Digitalizujeme
české firmy

Představujeme projekt na podporu digitalizace malých a středních firem

O projektu

Projekt Digitalizace MSP je vlastní (nedotační) projekt AMSP ČR, následovník projektu: "Rok digitálního podnikání 2019". Projekt má ambici pomáhat českým firmám vyhledávat, zavádět a realizovat digitální inovace pro zvýšení produktivity a digitalizaci jejich produktů a služeb. Připravujeme řadu vzdělávacích aktivit, road show s představením zajímavých technologií pro malé a střední firmy a mnohem více.

V roce 2020 je projekt zároveň součástí hlavní celoroční aktivity Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR: Rok malého podnikání 2020 (RMP 2020). Více informací k projektu RMP 2020 naleznete ZDE. V souvislosti se zmíněnou aktivitou RMP 2020 jsme k digitalizaci připravili několika nových témat pro rok 2020.

Nové témata k digitalizaci pro rok 2020

  • Kybernetická bezpečnost
  • Podpora technologicky nezávislého poradenství
  • Digitální gramotnost ohrožené skupiny 55+
  • Financování
  • Ženy v ICT
  • Digitalizace u zaměstnanců (vliv automatizace a robotizace)

Rok digitálního podnikání 2019

Hlavní podnikatelskou události roku 2019 byl projekt: ,,Rok digitálního podnikání 2019“ na podporu digitalizace českých firem. Vzhledem k vysoké úspěšnosti projektu jsme se rozhodli v projektu pokračovat i nadále se stávajícími i s novými tématy.

Co nového v projektu

SMART záruka pomůže firmám s digitalizací

Českomoravská záruční a rozvojová banka (ČMZRB) ve spolupráci s Ministerstvem průmyslu a obchodu (MPO) připravila pro malé a střední podnikatele tzv. SMART záruku, která jim usnadní přístup k úvěrům od komerčních bank na digitalizaci. Projekty zaměřené na digitální transformaci firem ČMZRB financovala již dříve, od nynějška ale podnikatelé získají záruku za výhodnějších podmínek. Příjem žádostí o tzv. SMART záruku odstartuje ve čtvrtek 8. dubna 2021.

#Aktuality #Články a případové studie #Firma 4.0 #Obchod a retail 4.0 #Služby 4.0

Efektivnější a bezpečnější byznys v éře pandemie – začněte podepisovat elektronicky

O elektronickém podpisu už nejspíš slyšel každý z nás. Ze šikovné vychytávky, která umí urychlit práci, snižuje náklady a ještě navíc šetří přírodu se ale v době pandemie stalo něco o poznání významnějšího. V lockdownu může digitalizace agendy dokumentů rozhodovat o tom, zda podepíšete nějaký kontrakt – anebo z něj sejde. Zaměstnavatelé pak svým zaměstnancům mohou elektronicky podávat potvrzení o výkonu práce. O tom všem ví své tvůrci české aplikace Signi.

#Aktuality #Články a případové studie #Firma 4.0 #Nejmenší podnikatelé a živnostníci #Obchod a retail 4.0 #Služby 4.0 #Vzdělávání

Je na druhém konci opravdu klient? Bankovní identita vám dá již brzy jistotu

Více než 100 milionů návštěv úřadů za rok ušetří v Norsku občanům prokazování totožnosti prostřednictvím bankovní identity. Tuto metodu využívá kolem 900 institucí a 97 % lidí ve věku 20-54 let. K tomu, aby začali řešit online záležitosti se svým lékařem, aby podali online daňové přiznání anebo požádali o různé dávky, jim stačí i jen pouhý otisk prstu.

#Aktuality #Články a případové studie #Digitální finance #Firma 4.0 #Služby 4.0
Všechny články

Informace na dosah

Zaregistrujte se do newsletteru – žádná akce a novinka Vám neuteče. Navíc se o všem dozvíte jako první.

* newsletter můžete v budoucnu kdykoli odhlásit

Generální partneři projektu Rok malého podnikání 2020

Mediální partneři Roku malého podnikání 2020

Chcete se stát naším partnerem?

Hledáme firmy, které chtějí podpořit digitalizaci českých firem a pomoci tak k jejich růstu. V případě zájmu o partnerství nás kontaktujte

Zájem o partnerství