.

Invent Medical Group, s. r. o. je inovativní firma vyrábějící ortézy a protézy na míru pomocí technologie 3D tisku. Podnikání je založeno na digitalizaci výroby, znalostech z klinické medicíny a ze zpracování dat.

#Články a případové studie #Průmysl 4.0 #Řemeslo 4.0

Zařiďte svým zaměstnancům a zákazníkům Mobilní Czech POINT

Česká pošta představila na jaře letošního roku novinku, tzv. Mobilní Czech POINT, díky níž si mohou firmy či jiné organizace objednat asistované místo pro výkon veřejné správy přímo na své pracoviště. Svým zaměstnancům a zákazníkům tak umožní například zřízení datové schránky nebo získání ověřeného výstupu z různých informačních systémů veřejné správy bez nutnosti návštěvy pošt či obecních úřadů.

#Články a případové studie #Firma 4.0 #Služby 4.0

Obsahová strategie pro Facebook v 8 krocích

Firemní stránku na Facebooku dnes má kdekdo, zdaleka ne každý ale svůj profil spravuje efektivně. Postovat náhodné příspěvky nestačí, mnohem lepší je strategicky budovat značku a podporovat své byznysové cíle. Jak to ale udělat, když nemáte mnoho zkušeností s marketingem? Sestavte si jednoduchou obsahovou strategii pro Facebook podle 8krokového návodu Modrého ducha.

#Články a případové studie #Firma 4.0 #Obchod a retail 4.0 #Služby 4.0

Farmáři a farmářky na FACEBOOKU

Farmaření patří k hodnotám moderního Česka. Farmy digitalizují svoji výrobu a využívají nových komunikačních nástrojů k získání nových zákazníků či k vzájemné podpoře.

#Články a případové studie #Farma 4.0

I dentální laboratoř jde digitalizovat. Jak to celé probíhá?

V dubnovém článku jsme vám popsali, co digitalizace obnáší a jaké rady máme do začátku. Tentokrát jsme šli více do hloubky a připravili jsme case study k projektu MyDentLab, na kterém můžete vidět celý vývoj tohoto projektu. Ten spojuje laboratoř s lékařem a tak urychluje celý proces předávání informací. Momentálně pracujeme už na třetí verzi této aplikace, kterou neustále zdokonalujeme.

#Články a případové studie #Firma 4.0 #Služby 4.0

IoT ve službách zemědělství. Jak zajistit a ochránit úrodu pomocí technologií?

Internet věcí nabízí řešení pro různé oblasti. V oblasti zemědělství může mimo jiné napomoci k nárůstu a ochraně produkce. Technologie jsou využité pro dílčí oblasti – monitoring hydrometeorologických podmínek v rámci lokality, složení půdy, zásobení živinami, ochrana před škůdci a chorobami apod.

#Články a případové studie #Farma 4.0 #Služby 4.0

SOCIÁLNÍ SÍTĚ: Kdo má vlastně tvořit jejich obsah?

Často v českých firmách narážíme na otázku, kdo má vlastně tvořit obsah sociálních sítí. První nás možná napadne samotný správce, tedy osoba, která dostala sociální sítě na starosti. Od ní se často očekává, že sama naplní obsah firemních stránek na sociálních sítích. Nicméně úplně tomu tak nemusí a možná ani nemá být.

#Články a případové studie #Firma 4.0 #Služby 4.0

Česká televize a AMSP ČR představují opět letní speciál Toulavá kamera Za rodinným stříbrem

V prvním díle našeho letního speciálu zavítá oblíbený tandem moderátorů Iveta Toušlová a Josef Maršál do krajů Libereckého a Plzeňského. V železnobrodském ateliéru u Olivových bude Iveta vyrábět originální skleněné šperky a v pražírně rodiny Pejškových v Křižanech u Liberce ochutná oblíbený nápoj, bez kterého si nedovedeme představit návštěvu u přátel ani pracovní jednání. Mimochodem, věděli jste, že konzumaci kávových bobů kdysi odkoukali lidé od zvířat? I to se při sledování pořadu dozvíte. Pepa potom vyrazí k Jenčíkům do Prádla, aby ochutnal nápoj s poněkud děsivým názvem - Ďábelský krvesaj. U Konradyů v Domažlicích zase vyzkouší „čertovské“ nástroje tamních dudáků. A nebude jen hrát, nýbrž přiloží také ruku k dílu při jejich výrobě.

#Články a případové studie #Vzdělávání

Chytrý systém pro správu zavlažování s uplatněním nejen na zahradách

Snadné a efektivní vzdálené řízení zavlažování a kontrola nad spotřebou vody při zavlažování jsou charakteristickými potřebami dnešní doby spojené s proměnlivým počasím a probíhajícími obdobími sucha. Na tyto potřeby reaguje projekt Vivanto.

#Články a případové studie #Farma 4.0

Chatboti a řešení Feedyou

Chatboti se stávají běžnou součástí firemní komunikace - interní i externí. Nabírají pracovníky, odpovídají klientům, řeší FAQs nebo prodávají a třeba i pomáhají.

#Články a případové studie #Firma 4.0 #Služby 4.0

Chceme-li mít efektivní průmysl, nesmíme plýtvat prostředky. Podnikatelé roku chtějí nakopnout české strojírenství

Pardubická rodinná firma JHV-ENGINEERING se zabývá vývojem a výrobou automatizovaných výrobních a montážních linek. Po získání celostátního ocenění EY Technologický Podnikatel Roku a vytvoření prvního robotického baru v Evropě se zamysleli nad tím, jak vylepšit průmysl v Česku. Nyní spouští novou divizi zaměřenou na efektivitu automatizace.

#Články a případové studie #Průmysl 4.0

Zvyšte produktivitu organizace s digitálním pracovištěm

Digitální pracoviště je s námi všude, obklopuje nás. Můžeme ho kdykoli doslova zapnout či vypnout. Ať jsme v kanceláři, doma nebo třeba na pláži, na našem digitálním pracovišti vždy najdeme všechny programy a dokumenty, které potřebujeme ke své práci. Díky digitálnímu pracovišti je také jedno, zda si zapomeneme pracovní notebook v práci, protože nezbytný úkol pohodlně vyřešíme z osobního tabletu nebo dokonce telefonu. Zaměstnanci tak mohou být ve vlaku či doma stejně produktivní jako v kanceláři.

#Články a případové studie #Firma 4.0 #Průmysl 4.0 #Služby 4.0

Přemýšlíte o průmyslu 4.0?

Před tím, než se do toho pustíte, musíte mít „uklizeno“ uvnitř svých kanceláří. Abyste mohli veškeré informace z vaší výroby správně zpracovávat, musíte na to mít připravené čisté a efektivní prostředí. Žijete ve věčném přeposílání e-mailů? Běžně vidíte na obrazovce svého počítače RE:, RE:, RE:? Pak je čas na Onesoft Connect. Vyzkoušejte zdarma náš produkt a mějte chod své kanceláře pod kontrolou. Úkoly, zápisy z jednání, poznámky…vše na jednom místě a spojené s tématy ke kterým se vážou. Hlídací psi, kteří vás upozorní na termíny údržby strojů, smluvní termíny apod. Pokud budete mít chod své kanceláře pod kontrolou, bude mnohem snažší přejít ve vaší výrobě na průmysl 4.0.

#Články a případové studie #Firma 4.0 #Průmysl 4.0 #Služby 4.0

Digitální vzdělávání českých farmářů a lokálních producentů v rámci kurzu „Jak chytře na PRODEJ ZE DVORA“

Asociace v rámci svých rozsáhlých aktivit nezapomíná ani na české zemědělce a lokální producenty. Právě pro ně již řadu let provozuje platformu „…a teď česky!“, která si jako hlavní cíl klade jejich celkovou, koncepční a dlouhodobou podporu a všestranný rozvoj našeho krásného venkova.

#Články a případové studie #Farma 4.0 #Vzdělávání

Karel Havlíček, ministr průmyslu a obchodu ČR, místopředseda vlády: Obchod projde v budoucnu zásadní změnou

Fungování obchodu v budoucnu změní především technologie a podle nového ministra průmyslu a obchodu a zároveň místopředsedy vlády ČR to budou změny zásadní. Jeho resort plánuje pro tyto změny připravit obchodníkům co nejlepší infrastrukturu a nastavit podmínky tak, aby se mohli soustředit na to hlavní – na obchod.

#Články a případové studie #Firma 4.0 #Obchod a retail 4.0 #Služby 4.0

Virtuální realita přináší nové možnosti rozvoje a spolupráce na dálku firmám i jednotlivcům

V Českých Budějovicích vznikl před dvěma léty unikátní projekt Virtual Lab, který přináší unikátní propojení psychologie a virtuální reality do firem. Že se jedná o velmi efektivní, užitečné a dostupné řešení osobního rozvoje a spolupráce potvrdí desítky firemních zákazníků, státní správy či klientů z oblasti neziskových organizací či sociálních služeb.

