top of page

Digitalizace obchodu - řešení na bolesti firem

Mezinárodní trh pro podnikatele - merXu, se za pouhý rok fungování stal vyhledávaným místem pro obchodování firem. Vznikl v reakci na trendy a potřeby trhu a výrobcům, distributorům a velkoobchodníkům nabízí možnost začít okamžitě obchodovat v mezinárodním měřítku. Aktuálně zde obchodují desítky tisíc firem, nabízející miliony produktů pro podnikání. Obliba merXu jako prostoru pro profesionály si vyžádala také zařazení služeb pro firmy.


Uplynulé roky zamíchaly kartami. Funguje ten, kdo dokáže optimalizovat své podnikání. Nová situace všechny nutí hledat nové způsoby práce. Nová doba si žádá nová řešení. MerXu otevírá možnosti firmám i živnostníků z celé Evropy. Pandemie covid-19 přispěla k posunu práce do digitálního prostředí. Za pomoci různých softwarů a cloudových řešení se začalo více pracovat na dálku z domova a většina obchodních transakcí probíhala online. Ve firmách to sice nastartovalo změnu myšlení, ale potenciál digitalizace je mnohem větší.

V některých kategoriích, například nářadí, nejsou některé produkty dlouhodobě dostupné a zákazníci na zboží čekají, nebo také hledají alternativy. Krizí jsou zasažené všechny země, nikdo se tomu nevyhne. Nicméně díky tomu, že máme dodavatele v osmi zemích, přímo se potenciálním zákazníkům nabízí oslovit prodávající z dalších zemí. Co nenajdou v Česku, mohou najít třeba v Estonsku. To je výhoda mezinárodní platformy. Z pohledu českých a slovenských nakupujících je přes padesát procent mezinárodních transakcí. Čeští a slovenští kupující si velice rychle našli cestu k zahraničním dodavatelům.


V našem regionu neexistuje hráč, který by byl „panevropský“ . Existuje mnoho hráčů, kteří se soustředí na určité kategorie, třeba metalurgii nebo strojírenství. MerXu chce být výchozím místem pro podnikatele a firmy, kteří chtějí řešit nákup, ale také pro prodávající stranu. Díky merXu mohou firmy bez velkých investic expandovat do dalších zemí.


Jelikož tato forma obchodování nemá konkurenci, není k ní žádná známá alternativa, může začátek jejího používání v některých uživatelích vzbuzovat obavy. Tuto počáteční nechuť merXu odráží celou škálou bonusů pro nováčky i zaběhlé uživatele této obchodní platformy.


Od 1. 3. 2022 tak například startuje akce na doporučení od stávajících uživatelů, kdy může doporučující i doporučená strana dostat jednorázový bonus 12 000 Kč. Následuje pak 400 Kč za každý obchod, který doporučená firma u doporučujícího na merXu zrealizuje namísto konvenčního obchodování přes e-mail, nebo po telefonu. Cílem je naučit firmy merXu používat pro firemní nákupy.


Samozřejmě merXu nabízí mnohem více než pouze finanční bonusy, ale to si musí každý uživatel vyzkoušet a ověřit na vlastní kůži. Jak je snadné na jednom místě nakoupit produkty pro podnikání, zadat poptávku, nebo zajistit dodavatele služeb.


Po expanzi do Německa se z merXu stala skutečně silná mezináro po téměř celé Evropě. Tržiště je dostupné na webových stránkách www.merxu.com a jeho použití je zcela zdarma, jak pro registraci, tak provádění transakcí.


Mezi další bonusy, kterými merXu pomáhá firmám v konkurenceschopnosti je doprava zdarma u každé i zahraniční transakce.


Prodávat i nakupovat přes merXu je velice snadné. Tržiště zajišťuje automatický překlad produktů a služeb do všech jazyků. Prodejci mohou na merXu přidávat katalogy produktů, takže produkty lze vyhledávat nejen podle jména, ale také podle EAN či konkrétních parametrů. Výrobky je možné nakoupit ve velkoobchodním i maloobchodním množství a také přes hromadné transakce nebo prostřednictvím poptávky.


A na závěr ještě jedno upozornění na akci pro úplné nováčky, kdy do 13. 3. 2022 je možné využít akci na 40% z ceny prvního nákupu. O co jde? Pokud do 13. 3. 2022 nakoupíte za nejméně 6 000 Kč, merXu Vám vrátí na Váš účet 40%.

 

Zdroj článku: https://merxu.com/cs/Přeji Vám hezký den.

Ing. Ivana Domaníková zástupce GŘ

projektová manažerka: Rok nových technologií 2022; Export

Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR

www.amsp.cz / +420 736 273 881 / domanikova@amsp.cz31 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page