top of page

Digitalizace firmy vám ušetří čas i peníze

Stavebnictví, zemědělství nebo třeba zdravotnictví. Přestože jde o různé obory, lidé v nich pracující mají v zásadě stejné potřeby. Nechtějí se zdržovat rutinními činnostmi, raději by věnovali čas a energii těm opravdu důležitým úkolům. Nikoho také nebaví složitá administrativa, navíc ještě v kombinaci se zastaralými systémy na věčně “padajícím” počítači.


Řešením podobných nešvarů mohou být firemní procesy, respektive jejich optimalizování. A nástrojem, který pomůže dosáhnout cíle, je čím dál častěji digitalizace. Ta může mít podobu jednoduchého a rychlého systému na míru nebo třeba “chytré krabičky” sbírající a ukládající data. S rozvojem, a tedy dostupností IoT technologií navíc klesá cena podobných řešení. Šetřit ve firmě čas, peníze i nervy můžete už během několika týdnů.

Technologický upgrade v praxi


V malé potravinářské společnosti potřebovali kvůli hygieně průběžně měřit teplotu v mrazáku. Dlouhé roky toto měření probíhalo tak, že kdo šel zrovna okolo, podíval se na teploměr a zapsal teplotu a čas do sešitu. V noci ale ve firmě nikdo nebyl, takže kdyby na několik hodin vypadl proud a mrazák nemrazil, nikdo by si toho nevšiml. Dnes v brněnské firmě SNADNEE programují pro společnost drobné IoT zařízení, které bude k mrazáku nonstop připojené. Pravidelně bude měřit teplotu a data ukládat do firemního systému. Kdyby došlo k výpadku nebo jiné odchylce, systém automaticky upozorní zaměstnance.


Měření teploty, vlhkosti a dalších fyzikálních veličin patří k základním dovednostem IoT zařízení. Dalšími zajímavými možnostmi jsou například monitoring strojů pro prediktivní údržbu a zvyšování efektivnosti výroby. Ultrazvukový senzor zase dokáže mimo jiné měřit hladinu jímek či studní nebo zaplněnost sila. Zařízení lze snadno využít i pro monitoring pulsů a tím i elektroměrů a vodoměrů, v logistice zase jistě najde využití detekce polohy a pohybu. Možnosti využití IoT zařízení jsou ještě mnohem širší, nepotřebují totiž připojení k elektřině ani GSM signálu a vybrané modely odolají vodě, prachu i výkyvům teplot.


Chytré krabičky i softwary


Kontinuální sběr dat je však pouze prvním krokem k úspěšné optimalizaci procesů ve firmě. Dalším je efektivní využití a s ním spojená analýza těchto dat. S obojím pomůže chytrý software, který s IoT zařízením komunikuje. Zkrátka jednoduchý program v počítači, tabletu nebo telefonu, který umožní ovládání a využití chytré IoT krabičky na maximum.


Ideální stav je, pokud vaší firmě navrhne upgrade na míru zkušený dodavatel komplexních řešení. Analyzuje situaci, vybere vhodné IoT zařízení a implementuje ho do vašeho systému, vše samozřejmě s dostupnou podporou a servisem. Prověřeným partnerem AMSP ČR je v tomto oboru společnost SNADNEE.


Na úvodní schůzce proberete váš problém a nastíníte si možná řešení. Tým SNADNEE pak provede širší analýzu, vybere vhodné technologie a připraví technickou specifikaci. Tímto způsobem firma každoročně dokončuje desítky projektů, takže může čerpat z rozsáhlých zkušeností v různých oborech.


Díky partnerství s Amazonem obsahuje nabídka služeb SNADNEE také práci s umělou inteligencí, machine learning nebo například big data a jejich zpracování. Jako AWS Partner má navíc k dispozici nejmodernější a nejlepší infrastrukturu a mnoho dalších výhod.


Vyberte si ještě dnes termín své nezávazné 30minutové konzultace a posuňte své podnikání na další úroveň.


Autor článku:Hezký den! :)

Ivana Domaníková, AMSP ČR.


55 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page