#Články a případové studie #Firma 4.0 #Průmysl 4.0 #Služby 4.0 #Vzdělávání

ZPRAVODAJ Červen: PŘIPRAVUJEME SE NA FARMU 4.0

Vážení příznivci digitalizace, v letních měsících se posouváme od průmyslu k přírodě, k farmám a zemědělcům, tj. k lokálním producentům a bio-producentům. O dronech v zemědělství, robotickém dojení, satelitem řízených kombajnech či strojích s hnojivy samozřejmě už asi slyšel nebo četl kde kdo, ale už jste slyšeli o textujícím dobytku, žvejkometru, chytrých včelínech nebo chytrých kurnících?

#Farma 4.0 #Články a případové studie #Zpravodaj RDP 2019

Firemní vizuální styl v digitální době

Říká se, že u státnic nebo u maturity vám pomůže, když přijdete opravdu dobře oblečeni. Také firmy a organizace komunikují svým zevnějškem. Mají reklamní materiály a různé dárkové předměty, budovy a pobočky, produkty a katalogy, weby a e-maily, auta, vizitky, dokumenty… Úprava všech těchto věcí dává o společnosti výpověď, kterou vnímají její zákazníci, partneři, investoři a zaměstnanci. Pokud je vizuální reprezentace na vysoké úrovni, pak organizace vysílá nepřímý signál o tom, že i ostatní části fungují kvalitně. Ke slovu se proto dostává jednotný vizuální styl, který můžeme chápat jako soubor designových pravidel pro všechny viditelné výstupy, jimiž se společnost prezentuje.

#Články a případové studie #Firma 4.0 #Obchod a retail 4.0 #Služby 4.0

Jak napsat předmět e-mailu. Detailní průvodce, který nebudete chtít, aby četla vaše konkurence.

Jedna z klíčových věcí při rozesílání e-mailů je docílit toho, aby příjemce vašeho e-mailu tento e-mail otevřel a přečetl. Předmět vašeho e-mailu je jedna z prvních věcí, kterou si příjemce zprávy přečte. Pokud se vám podaří vytvořit takový předmět e-mailu, který přiměje adresáta tento váš e-mail otevřít a přečíst, máte vyhráno. Vaši zákazníci dostávají mnoho e-mailů každý den. Mnoho z těchto e-mailů vůbec neotevřou a rovnou je vymažou. Důvod může být takový, že daný e-mail obsahuje pochybný předmět, který vypadá jako spam (nevyžádaný e-mail), snaží se hned něco prodat nebo působí jako nátlak, je nezajímavý nebo nudný. Vaším prvním úkolem je tedy vytvořit takový předmět e-mailu, kterým docílíte toho, že adresát váš e-mail okamžitě po jeho obdržení nevymaže.

#Články a případové studie #Firma 4.0 #Služby 4.0

Přehled o celé farmě z vašeho obýváku

To nabízí technologie IoT neboli Internet věcí. Od hlídání odlehlých ploch, objektů, zvířat až po plodiny na poli. IoT je označení pro síť fyzických zařízení, které mezi s sebou vzájemně komunikují. V praxi to může znamenat například propojení lokální meteostanice, která měří vlhkost a PH půdy se zavlažovacím systémem. Na základě naměřených hodnot řekne meteostanice zavlažovacímu systému, ať například více zalévá. Škála využití je ale téměř nekonečná.

#Články a případové studie #Farma 4.0

Průzkum ŘEMESLO 4.0

Praha, 13. února 2019. Ačkoliv nové technologie využívají více jak dvě třetiny podnikatelů, nejmenší živnostníci a řemeslníci si cestu k digitálním nástrojům zatím nenašli a neřeší ani kybernetickou bezpečnost. Selhávají i střední odborné školy, které nedokáží žáky na digitalizaci dostatečně připravit. Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR) přináší výsledky nezávislého průzkumu k prvnímu tématu Roku digitálního podnikání 2019 – Řemeslu 4.0.

#Vzdělávání #Řemeslo 4.0 #Průzkumy a analýzy

Průzkum: OBCHOD A RETAIL 4.0

Praha, 24. dubna 2019. Tři ze čtyř obchodníků si dokážou něco spojit s pojmem chytrá prodejna. Elektronické platební metody a online marketing vedou v užívání moderních technologií v segmentu maloobchodu. Prodejci chápou, že bez přizpůsobení svých webových stránek chytrým telefonům a bez profilů na sociálních sítích nemohou dlouhodobě uspět. Digitalizace jejich podnikání bude zcela jednoznačně hlavním trendem v příštích letech. Tyto výsledky přináší průzkum agentury IPSOS pro Asociaci malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR), který koresponduje s analýzou maloobchodu zpracovanou týmem AMSP ČR. Podklady byly zveřejněny v předvečer velké konference k digitalizaci maloobchodu, kterou AMSP ČR organizuje jako jednu z hlavních akcí Roku digitálního podnikání 2019 dne 25. dubna 2019 v Praze.

#Obchod a retail 4.0 #Vzdělávání #Průzkumy a analýzy

Průzkum: PRŮMYSL 4.0

Praha, 18. června 2019. Pouhých 10 % malých a středních podniků (MSP) má plně automatizovanou výrobní linku. Čtvrtina firem plánuje do 5 let robotizovat výrobu, ale největší brzdou pro jejich digitalizaci se stává nedostatečně kvalifikovaná pracovní síla. Do automatizace a robotizace zatím investuje jen 22 % malých a středních firem. Tyto výsledky přináší průzkum agentury IPSOS pro Asociaci malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR) k tématu digitalizace průmyslu, které je jedním ze šesti hlavních témat AMSP ČR v rámci Roku digitálního podnikání 2019. Výsledky průzkumu byly zveřejněny v návaznosti na téma digitalizace průmyslu v rámci konference dne 18. června 2019 v Praze.

#Průmysl 4.0 #Vzdělávání #Průzkumy a analýzy

Průzkum: SLUŽBY 4.0

Praha, 29. května 2019. Šest z deseti podnikatelů ve službách si dokáže něco konkrétního spojit s pojmem chytrá služba. Nejčastěji zmiňují ulehčení práce a komunikace. Mezi nejvyužívanější moderní technologie patří online rezervace, online objednávky, sociální média nebo cloudové služby. Téměř polovina subjektů má profil na sociálních sítích, které využívají na propagaci, akvizici a komunikaci. Pouze pětina poptávek zatím přichází prostřednictvím internetu. Jako nejdůležitější cílovou skupinu za 5 let vnímají podnikatelské subjekty ve službách firemní zákazníky, mladé lidi do 25 let a seniory. Tyto výsledky přináší průzkum agentury IPSOS pro Asociaci malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR) k tématu digitalizace služeb, které je jedním ze šesti hlavních témat AMSP ČR v rámci Roku digitálního podnikání 2019. Výsledky průzkumu byly zveřejněny v návaznosti na téma digitalizace služeb propagované asociací v rámci kongresu HOREKA 112 dne 28. května 2019 v Čestlicích.

#Služby 4.0 #Vzdělávání #Průzkumy a analýzy

Hledáte nové a levné způsoby, jak o sobě dát vědět? Zaměřte se na krátká videa

Podle výzkumů uživatelé Facebooku stráví 5x více času sledováním videí než prohlížením statických obrázků. 75 % toku mobilních dat do roku 2020 bude právě přes video.

#Články a případové studie #Firma 4.0 #Služby 4.0 #Vzdělávání

HLAVNÍ KONFERENCE: VYPLATÍ SE MALÝM A STŘEDNÍM PODNIKŮM DIGITALIZOVAT VÝROBU?

Dne 18. 6. 2019 se od 8:00 do 16:00 hod. uskutečnila naše další hlavní konference (jedna ze šesti), nyní k tématu průmysl 4.0. Konference byla organizovaná v nových prostorách společnosti Deloitte.

#Průmysl 4.0

Webové stránky průmyslových firem – nejlepší obchodní zástupce

Naprostá většina průmyslových firem má své firemní webové stránky. Odpovídají ale tyto stránky všem požadavkům digitalizace v době průmyslu 4.0? V době hyperkonkurenčního prostředí už nestačí mít webové stránky se základní firemní prezentací. Dnešní stránky musí fungovat jako váš nejlepší obchodní zástupce a generovat vám nové poptávky v režimu 24/7/365. Přesvědčil se o tom i náš klient, který se již řadu let pohybuje v oblasti průmyslové automatizace. Změna stránek z běžné firemní prezentace na stránky výkonnostní mu přinesla o 280 % více poptávek měsíčně.

#Články a případové studie #Průmysl 4.0 #Služby 4.0

Druhá vlna Průmyslu 4.0

Velkou šancí pro rozběh digitální transformace ve firmách je v současné době probíhající generační výměna, při které ve firmách odcházejí z exekutivních pozic po cca 25 letech jejich zakladatelé. Jejich mladší kolegové a nástupci disponují podstatně vyšším stupněm digitální gramotnosti a v nástupu nových technologií nevidí hrozbu, ale velkou příležitost.

