Setkání univerzitní platformy s vicepremiérem a ministrem průmyslu a obchodu Karlem Havlíčkem

Ve čtvrtek 14. listopadu 2019 proběhlo mimořádné setkání univerzitní platformy s vicepremiérem a ministrem průmyslu a obchodu Karlem Havlíčkem v hlavní budově MPO. Ministr Havlíček informoval o nových plánech a výstupech MPO: právě byla vyhlášena nová výzva za 1 mld. Kč na vysoce inovativní projekty pro organizace ve spolupráci s univerzitami na předvýrobní fázi; 2. prosince 2019 bude představena nová hospodářská vize – navazuje na Inovační strategii 2030 a obsahuje teze průmysl, energetika, chytré zemědělství, chytré zdravotnictví, vzdělávání. Pokračuje podpora startupů a digitálních hubů, přičemž bude nově vyhodnocována jejich ekonomická úspěšnost (žebříček á la USA přes equity kapitál). Dále byli účastníci setkání seznámeni s plánem chytré infrastruktury (sítě) „5G – 5 měst“, vyhlásí se 12. prosince 2019. AI je novým národním tématem, ale vč. etiky, bude vybrán 1 excelentní projekt, který si zabojuje o evropské centrum excelence – rozhodnutí bude za ca 4 měsíce. Proběhl také rebrand České republiky – původně Land of stories, nyní The Country For The Future.

Ze strany AMSP ČR byla Univerzitní platforma seznámena s hlavními výstupy z Roku digitálního podnikání 2019 vč. konkrétní spolupráce se členy univ.platformy, s hlavními průzkumy AMSP ČR v r. 2019 a dále s hlavními aktivitami AMSP ČR. Nabídnuta byla spolupráce na vlastních projektech AMSP ČR (Svou cestou – Young Business, Fandíme řemeslu, Podnikavá žena, Rodinná firma …). Byl avizován i hlavní projekt asociace pro příští rok, a to Rok malého podnikání 2020, kde byla univerzitní platforma vyzvána ke spolupráci.

Příští setkání platformy se předpokládá začátkem roku 2020. Univerzitní platformu v rámci AMSP ČR nadále povede místopředsedkyně představenstva Ing. Pavla Břečková, Ph.D.