top of page

Efektivnější a bezpečnější byznys v éře pandemie – začněte podepisovat elektronicky

O elektronickém podpisu už nejspíš slyšel každý z nás. Ze šikovné vychytávky, která umí urychlit práci, snižuje náklady a ještě navíc šetří přírodu se ale v době pandemie stalo něco o poznání významnějšího. V lockdownu může digitalizace agendy dokumentů rozhodovat o tom, zda podepíšete nějaký kontrakt – anebo z něj sejde. Zaměstnavatelé pak svým zaměstnancům mohou elektronicky podávat potvrzení o výkonu práce. O tom všem ví své tvůrci české aplikace Signi.

Když webová aplikace Signi v roce 2019 (tehdy ještě jako iSmlouva) spatřila světlo světa, elektronický podpis byl už sice poměrně zaběhlým fenoménem, téměř všichni jej ale vnímali jako jakousi alternativu klasického dua propiska a papír. Něco, co je sice fajn zlepšovák, pokud jej ale nepoužíváte, připravíte se „nanejvýš“ o peníze a čas. Během pandemie okolo koronaviru se ale situace razantně změnila.


O poznání více firem všech velikostí začalo kompletně digitalizovat své agendy. Signi používá tzv. zaručený elektronický podpis, který je v případě 97 % běžných firemních dokumentů plnohodnotnou alternativou pro klasicky podepsané dokumenty na papíře.


V našem právním prostředí elektronické podepisování upravuje nařízení eIDAS, za nímž stojí Evropská unie. To pojednává o třech typech (stupních) elektronického podpisu. Ty se liší právě podle toho, nakolik jsou právně závazné.

Zaručený elektronický podpis, který zajišťuje Signi umožňuje jasné a průkazné ověření totožnosti všech (dvou či více) podepisujících stran. Následné ověření prostřednictvím unikátního PIN kódu, který vám dorazí na mobilní telefon – a stejně tak vaší protistraně nebo protistranám. Díky samotné existenci dvoufaktorového ověření jsou dokumenty vygenerované přes platformu Signi právně závazné a v případě sporu vymahatelné.


Každý měsíc přes Signi projdou tisícovky dokumentů. Jsou firmy, které s aplikací řeší například HR agendu nebo jiné interní procesy, další na ni napasovaly takřka kompletní ekosystém firmy. A právě co nejširšímu využití jdou naproti i sami vývojáři ze Signi – každý měsíc vytvářejí napojení na nová softwarová řešení a stále více firem tak může řídit svou agendu prakticky z jediného místa – a ve zcela digitální podobě. Šetří tak čas, přírodu i náklady. Není totiž výjimkou ani situace, kdy díky Signi firmy zkrátí určitý proces klidně i o 90 % čistého času.


Věříme, že právě digitalizace firemních dokumentů je trendem, který tady s námi zůstane i po pandemii. Má totiž přesah a opravdový smysl.


Autor článku:

Jaroslav Holý

Digital factory s.r.o. (Aplikace Signi)Hezký den! :)

Ivana Domaníková, AMSP ČR.

49 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page