#Články a případové studie #Průmysl 4.0

ZPRAVODAJ Květen: VYPLATÍ SE MALÝM A STŘEDNÍM PODNIKŮM DIGITALIZOVAT VÝROBU?

Všichni mluví o digitalizaci, Průmyslu 4.0, umělé inteligenci apod. Možná, že budete překvapeni, ale myslím, že otázka „Vyplatí se malým a středním podnikům digitalizovat výrobu“ je i v dnešní době oprávněná. A právě tímto tématem se bude zabývat konference, kterou pořádá AMSP ČR dne 18. června 2019 v prostorech společnosti Deloitte v Praze.

#Průmysl 4.0 #Zpravodaj RDP 2019

DIGITALIZACE SLUŽEB V RÁMCI KONGRESU HOREKA 112

Dne 28. 5. 2019 se uskutečnila naše další hlavní konference (jedna ze šesti) k tématu: Služby 4.0. Konference je organizovaná ve spolupráci s HOREKA 112 v Aquapalace Čestlice.

#Služby 4.0

Jak vytvořit úspěšnou značku v 9 krocích

Jak zajistit, aby vaše podnikání fungovalo jako silný brand digitální doby? Marketér Marty Neumeier převrací v knize The Brand Flip staré formáty na nové. Už to není tak, že firma tvoří značku, která přitahuje zákazníky, a ti pak podporují firmu. V novém modelu firma vytváří zákazníky, kteří si svou značku budují sami. Schema více respektuje současné nastavení společnosti – lidé už nechtějí vlastnit věci, ale sbírat zážitky. Jsou více propojení přes sociální sítě a ke značce, kterou si sami tvoří, jsou coby zákazníci loajálnější. Nákupem se přidávají k ostatním fanouškům, a v rámci svého „kmene“ se cítí bezpečně.

#Články a případové studie #Firma 4.0 #Obchod a retail 4.0 #Služby 4.0 #Vzdělávání

Topíte.cz digitalizuje řemeslo

Jako první v České republice společnost Topíte.cz kombinuje poctivou řemeslnou práci a moderní digitální technologie. Přečtěte si následující článek o dvou unikátních nástrojích, které Topíte.cz připravilo svým klientům.

#Články a případové studie #Řemeslo 4.0

Jak malá česká firma využila sociální síť Facebook ke svým kampaním

V aktuálním čísle Trade News jsme vás seznámili s tím, na co byste měli myslet při měření efektivity marketingu (nejen) online. Správně zvolené marketingové metriky mohou významně ovlivnit úspěch a finanční efektivitu vašich kampaní. Nejlépe ovšem fungují příklady z praxe. Zeptali jsme se tedy jedné malé české firmy, jak na to: „Nejcennější metrikou, kterou měříme, jsou tržby a ROI. Sociální média nejsou žádnou výjimkou, účelem každé kampaně je především přinést konverze. Ostatní metriky považuji spíše za bonus,” říká Štěpán Zub, marketingový ředitel firmy Mixit, jehož müsli je oblíbené nejen v Česku, ale například i v Polsku a na Slovensku.

#Články a případové studie #Firma 4.0 #Obchod a retail 4.0 #Služby 4.0

VŠE o chytrých regálech s reklamními video rámečky a digitálními cenovkami

Chytré technologie jakoby mávnutím proutku mění svět kolem nás. Obvykle vítáme ty z nich, které jsou uživatelsky příjemné a jednoduché na ovládání. Nadšeně pak vítáme technologické vychytávky, které nás pobaví či dokáží ušetřit naši peněženku.

#Články a případové studie #Obchod a retail 4.0 #Služby 4.0 #Vzdělávání

Soutěž o nejlepší výrobkovou či technologickou inovaci

Ministerstvo průmyslu a obchodu České republiky, Vláda České republiky spolu s obecně prospěšnou společností Česká Hlava vyhlašují v rámci již 18. ročníku stejnojmenného projektu soutěž o nejlepší výrobkovou či technologickou inovaci realizovanou českými, ale i zahraničními podniky na území České republiky – cenu Industrie. Jde o nejvyšší české ocenění pro firmu za inovaci.

#Průmysl 4.0

Co jsme tenhle měsíc vyzkoušeli digitálního v AMSP ČR?

Již po druhé jste měli možnost u nás vyzkoušet rychlé odbavení při registraci, dokonce odbavení na objednávku. Na konferencí k obchodu a retailu 4.0 v Makro Akademii jsme opět spolupracovali s firmou Entrydo, která se spolehlivě postarala o Vaše pohodlné odbavení bez čekání. Vše fungovalo v klidu, bez problémů a okamžitě. A to nás prostě baví!

#Firma 4.0 #Obchod a retail 4.0 #Služby 4.0

Marketingový plán: co musíte udělat před spuštěním první on-line reklamy

On-line reklama by měla stát až na vrcholu pyramidy, jejíž základ tvoří alespoň stručný byznys plán. Nosným stavebním prvkem je pak marketingový plán, který by měl zohledňovat co nejvíc faktorů potřebných k vlastnímu nastavení propagace. Trochu větším hazardem s rozpočtem na reklamu je, pokud ji naopak opřete jen o pilíře nahodilých domněnek.

#Články a případové studie #Firma 4.0 #Obchod a retail 4.0 #Služby 4.0 #Vzdělávání

Marketing a HR na sociálních sítích: Jak to jde dohromady?

V praxi se často setkáváme s tím, že firmy mají aktivní stránky na sociálních sítích, ale využívají je pouze ke klasickému marketingu, tedy k oslovování potenciálních zákazníků. Ve chvíli, kdy se společnost rozhodne, že tu začne budovat i HR marketing (personální marketing) a značku zaměstnavatele, vzniká nezřídka neochota marketingového oddělení s touto komunikací vůbec začít.

#Články a případové studie #Firma 4.0 #Obchod a retail 4.0 #Služby 4.0 #Vzdělávání

ZPRAVODAJ Duben 2019: PŘIPRAVUJEME SE NA SLUŽBY 4.0

28. května nás čeká třetí ze šesti stěžejních akcí Roku digitálního podnikání 2019 – Služby 4.0 neboli digitalizace služeb v rámci kongresu HOREKA 112 v Aquapalace Čestlice. Rádi bychom Vás na tuto mimořádnou akci s účastí více jak 500 osob pozvali. Které cílové skupiny zákazníků budou konkrétně pro Vás v budoucnu klíčové? Budou to senioři, malé děti nebo domácí mazlíčci? Jak a kde Vaši zákazníci vyhledávají služby a jaký je trend budoucnosti? Co zákazníci očekávají od hotelů a restaurací? Mění se Vaše nabídka o krok napřed oproti požadavkům a očekáváním zákazníka? Jste připraveni? Jediné, co je jisté, je změna, a to směrem k digitalizaci. Přijďte se 28. května dozvědět něco nového. Buďte o krok napřed! Eva Svobodová, MBA, generální ředitelka AMSP ČR.

#Články a případové studie #Služby 4.0 #Vzdělávání #Zpravodaj RDP 2019

8 klíčových důvodů, proč začít s e-mail marketingem

8 klíčových důvodů proč začít s e-mail marketingem přináší celou řadu zajímavých srovnání a výsledků průzkumů. Zjistíte, proč má i dnes e-mail své nenahraditelné místo mezi online nástroji a proč e-mail marketing funguje.

#Články a případové studie #Firma 4.0 #Služby 4.0 #Vzdělávání

Jak na newsletter aneb tři klíče k úspěchu

E-mail si navzdory všemu stále drží své místo mezi nejčastěji používanými marketingovými nástroji a díky jeho efektivitě volí tuto formu komunikace stále více firem. Stejně jako další marketingové nástroje má i zasílání hromadných e-mailů nebo newsletterů svá pravidla. Pokud se dodržují, funguje to skvěle. Pokud ne, z hromadných e-mailů se stanou obtěžující zprávy, které nikdo nečte. Článek Jak na newsletter aneb tři klíče k úspěchu obsahuje odpovědi na otázky jako: Co z toho budu mít? Proč by mě to mělo zajímat? Kdo jsou ti správní lidé pro můj newsletter? Akce! Sleva! Akce! Sleva! Proč to nefunguje?

#Články a případové studie #Obchod a retail 4.0 #Firma 4.0

Digitalizace se dotýká všech odvětví. I služby na ni musí reagovat.

Jan Ševčík, rozhovor: Jan Ševčík je zakladatelem brněnské firmy SNADNEE, která od klasického vývoje přešla až k návrhu digitalizace celých firem. Takto se jim podařilo zlepšit ziskovost mnoha firem i celých odvětví. Proč na digitalizaci není nikdy pozdě a jak z ní vytěžit maximum, se dozvíte v následujícím rozhovoru.

#Články a případové studie #Služby 4.0

Představujeme myFox - chytrou aplikaci pro salony a služby

Nikoho asi nepřekvapí, že trendem dnešní doby je stále větší digitalizace služeb. Téměř vše je dnes nějakým způsobem „online“, většina lidí denně používá chytré telefony, mají své profily na sociálních sítích, nakupují v e-shopech a běžně používají k práci internet.

