top of page

CzechInvest spouští projekt Technologická inkubace. Bude otevřen i kreativní inkubátor!

Projekt Technologická inkubace představuje zásadní investici do budoucnosti českého průmyslu. V horizontu nadcházejících pěti let předpokládá podpořit až 250 inovativních startupů částkou zhruba 850 milionů korun v sedmi klíčových oblastech. Patří mezi ně umělá inteligence, mobilita, kreativní průmysly, kosmické technologie, ekologie a cirkulární ekonomika, chytrá řešení v oblastech zdravotnictví, farmacie, kybernetické bezpečnosti či jaderná fyzika.

Termín první výzvy projektu je stanoven od 1. do 31. července 2022.


Uchazeči, kteří uspějí, získají na nákup služeb finanční podporu až 5 milionů korun. Tyto peníze poslouží k vývoji nebo dokončení produktu nebo služby a splnění cíle, který si uchazeč nastaví ve svém projektovém záměru. Součástí poskytované podpory je také inkubační balíček, který představuje zásadní rozdíl mezi inkubací a klasickou dotací. S firmou bude po dobu až dvou let intenzivně pracovat tým expertů, který jí pomůže s vlastním byznysem, ale také s právním servisem, marketingem či financemi. Klíčovou oblastí poradenství a mentoringu přitom budou konkrétní technologie.

Otevřenými inkubátory jsou:

  • Mobility Innovation Hub (zaměření na propojování klíčových sektorů a budování ekosystému perspektivních odvětví dopravy, která v následujících letech čeká dynamická změna. Orientace na automobilový průmysl, vzdušnou přepravu za pomoci dronů, železnici, leteckou dopravu či logistiku)

  • Ecotech HUB (podpora udržitelnosti a ekoinovací v oblastech jako jsou zelené technologie, technologie pro udržitelnost životního prostředí, baterie a obnovitelné energetické zdroje, inteligentní distribuované energetické systémy, udržitelné technologie v průmyslu, technologické snížení znečištění, odlehčené materiály, průmyslová chemie, zemědělství aj.)

  • AI HUB (podpora startupů podnikajících v oblasti umělé inteligence a souvisejícími obory, jako je kyberbezpečnost, rozpoznání zvuku a textu, zpracování přirozeného jazyka, FinTech a InsurTech, vývoj softwaru, strojové učení, internet věcí (IoT) aj.)

  • Creative BIC

  • Do inkubátoru se mohou přihlásit subjekty spadající do definice KKP a další subjekty, které v rámci své podnikatelské činnosti využívají propojení inovativního řešení s kreativitou, kdy následná aplikace produktu musí spočívat primárně v oblasti KKP.

  • příklady podporovaných KKP oblastí: architektura, design (např. průmyslový, produktový, grafický, módní, světelný), reklama, TV a rozhlas, film a video, knihy a tisk, hudba, videoherní průmysl, tradiční a umělecká řemesla, kulturní dědictví, vizuální a scénická umění, AR/VR.

Předběžné znění výzvy a další dokumenty naleznete ZDE.


 

Kontaktní osoba za Czech Invest: Ing. Markéta Mentelová, Sektorový manažer pro kreativní průmysly, +420 296 342 745, +420 606 022 512, marketa.mentelova@czechinvest.org

 

Přeji Vám hezký letní den ☀️.

Ing. Ivana Domaníková zástupce GŘ

projektová manažerka: Rok nových technologií 2022; Export

Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR

www.amsp.cz

Mob.: +420 736 273 881

E-mail: domanikova@amsp.cz

59 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page