top of page

Jak na udržitelné podnikání v malé firmě

Podporovatel projektu Rok nových příležitostí 2021 , společnost Fair Venture s.r.o. je konzultační a podpůrná společnost v oblasti společenské odpovědnosti (CSR) a firemní udržitelnosti. V rámci modulu II. nám společnost Fair Venture s. r. o. připravila více informací k udržitelnému podnikání v malé firmě.

Nepředvídané události minulého roku postavily většinu firem v celém světe nad propast – pro některé podniky znamenala opatření spojená s krizí Covid 19 strmou cestu dolů, pro jiné příležitost se konečně zastavit, zamyslet a vzlétnou vstříc novým příležitostem.


Co tvoří rozdíl mezi první a druhou skupinou? Mimo jiné i skutečnost, zda firma podniká udržitelně. Je dokonce statisticky prokázáno, že ty podnikatelské subjekty, které nehledí jen na krátkodobý zisk a sledují zásady udržitelného podnikání dlouhodobě, jsou stabilní a mají větší šanci přežít krize. A to nejen tuto poslední, ale všechny krize, které tu v minulosti byly nebo v budoucnu opět přijdou.


Žijeme a podnikáme v době, kdy neomezený ekonomický růst byl donedávna hlavním cílem a měřítkem úspěšné firmy a pojem „udržitelnost“ se naprosto mylně spojoval zejména s velkými korporacemi, dobrovolnictvím a ekologií. Přitom filozofie udržitelného podnikání je důležitá a užitečná pro všechny subjekty, které se jakkoli podílejí na byznysu a vychází v podstatě ze zásad zdravého selského rozumu.


Jak na to jít jednoduše a prakticky v případě malé či středně velké firmy? Pro začátek doporučuji si položit otázku: Jak chci, aby moje firma vypadala za 100 nebo třeba jen za 50 let? S takto dlouhodobou vizí se vám bude mnohem lépe sledovat následujících 5 zásad, které jsou nezbytné pro stabilitu a odolnost podnikání.


5 zásad, které jsou nezbytné pro stabilitu a odolnost podnikání naleznete ZDE.


Za článek děkujeme společnosti

Fair Venture s.r.o.
Hezký den! :)

Ivana Domaníková, AMSP ČR.

34 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page