#Články a případové studie #Firma 4.0 #Obchod a retail 4.0 #Služby 4.0

HLAVNÍ KONFERENCE: DIGITALIZACE MALOOBCHODU A JAK CHYTŘE NA NI

Dne 25. 4. 2019 se od 12:30 do 20:00 hod. uskutečnila naše další hlavní konference (jedna ze šesti) k tématu: Obchod a retail 4.0 s názvem DIGITALIZACE MALOOBCHODU A JAK CHYTŘE NA NI. Konference byla organizovaná ve spolupráci s MAKRO ČR v prostorách MAKRO Akademie v Praze Stodůlkách.

#Obchod a retail 4.0

Jak díky správné prezentaci na sociálních sítích přilákat ty pravé kolegy?

Pokud chcete přilákat do firmy loajální pracovníky, kterým rozhodně není jedno, pro jakou firmu budou pracovat (my jim říkáme „srdcaři“), je naprosto klíčové jasně a srozumitelně komunikovat, jakým směrem se jako firma ubíráte a co je přidanou hodnotou vašich produktů a služeb.

#Články a případové studie #Firma 4.0 #Služby 4.0

Nenechte si ujet vlak. Podívejte se, co může umět digitální firma

Co je to vlastně digitální firma a jaké funkce může obsahovat? Vybrali jsme šest funkcí, které po nás nejčastěji naši zákazníci chtějí. Díky těmto funkcím, jsme schopni firmám ušetřit až několik dní práce za měsíc. Detailní statistiky a jednoduché ovládání jsou samozřejmostí každého systému.

#Články a případové studie #Firma 4.0 #Obchod a retail 4.0 #Služby 4.0

Školy, akční plánování a digitální kompetence

Digitální kompetence jsou jednou z oblastí krajského akčního plánování – projektu, jehož cílem je posílit strategické řízení ve vzdělávání na úrovni krajů, středních a vyšších odborných škol. Dalším významným cílem tohoto projektu je sladit nejdůležitější témata vzdělávání pro 21. století, podporovaná vzdělávací politikou ČR, s politikou krajskou a s rozvojovými vzdělávacími plány škol. (K dalším tematickým oblastem patří například odborné vzdělávání a spolupráce škol s firmami, rozvoj polytechnického vzdělávání, podpora podnikavosti, rozvoj kariérového poradenství, výuka cizích jazyků).

#Články a případové studie #Vzdělávání

Jak na Cloudové řešení Vašich financí

Jste-li často na cestách a potřebujete mít ve svém telefonu, tabletu či notebooku k dispozici data o výkonnosti, ziskovosti Vaší společnosti, výši pohledávek, hodnotě skladu? Potřebujete efektivně importovat a schvalovat přijaté faktury a tyto dokumenty bezpečně archivovat bez strachu z jejich nedostupnosti, znehodnocení či dokonce ztráty? Odpovíte-li si kladně na některou z výše uvedených otázek, je na čase přemýšlet o zabezpečeném cloudovém řešení Vašeho účetnictví, které Vám umožní věnovat více času hlavním podnikatelským aktivitám a méně času administrativě spojené s firemním účetnictvím.

#Články a případové studie #Firma 4.0 #Obchod a retail 4.0 #Služby 4.0

Špióni v akci – jak je useknout před branami vaší firmy

Díky aféře s podezřením na možné zneužití technologií Huawei pro špionážní účely se mnoho tuzemských podniků a organizací začalo ptát, zda vůbec existuje před podobnými hrozbami ochrana. V tomto příspěvku představíme možné přístupy počínaje používáním otevřeného hardware a software až po řešení na úrovni zájmových nebo mezinárodních organizací. Jako první krok je však třeba učinit základní kategorizaci informací (informačních aktiv), vydefinovat si množiny těch nejcitlivějších a na jejich ochranu se zaměřit primárně.

#Články a případové studie #Firma 4.0 #Obchod a retail 4.0 #Služby 4.0

Co dává webu smysl?

Některé věci se dělají jenom pro radost a zábavu. Firemní internetové stránky mezi ně však nepatří. I když vás práce na nich může bavit, smyslem jejich tvorby a existence je především plnění cílů souvisejících s dalšími aktivitami společnosti. Stanovení cíle tak musí být prvním bodem při navrhování nového webu a stálým kritériem při schvalování a provádění jakýchkoliv změn. V případě firemních stránek nejčastěji souvisí s marketingovou a obchodní činností společnosti. Jak přesně mají správně stanovené cíle vypadat?

#Články a případové studie #Firma 4.0 #Obchod a retail 4.0 #Služby 4.0

Digitální transformace Retailu

Vzhledem k rychle rostoucímu podílu online prodeje všeho zboží se neustále zvyšuje tlak na klasické kamenné řetězce. Zákazníci si velmi rychle zvykají na služby, které jim nabízí prodejci na internetu. Ať už se jedná o personalizovanou nabídku nebo doručení do dvou hodin až ke dveřím. Kamenné řetězce se na to snaží reagovat nabídkou svých služeb na internetu. Tyto služby jsou ale většinou svými procesy odděleny od těch, které řetězce po dlouhé roky ladili téměř k dokonalosti v offlinu. Díky tomu retailerům narůstají náklady na provozování služeb na internetu a tyto aktivity jsou ztrátové.

#Články a případové studie #Obchod a retail 4.0

Přínosy bezhotovostních plateb

Elektronické platby poskytují maloobchodním prodejcům, neziskovým organizacím, vládám, spotřebitelům i dalším uživatelům finančních služeb významnou přidanou hodnotu, zejména ve srovnání s tradičními platebními metodami. Hotovost je při prodeji a nákupu rychle nahrazována prostředky elektronickými, což s sebou nese i zásadní změnu v tom, kde, zač a jakým způsobem spotřebitelé utrácejí.

#Články a případové studie #Obchod a retail 4.0

Můj obchod – Partner pro Vaše podnikání

Můj obchod je maloobchodní síť s více než 500 obchody po celé České republice. S tímto počtem se řadí mezi nejvýznamnější hráče na českém trhu. Tyto obchody zásobuje a sdružuje pod společnou značkou velkoobchod Makro. Mezi hlavní výhody této aliance patří: poradenství a péče obchodního zástupce; motivační bonusový program + zpětné bonusy; 2 krát měsíčně akční leták a jeho distribuce do spádových oblastí Vaší prodejny; snížená nákupní cena v letáku; možnost objednávání zboží elektronicky přes M – objednávku; cenově výhodné řešení akceptace platebních karet, aplikaci na vytváření cenovek.

#Obchod a retail 4.0 #Články a případové studie

Rozhovor s Žil Vostalovou na téma digitální móda

Žil je absolventkou Fakulty humanitních věd Univerzity Karlovy a Amsterdam Fashion Institututu (AMFI), kde vystudovala obor Fashion & Design. V roce 2015 prošla šestiměsíční stáží ve střihačském ateliéru návrháře Husseina Chalayana v Londýně. V lednu otevřela, společně s kolegy 1. Phygital Fashion Hub v Praze s názvem OFFORM3D, který má propojovat digitalizaci s fyzickou tvorbou oděvu. Tématem její diplomové práce v roce 2016 byla dekonstrukce saka a jeho následná rekonstrukce do podoby no-waste střihu, ze kterého byly různou kombinací vyhotoveny všechny modely z kolekce. Ve finální formě propojila fyzikou kolekci s digitálními návrhy do alternativní formy prezentace, a tak ustoupila od klasického schématu módní přehlídky. Do procesu své tvorby zahrnuje digitální modelování, 3D tisk a práci s bodyscannerem a úpravu avatarů, nazývá ho PhyGital modus operandi. Tato metoda má zkoumat napětí mezi hmatatelným (fyzickým) světem módy a digitální verzí oděvu, odhalit jejich možnosti a prakticky vystavit proces navrhování větší transparentnosti. V minulosti spolupracovala se švédským výrobcem snowboardového oblečení Ridestore, pro kterého konstruovala 3D modely zimních bund, dále například s Multiple Identities, Live Sweaters a kolaborace HFCN s Hanou Frišonsovou a Creative Nights. Je součástí týmu “The Fabricant” a “Ensemble de Solution”, které vyvíjí aplikace pro Microsoft HoloLens. Svoji práci vystavovala v rámci Amsterdam Fashion Weeku, Dutch Design Weeku v Eidhovenu Avantexu v Paříži a FashionTech Days v Roubaix. V nedávné době prezentovala na Designbloku’18 projekt Transformerjacket s kolegyní Helenou Todd zaměřený na upcycling a na Mercedes Benz Prague Fashion Weeku’19 v rámci výzvy Vodafone #jetovtobě výstavu Audire Fluctus zaměřenou na smart textile v kolaboraci s umělcem Kryštofem Brůhou a Ivou Burkertovou z Odivi.

#Články a případové studie #Obchod a retail 4.0

Firma budoucnosti – měli jsme nabito

Dne 20. 3. 2019 od 13 h jsme na veletrhu AMPER v Brně organizovali přednášku „Firma budoucnosti“, kde pan Ondřej Zukal z partnerské společnosti Digiskills.cz na praktických ukázkách předvedl, jaké technologie vám dokážou zjednodušit život, ušetřit čas, náklady nebo přinést nový byznys, jaké jsou ty nejlepší aplikace, které vám usnadní práci, jak svůj chytrý telefon využít naplno a nastavit tak, aby vám opravdu sloužil a pomáhal, a jaké sociální sítě jsou vhodné zrovna pro vaši firmu, jak je využívat nebo jaké jsou úspěšné firmy či jednotlivci, kteří tyto sítě dobře využívají v oblasti B2B.

#Firma 4.0

Prohlídka moderního výrobního závodu ABB s. r. o.

Využili jsme nabídky našeho generálního partnera, společnosti ABB, spojit náš seminář na veletrhu AMPER s dopolední komentovanou prohlídkou brněnského výrobního závodu ABB. Ta se uskutečnila ve středu 20. 3. od 9:00 h, kdy zástupci 21přihlášených firem měli možnost vidět výrobu přístrojových transformátorů, senzorů a vzduchem izolovaných rozvaděčů vysokého napětí. V tomto závodě ABB využívá nejmodernějších inovací a pokročilé techniky, která umožňuje vyrábět efektivně a uvést výrobky na trh v co nejkratším čase.

#Průmysl 4.0

ZPRAVODAJ Březen 2019: DIGITALIZACE MALOOBCHODU A JAK CHYTŘE NA NI

25. dubna nás čeká druhá stěžejní akce Roku digitálního podnikání 2019 – konference k digitalizaci maloobchodu. Pokud přijdete, dozvíte se mimo jiné, kdy zákazník nejvíce důvěřuje firmě, čím je Čech šokován při vyřizování reklamací, co předčí zákazníkovo očekávání a co ho naopak maximálně od nákupu odradí, zda chce být šedou myší v davu nakupujících či preferuje něco jiného a co z nákupu v něm zůstává nejdéle tak, aby se k Vám opět vrátil pro další nákupy. Zkoušeli jste někdy postavit Vašeho zaměstnance do role Vašeho zákazníka? Jaká by byla zpětná vazba? Věřte, že reputace je nový fenomén. Kdyby vám někdo na dveře obchodu nastříkal nápis „Tady šidí“, co byste udělali? Nejde o to, kdo to napsal, ale že to vidí ostatní. Doporučuje se rozhodně naslouchat, měřit a analyzovat a každopádně reagovat. Přijďte a uvidíte, že nebudete litovat.

#Zpravodaj RDP 2019 #Obchod a retail 4.0 #Vzdělávání

6 kroků, jak vytvořit dotazník

Tento podrobný a praktický návod vás seznámí s tím, jak vytvořit dotazník. Ať už začínáte a tvoříte dotazník poprvé nebo již máte něco za sebou, v tomto článku najdete mnoho užitečných a cenných rad, jak vytvořit dotazník tak, že ho lidé budou chtít vyplňovat a přinese vám to hlavní – odpovědi na otázky, které vám pomohou více a častěji prodávat.

#Články a případové studie #Obchod a retail 4.0 #Firma 4.0 #Služby 4.0

Jak na digitální řemeslo s Topíte.cz

Jsme žhaví pro to, abychom dělali věci lépe než ostatní!

Cenová nabídka on-line na internetu během několik vteřin. Vše hned a v očekávané kvalitě. Služby srovnatelné s nákupy elektroniky v e-shopech. Kalendář pro servisní práce online. To vše je Topíte.cz – představujeme Vám startup založený na začátku roku 2018 jako revoluční a inovativní nástroj k zásadnímu zkvalitnění velmi neuspokojivé situace v oboru topenářství v České republice. Vlastní zkušenosti a reakce okolí motivovaly zakladatele vybudovat tuto začínající společnost, která za pomoci digitálních technologií a inovativního přístupu pomůže všem majitelům nemovitostí ke snadnému a rychlému přístupu k řešení jejich potřeb.

#Články a případové studie #Řemeslo 4.0

DIGITÁLNÍ FRONTY - Představení technologie

Najdeme vůbec někoho s oblibou čekat ve frontách? Fronty jsou v naší netrpělivé společnosti čím dál větší problém. Umí zkazit první dojem, úplně odradit zákazníka či jej dohnat až ke sdílení “hejtů” na sociálních sítích. Nemluvě o bezpečnostním riziku na velkých akcích, kde jsou návštěvníci čekající před vstupem prakticky nechráněni. A právě vizi rušení čekání ve frontách v Entry.do naplňujeme pomocí naší nejnovější technologie digitálních front a prémiového odbavení. Díky Entry.do svým zákazníkům umožníte objednat si čas, kdy chtějí být odbaveni. Kapacita se vám v reálném čase upravuje dle potřeby a zákazníka automatizovaně pozvete na správný čas a místo. Navíc si tímto můžete dokonce zvýšit příjmy. Vše jednoduše a bez nutnosti velkých investic a změn.

#Články a případové studie #Služby 4.0

Projekt DigitaliseSME

Jste malá a střední firma a máte zájem zvýšit úroveň své digitální zralosti? Pak by Vás zajímat mohl projekt DigitaliseSME, jehož cílem je uskutečňovat v průběhu letošního roku sérii zahraničních výměnných pobytů expertů na digitalizaci.

#Služby 4.0 #Články a případové studie

Bez sociálních sítí to v náboru už nepůjde. Vážně!

Když se podíváme kolem sebe, je jasné, že sociální sítě hýbou světem. Můžeme to pozorovat v našem běžném životě, spousta aktivit a informací o dění kolem nás se odehrává právě tam. Ano, kvalita těchto informací je mnohdy diskutabilní, ale tak to chodí asi úplně ve všem. Co víme ale jistě, je, že sílu sociálních sítí nelze popřít a to ani v oblasti výběru zaměstnanců.

#Firma 4.0 #Články a případové studie #Služby 4.0

Oblast digitalizace v rámci projektu Erasmus Partnership

Mezinárodní projekt Erasmus Partnership (2017 – 2019) je pod akronymem CHEDTEB. Výsledky projektu budou prezentovány na 17. Mezinárodní vědecké konferenci Fakulty podnikatelské Vysokého učení technického v Brně. Konference “Perspectives of Business and Entrepreneurship Development in Digital Transformation of Corporate Business“ proběhne 30. 4. 2019 na Kolejní 2906/4 v Brně. Cílem je vytvořit platformu pro diskusi akademiků i praktiků na téma digitalizace.

#Články a případové studie

Elektromobilita na Akademii řemesel v Praze – SŠT

Průmyslová revoluce 4.0 přichází i do silniční dopravy s revolučními technologiemi, jejichž vývoj prudce mění nejen konstrukční prvky automobilů, ale i zásadně druh jejich pohonu. Silniční vozidla bude v nejbližší době tvořit hlavně elektronika, asistenční systémy, komunikační technologie, částečně či plně autonomní řízení, hybridní a plně elektrické systémy pohonu. Tyto změny vyžadují skokové inovace výuky v obsahu učiva oborů Autoelektrikář, Mechanik opravář motorových vozidel, Autotronik a více.

#Průmysl 4.0 #Články a případové studie

Jak pomáhá FACEBOOK malým firmám

Majitelé malých a středních firem jsou naši přátelé, rodinní příslušníci či sousedi. Lokální firmy vytvářejí všude na světě 60 % nových pracovních míst. Facebook pomáhá malým firmám např. v hledání nových zaměstnanců a upevňování komunit. 2/3 malých firem s profilem na Facebooku říká, že se jim díky platformě zvedly tržby, a 57 % malých firem díky Facebooku zaměstnalo více lidí. Jen několik let zpět se lidé setkávali s místními firmami pouze fyzicky v jejich provozovnách. Dnes je víc než 1.6 miliard lidí na Facebooku propojeno s malými firmami. Dvě třetiny lidí na Facebooku navštíví stránku lokální firmy nebo událost v jejich lokalitě aspoň jednou týdně. Přes 1.2 miliardy uživatelů Facebooku je navíc propojeno s firmou v jiné zemi, což zásadně usnadňuje přeshraniční obchod. Jak nejlépe využít tento potenciál?

#Články a případové studie #Firma 4.0 #Služby 4.0

Investice do digitalizace nemusí být takovou finanční zátěží!

Zavádět prvky digitalizace a disponovat tak technologiemi, které vzájemně komunikují a vytváří ucelený systém, je v dnešní době nejen přínosné, ale pro mnoho firem i nezbytné. Posun na vyšší úroveň digitální transformace se ale pojí se značnou investicí. Existuje však možnost, jak si požadované technologie pořídit, aniž by došlo k dlouhodobé finanční zátěži společnosti. Ministerstvo průmyslu a obchodu do 13.6.2019 přijímá žádosti o dotaci v programu Technologie. Dotaci ve výši 1–10 mil. Kč mohou získat podniky, které mají alespoň 3 uzavřená účetní období, a to jak podniky, které v této oblasti dosáhly pouze základní úrovně, tak i podniky, které již disponují nástroji Průmyslu 4.0 a chtějí se posunout na co nejvyšší úroveň digitální transformace. Z dotace lze hradit náklady na stroje, zařízení, technologie, hardwarové vybavení, patentové licence, SW, data či databáze.

#Služby 4.0 #Články a případové studie #Průmysl 4.0

České hry dobývají svět! Bohužel bez zájmu státu

14. 3. 2019 se v sídle SCS Software uskutečnila snídaně spojená s prezentací nové studie, kterou zadala čerstvě vzniklá Asociace českých herních vývojářů. Výsledky tohoto průzkumu oscilují mezi potvrzením stereotypních hypotéz a opravdu zajímavými čísly. Mezi ty první počítáme zejména fakta, že v ČR jsou v řadách zaměstnanců převážně mladí muži apod., nicméně stěžejní bod celé studie leží jinde. Herní průmyslu se v tomto světle ukazuje jako tržní segment schopný generovat velice zajímavá obratová čísla, a to bez prakticky jakékoliv finanční podpory ze strany státu, kterou má například příbuzný filmový průmysl více než zajímavou. Toto vytváří ztíženou situaci zejména proto, že v sousedních zemích ke státní podpoře tohoto segmentu dochází, a tak se trhy, které začínají na stejné pomyslné výchozí pozici, dostávají do výhody proto, že, slovy Dana Vávry kreativního ředitele studia Warhorse, je někdo tlačí zezadu.

#Články a případové studie #Firma 4.0

Webové stránky = váš nejlepší prodejce

Webové stránky má dnes každá firma, která chce růst. Ovšem mít stránky samo o sobě nestačí. Je potřeba na ně jednak stabilně přivádět návštěvníky, jednak tyto návštěvníky měnit na spokojené zákazníky a následně s nimi dále pracovat a vést je k opakovaným nákupům. Naštěstí žijeme v době, kdy nám moderní digitální technologie tohle všechno umožňují a firemní web se tak snadno přemění na vašeho nejlepšího prodejce, který bude generovat nové obchodní příležitosti takřka na autopilota 24/7/365. Tyto nástroje navíc dokážou firmě pomoci zautomatizovat celý prodejní proces – od přivádění nových zákazníků až po následné poprodejní aktivity.

#Firma 4.0 #Služby 4.0 #Obchod a retail 4.0 #Články a případové studie

Digitální podnik budoucnosti

Budování digitálního podniku příští generace není o technologiích, ale o změně. A není to otázka jestli, nýbrž kdy a jak. Digitální transformace totiž není o slovu digitální. Digitální ekonomika je primárně zaměřena na uspokojování zákaznických potřeb ve výrazně širším a zásadně jiném kontextu než dříve, a to díky novým exponenciálním technologiím. Stejně jako kdysi dinosauři nevymřeli jen kvůli pádu asteroidu a příčinou bylo více faktorů, tak i v dnešní transformující se ekonomice je faktorů úspěchu či neúspěchu více, jedno začíná být zjevné. Firemním dinosaurům uštědří digitální ekonomika poslední ránu z milosti. Klíčovou otázkou tedy je, kdo je můj zákazník a v čem je má klíčová dovednost?

#Služby 4.0 #Firma 4.0 #Obchod a retail 4.0 #Články a případové studie

OneSoft Connect přichází s novou evidencí pro správu firemního majetku

Aplikace OneSoft Connect, která se s úspěchem používá pro celou řadu řešení, jakou jsou provozní personální evidence, evidence zákazníků, zakázek, smluv přichází s novými šablonami evidencí. Mezi nově instalované šablony přidáváme jednoduchou správu telefonů, počítačů, vozového parku, klíčů, hesel a mnoho dalšího v jednoduché evidenci "Majetek".

#Firma 4.0 #Články a případové studie #Obchod a retail 4.0 #Služby 4.0

Firemní systém na míru je dnes důležitější než know-how

Stále častěji za mnou chodí majitelé firem, kteří chtějí předat firmu mladší generaci nebo firemní know-how převést ze své hlavy do softwarového systému. Mnohdy však narážejí na spoustu papírování, zastaralých procesů, a tak neví, kde s digitalizací začít. Ve SNADNEE pečlivě analyzujeme byznys klienta a pomůžeme mu projít celým procesem digitalizace. Naše aplikace stavíme tak, aby se s nimi lehce naučil pracovat mechanik v dílně i kolegové v kanceláři a všichni měli potřebná data kdykoliv po ruce. Také proto se zaměřujeme na vývoj progresivních aplikací, které jdou spustit jak na počítači, tak i v telefonu nebo tabletu. Jednoduše odkudkoliv na světě. Rychlost a bezpečné uchování důležitých dat jsou pro nás prioritou stejně jako intuitivní a přehledné rozhraní firemní aplikace. Připravili jsme proto tři případové studie, na kterých uvidíte výhody firemního softwaru na míru,” komentuje Jan Ševčík, expert na progresivní aplikace.

#Firma 4.0 #Obchod a retail 4.0 #Články a případové studie

5 statistik, které musí sledovat každý e-shop

Kvalita e-shopu se musí posuzovat především na základě stanoveného cíle a naměřených čísel. Jen tak je možné posoudit, zda se jedná o úspěch, či nikoliv. Kde ale začít, když jste v on-line analytice úplným nováčkem? Počet návštěvníků e-shopu je často prvním a jediným údajem, který někteří začátečníci sledují. Jakkoliv je tato statistika sama o sobě nedostačující, věnovat jí pozornost rozhodně není na škodu. Toto číslo sice nemusí ovlivňovat tržby přímou úměrou, ale poukazuje na to, jak lidé znají vaši značku, jak dobře vám funguje placená reklama i jak na vaše stránky reagují vyhledávače.

#Firma 4.0 #Články a případové studie #Obchod a retail 4.0 #Služby 4.0

Digitalizace maloobchodu a jak chytře na ni

Digitalizace obchodu – hodně se o ní mluví, ale otázkou je, jak ve skutečnosti funguje, zda na ni mohou dosáhnout i malé firmy a za jakých podmínek. Jak vypadá chytrá prodejna? Co je chytrý regál, chytrá cenovka, jaké interaktivní prvky využívají maloobchodníci ve svých prodejnách a jak vůbec na to? Jaká je budoucnost platebních řešení a potřeb firem? Jaké jsou spotřebitelské trendy? Jak se dnes vlastně jednotlivé generace dělí a co znamenají, jaká je nejmladší generace Z – lidé ve věku 16-22 let - čili budoucnost národa? Víte, že i móda může být digitální? Toto jsou jen některá témata připravované akce na téma digitálního obchodu neboli Obchodu 4.0.

#Obchod a retail 4.0

Diktování na Androidu

E-mail a další služby na komunikaci máme dnes běžně v telefonech, ale nebaví nás moc psát - není to pohodlné, ani rychlé. Proč ale využívat titěrnou klávesnici, když mohu text diktovat? A to snadno, rychle a v češtině.

ZPRAVODAJ Únor 2019: PŘIPRAVUJEME SE NA OBCHOD A RETAIL 4.0

Digitalizace obchodu – hodně se o ní mluví, ale otázkou je, jak ve skutečnosti funguje, zda na ni mohou dosáhnout i malé firmy a za jakých podmínek. Jak vypadá chytrá prodejna? Co je chytrý regál, chytrá cenovka, jaké interaktivní prvky využívají maloobchodníci ve svých prodejnách a jak vůbec na to? Kolik to stojí? Kdo mi to dodá? Kdy se mi investice vrátí? Jaké jsou spotřebitelské trendy? Jak se dnes vlastně jednotlivé generace dělí a co znamenají, jaká je nejmladší generace Z – lidé ve věku 16-22 let - čili budoucnost národa? Toto jsou jen některá témata připravované akce na téma digitálního obchodu neboli Obchodu 4.0. Povíme si také, zda jsou či nejsou sociální sítě přínosem, přidáme tipy, rady, doporučení a různé vychytávky pro větší vítr do plachet Vašeho podnikání. Přijďte zažít něco nového, praktického, inspirativního s námi! Rezervujte si 25. duben odpoledne. Vstup pro zvané zdarma. Těšíme se na Vás!

#Vzdělávání #Články a případové studie #Zpravodaj RDP 2019

Digitální novinky pro podnikatele v oblasti účetnictví

Společně s Komorou certifikovaných účetních, z.s. pro Vás 27. 2. 2019 připravujeme seminář v Praze, na kterém se dozvíte například: Jaké jsou hlavní trendy vývoje elektronizace společnosti a profesí účetních, daňových poradců a dalších, proměny státní správy (eGovenment), jaké jsou požadavky na elektronické písemnosti a doklady, aktuální otázky zachování věrnosti, spolehlivosti a průkaznosti digitálních písemností a mnohem více. Registrace byla uzavřena.

#Firma 4.0 #Vzdělávání

Nástroje pro online setkání, za které dáme ruku do ohně

Koketujete s myšlenkou vyměnit některé pracovní schůzky za online setkání? Podle nás skvělé rozhodnutí! Anebo vás prostě už štve Skype a poohlížíte se po jeho alternativě?

#Průmysl 4.0 #Články a případové studie

Digital mindset aneb Veškerá snaha o digitalizaci bude k ničemu, když nezměníte své myšlení

Jaký je váš postoj k tématu digitalizace? Jste digioptimista, nebo naopak digiskeptik? Je sklenice vašeho digitálního nastavení mysli poloplná, nebo poloprázdná? A jaké dopady má váš aktuální postoj na to, jak se vám bude žít zítra, za měsíc, za rok?

#Články a případové studie #Průmysl 4.0

Průmysl 4.0 pohledem Deloitte

Chytré a propojené technologie ovlivňují způsoby, jak společnosti pracují s informacemi a jak je dokáží využít ve snaze dosáhnout lepších výsledků. Jaké nové příležitosti Průmysl 4.0 přináší? A jak ho ovlivní nové trendy v robotice, automatizaci, umělé inteligenci i další technologie?

#Články a případové studie #Průmysl 4.0

Není Průmysl 4.0 jen další bublina?

V poslední době se doslova roztrhl pytel s různými konferencemi, diskusními fóry, workshopy či články na téma Industry 4.0, chceme-li hezky česky Průmysl 4.0. Pro řadu lidí se stává jakýmsi zaklínadlem, které podpoří raketový start jakékoliv firmy do nadoblačných výšin prosperity a ekonomické pohody. Ti, co nezareagují, se ocitnou na propadlišti dějin. Nemusíte se mnou souhlasit, ale takto to z mediálních sdělení cítím já. Jaké nové příležitosti ale vlastně Průmysl 4.0 přináší a jaká jsou jeho úskalí?

#Články a případové studie #Průmysl 4.0

3 důvody, proč ve vaší firmě panuje chaos

Znáte to: Další pracovní den, a vaše nervy již od rána dostávají pořádně zabrat. Váš stůl, emailová schránka a dokonce i paměť vašeho mobilu jsou přeplněné úkoly, které měly být hotové nejpozději včera. Kolegové se zmateně snaží dopátrat toho, s čím začít. Dokonce ani kávovar už ten chaos nevydržel a rozhodl se zahájit celodenní stávku. Zní to jako běžný den ve vaší firmě? Možná je čas na změnu. Ani ty nejúspěšnější firmy se občasným nedorozuměním nevyhnou. Někde však situace připomíná spíš neřízený chaos, než klidné pracovní prostředí.

#Články a případové studie #Průmysl 4.0

Změna klávesnice

Systém Android dovoluje zásadní změny v jeho nastavení. Jednou z věcí, která uživateli může usnadnit každodenní používání je změna klávesnice.

Řemeslo 4.0 netáhne

Ačkoliv nové technologie využívají více jak dvě třetiny podnikatelů, nejmenší živnostníci a řemeslníci si cestu k digitálním nástrojům zatím nenašli a neřeší ani kybernetickou bezpečnost. Selhávají i střední odborné školy, které nedokáží žáky na digitalizaci dostatečně připravit. Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR) přináší výsledky nezávislého průzkumu k prvnímu tématu Roku digitálního podnikání 2019 – Řemeslu 4.0.

#Řemeslo 4.0

Zkratky h

Proč psát pořád dokola opakující se výrazy (mail, telefon, odkaz na sdílený kalendář apod.), když si na to můžu vytvořit zkratku a tu pak používat všude - v SMS, emailu, chatu apod.

Podporujeme projekt DigitaliseSME

První projekt, s názvem DigitaliseSME, je projekt podpořený Evropskou unií, který podporuje digitální transformaci malých a středních podniků a mid-cap podniků v Evropě. Propojuje firmy s digitálními experty, pojmenovanými jako „Digitální zprostředkovatelé“. Do projektu je možné se zapojit buď jako uživatel – tedy čerpat služby tzv. Digitálního zprostředkovatele a nebo jako dodavatel služby – tedy jako Digitální zprostředkovatel.

#Články a případové studie

Diktování na iPhonu

V řemesle i jinde je jedno jisté, že čas jsou peníze. Takže proč se se všemi zprávami - e-maily, sms nebo poznámkami vypisovat, když je můžete snadno a rychle nadiktovat do telefonu, který vaši řeč převede na text? V našem videu najdete návod, jak to snadno udělat.

Co je appearin

Služba appear.in umožní vytvořit odkaz na chatovací místnost, který stačí poslat druhé straně. Ani jeden z vás nemusí nic instalovat ani se registrovat. Prostě se propojíte.

SOCIÁLNÍ SÍTĚ: Neignorujte další zdroj Vašich nových kolegů

Časy, kdy jsme vydali inzerát na pracovních portálech a pak si mohli vybírat z hromady obdržených životopisů, mizí nenávratně pryč. Tomuto trendu je tedy potom třeba přizpůsobit náborový proces a celkový přístup k získávání nových potenciálních uchazečů. Řešením této situace může být mimo jiné aktivní účast a prezentace firmy na sociálních sítích (Facebook, LinkedIn, Twitter, Google+ apod.).

#Články a případové studie #Firma 4.0 #Vzdělávání

SOCIÁLNÍ SÍTĚ, další zdroj vašich nových kolegů

Potřebovali byste další zdroj kandidátů pro Vaše výběrová řízení?
Oblast výběru zaměstnanců se dnes bez digitálních pomocníků už neobejde. Rozumět sociálním sítím ve spojení s najímáním je dnes už v podstatě nutností. A proto jsme spolu s členem AMSP ČR a podporovatelem Roku digitálního podnikání 2019 společností Performia, spol. s r. o. připravili pro všechny členy výhodnou cenu účasti na workshopu SOCIÁLNÍ SÍTĚ: Další zdroj Vašich nových kolegů.

#Vzdělávání #Články a případové studie

HIGH TECHNOLOGY na Střední průmyslové škole kamenické a sochařské, Hořice

Interakce klasických sochařských a restaurátorských technologií se zaváděnými technologiemi digitalizace prostoru je obsahem několika projektů, které hořická škola realizuje. Pro projekt Národní galerie v Praze bylo použito nasazení High Technology robotizovaného pracoviště, které sestává ze 3D skenu, pracoviště FreeForm Modeling, 3D tiskárny a robotického ramene KUKA, bylo upuštěno od FreeForm Modelingu s tím, že se na kopii přiznají stávající nedostatky.

#Řemeslo 4.0 #Články a případové studie

Virtuální zaměření střechy pro klempíře a pokrývače

Není už potřeba plýtvat časem a zároveň nechat stavebníka, který hledá nejvýhodnější nabídku, dlouze čekat. Dnes lze zájemcům o novou střechu zpracovat předběžnou cenovou nabídku, aniž by bylo potřeba místo stavby fyzicky navštívit. Zaměření se provází „virtuálně“ za klempíře. K zaměření střechy se využívá řada elektronických nástrojů jako katastr nemovitostí nebo online kartografie. Z těch se získávají potřebné rozměry a další parametry. Výstupem pro klempíře a pokrývače je dokumentace ze zaměření s plochami a liniovými prvky. Snadno tak lze připravit cenovou nabídku a před realizací ji jen finalizovat po kontrolním fyzickém zaměření a doladění detailů se stavebníkem.

#Řemeslo 4.0

Rychlá kalkulace střešních tašek a doplňků

Nejmodernější technologie se uplatňují i ve stavebnictví. V tomto případě však nemluvíme o nových výrobních linkách, ale o nových službách, které usnadňují život výrobcům, jejich obchodním partnerům, realizačním firmám i koncovým zákazníkům. Řeknete si – vždyť to se dělalo i dříve. Ano, ale jinak a mnohem komplikovaněji. Buď se musel přijet na vaši střechu podívat pokrývač a celou ji zaměřit, nebo jste museli vytáhnout výkresy a poslat podklady do firmy sami.

#Řemeslo 4.0

Zdravější vnitřní klima díky automatickému řízení založeném na měření pomocí senzorů

Chytrá domácnost – dnešní systémy vám bez starostí zajistí zdravější klima domácnosti. Chytré senzory neustále monitorují teplotu, vlhkost a úroveň CO2 ve vaší domácnosti a otevírají a zavírají vaše střešní okna, rolety a žaluzie tak, aby vytvořily zdravější vnitřní klima. Systém je schopen učit se a neustále tak zlepšovat kvalitu domácího ovzduší. A to všechno ovládáte dnes pomocí mobilní aplikace.

#Řemeslo 4.0

Digitalizace ve výrobě čalouněného nábytku a matrací

Velice důležitý je pro čalounickou výrobu digitální přenos dat. Digitální přenos zajistí shodný přesný tvar i barevnost při výrobě jakéhokoliv počtu židlí, křesel, pohovek. Digitalizace nejen výrobu čalouněného nábytku zpřesňuje, ale také zvyšuje bezpečnost a šetří prostor v dílně. Digitalizace v tak důležité tradiční výrobě, jako je čalouněný nábytek a matrace, pokračuje velmi rychle, ale je náročná nejen finančně, ale také na psychické zvládnutí čalouníky i techniky všech věkových skupin.

#Řemeslo 4.0 #Články a případové studie

Jaké digitální inovace má pro nás připravené Akademie řemesel Praha?

Uvědomujeme si, že nástup 4. průmyslové revoluce je nutné chápat jako výzvu, která bude přinášet trhu práce nové příležitosti. Digitální gramotnost bude do budoucna stejně důležitá jako čtení, psaní a počítání. Vzhledem k tomu, že nové technologie řemeslo posunuly k moderním způsobům práce, snažíme se vybavit školu současnými skutečnými technickými vymoženostmi, které usnadňují řemeslníkům a technicky vzdělaným pracovníkům práci i v těch nejnáročnějších podmínkách.

#Řemeslo 4.0

Rok digitálního podnikání 2019 s U&SLUNO

Ve světě podnikání jsou správné informace nezbytným předpokladem úspěchu a pro malé a střední podniky to platí dvojnásob. Přesné a aktuální informace jsou klíčem k efektivní cenotvorbě a návrhu účinných nabídek pro obchodní partnery. Základní syrová data má k dispozici každý podnikatel, každý pracuje s nabídkou a poptávkou. Díky ověřené metodice tvorby analýz umí analytické nástroje společnosti U&SLUNO dodat správné informace za významně nižších nákladů.

#Obchod a retail 4.0

Náš web Roku digitálního podnikání 2019 tvoříme s firmou BlueGhost

Tým Modrého ducha baví pomáhat s on-line prodejem zboží a služeb. Jeho řady tvoří programátoři a designeři, ale také analytici, marketéři, copywriteři a komunikační mágové. V BlueGhostu se propojuje kreativita digitální agentury a schopnosti vývojářské firmy. Vše směřuje společnou cestou k navrhování a tvorbě webů, e-shopů, aplikací a celých on-line kampaní plnících předem vytyčené a měřitelné cíle.

#Firma 4.0

Digitalizace celosvětové maloobchodní sítě prostřednictvím technologií „wee“

Také česká veřejnost s velkým zájmem sleduje vývoj startupu „wee“, celosvětového nákupního systému s nejmodernějšími technologiemi a významnou podporou drobného podnikání. Prvořadým cílem startupu je digitalizace celosvětové maloobchodní sítě prostřednictvím technologií „wee“ a pod záštitou společnosti Swiss Fintec Invest AG. Startup „wee“ je jedinečným věrnostním programem, který propojuje globální svět on-line nakupování s místními maloobchodníky. Mobilní telefon jako mobilní peněženka se stává jedním z každodenních platebních systémů.

#Firma 4.0 #Články a případové studie

Díky nám získáte náskok!

Průmyslová revoluce, digitalizace a internet věcí tvoří jedno ucelené téma, které označuje propojení vestavěných zařízení s internetem. Zatímco před pár lety patřilo ovládání věcí na dálku pomocí internetu do sféry sci-fi, dnes je to běžná a zavedená realita. Nejedná se pouze o ovládání mobilním telefonem např. zhasínání světel nebo regulaci tepla ve vašich domovech. Technologie pokročily do té míry, že si můžete vytvořit ucelený systém ovládání, který bude zcela automatický i pro malé provozy, továrny až po průmyslové celky. Díky modularitě inteligentních systémů můžete postupovat po krocích, dle vašich potřeb a třeba i finančních možností. Digitalizace pomáhá přepnout v současnosti převažující off-line režim na on-line platformu, kdy se budeme moci připojit ke každému zařízení a na dálku ho sledovat a diagnostikovat. Servisní technik díky tomu může vyrazit na předem naplánovanou odstávku, nikoliv k nečekané poruše. Tento přístup šetří provozní náklady a přesně a preventivně předchází nečekaným odstávkám.

#Články a případové studie #Průmysl 4.0

ZPRAVODAJ Leden 2019: PŘIPRAVUJEME SE NA ŘEMESLO 4.0

Čtvrtá průmyslová revoluce. Podnikání 4.0. Umělá inteligence. Společnost je zavalena novými pojmy a zaručenými prognózami, spojenými obvykle s komerčními nabídkami digitálních nástrojů. Malé firmy sice intuitivně tuší, že bez zavádění nových technologií na bázi internetu, aplikací nebo vzdálené správy dat zřejmě nepřežijí, přesto jsou v investicích do 4.0 obezřetní a spíše vyčkávají. Marketing velkých producentů založený na přechodu k internetu věcí berou drobní podnikatelé spíše jako svět velkých firem. Proto jsme se rozhodli zahájit velké tažení v edukaci malých a středních podniků v oblasti digitalizace. Začínáme segmentem řemeslníků a představujeme v uchopitelné formě, že přichází mladá generace zákazníků, která si jinak než přes aplikaci řemeslníka neobjedná. Ukazujeme, že pokrývači, klempíři nebo kominíci v sousedním Bavorsku běžně využívají drony. Představujeme, jak 3D tiskárny nebo lasery zvyšují produktivitu, tvůrčí přesnost a bezpečnost práce. Vysvětlujeme, že instalatér, který nebude ovládat zapojení technického zařízení budov ovládaného na dálku, nezavadí v brzké době o zákazníka. Vychází první číslo Zpravodaje Roku digitálního podnikání 2019.

#Řemeslo 4.0 #Zpravodaj RDP 2019

Jak sdílet kalendář veřejně pro rychlejší domluvení schůzky

V prvním videu ze vzdělávací série v rámci Roku digitálního podnikání se dozvíme, jak efektivněji domlouvat schůzky nebo návštěvy u zákazníků za pomoci veřejného sdílení kalendáře. Ten se dá vložit na web nebo rozesílat zákazníkům e-mailem. To bude ušetřených telefonátů!

Diskuzní stůl na téma: Budoucnost MSP?

Panelová diskuze na téma ,,Budou lidé řídit stroje nebo stroje lidi?´´ se uskutečnila 29. 1. 2019 na Technické Univerzitě v Liberci. Cílem bylo seznámit se s otázkami a problémy na téma nahrazení lidí stroji v malých a středních podnicích v Libereckém kraji.

#Firma 4.0 #Průmysl 4.0 #Vzdělávání #Aktuality

Konference FENOMÉN 4.0

Na konferenci FENOMÉN 4.0 ve Zlíně, která se uskutečnila 24. 1. 2019 pod záštitou Roku digitálního podnikání 2019, pohled na problematiku 4.0 představil i Filip Dřímalka, předseda Výboru pro digitalizaci AMSP ČR a CEO ve společnosti Digiskills.cz. Cílem konference bylo přinést konkrétní a praktické informace a ukázat, že se nejedná o revoluci, ale o evoluci, která se dotýká všech firemních procesů.

#Firma 4.0 #Vzdělávání

Jak si naplánovat týden a den v Trellu

Znáte aplikaci Trello? Je plně zdarma a umožní vám spravovat úkoly a projekty. Dá se ale použít i pro plánování akcí, dovolených nebo archivaci dat. Všechno je formou nástěnek, sloupců a „papírových lístečků“, což je super nejen pro ty, kteří používají digitální technologie denně, ale i pro méně zkušené uživatele. Mrkněte, jak si v Trellu naplánovat váš pracovní týden.

Jak si udělat online systém pro bookování schůzek

Dnes pro vás máme tip, další tip na usnadnění domlouvání schůzek nebo návštěv u klientů. Tato služba se propojí s vaším kalendářem a vytvoří hezký webový formulář, který ukazuje, kdy máte čas na schůzku a kdy ne. Lidé si vás přes formulář mohou rovnout zabookovat. Vám se vše automaticky nahraje do kalendáře a jim také.

Rychlé spuštění navigace k místu schůzky

Podnikatelé a živnostníci jsou často na cestách, proto tu máme jeden tip jak si usnadnit přesuny z místa na místo. Když do události v kalendáři vyplníte i adresu schůzky, můžete se jedním kliknutím na telefonu dostat přímo do navigace. Nemusíte tak nic kopírovat a zadávat ručně.

Sledujte čtvrteční vzdělávací videa

Ve spolupráci s firmou Digiskills.cz pro Vás připravujeme krátká vzdělávací videa, která jsou publikovaná každý čtvrtek na našem Facebooku a zároveň je všechny naleznete na webové stránce projektu.

#Firma 4.0 #Vzdělávání

Sdílení Google kalendáře

Potřebujete od kolegů doplnit do projektu důležité údaje nebo sdílet rozpočet zakázky? Pak se vám určitě vyplatí sdílet dokumenty přes Google - mrkněte jak na to v našem videu!