Virtuální realita přináší nové možnosti rozvoje a spolupráce na dálku firmám i jednotlivcům

V Českých Budějovicích vznikl před dvěma léty unikátní projekt Virtual Lab, který přináší unikátní propojení psychologie a virtuální reality do firem. Že se jedná o velmi efektivní, užitečné a dostupné řešení osobního rozvoje a spolupráce potvrdí desítky firemních zákazníků, státní správy či klientů z oblasti neziskových organizací či sociálních služeb.

V Českých Budějovicích vznikl před dvěma léty unikátní projekt Virtual Lab, který přináší unikátní propojení psychologie a virtuální reality do firem. Že se jedná o velmi efektivní, užitečné a dostupné řešení osobního rozvoje a spolupráce potvrdí desítky firemních zákazníků, státní správy či klientů z oblasti neziskových organizací či sociálních služeb.

Nejžádanějšími oblastmi využití VR jsou nácvik prezentačních dovedností, trénink zvládání obtížných situací s týmem (velmi často se jedná o sdělování nepopulárních informací ze strany mistrů výroby ke svým dělníkům) a v neposlední řadě nácvik vyjednávání pro obchodníky či nákupčí. A jak to funguje? „Máme k dispozici unikátní aplikaci, ve které si nastavíte druh místnosti, kde se setkání uskuteční, počet osob od jedné po 130 a také to, jak k vám publikum bude přívětivé či odmítavé. Velmi užitečná je možnost nahrávat do aplikace reakce publika – otázky, připomínky či námitky. Navíc se celé vystoupení nahrává na video a na pozadí aplikace běží analýza vašeho očního kontaktu a hlasu. Díky tomu se ihned dozvíte, co a jak změnit. V neposlední řadě je skvělým benefitem i to, že při vyjednávání nemáte za partnera lektora. Protože se často stává, že když je lektor dobrý a zatlačí účastníka do úzkých, pak účastník mívá následně problém od takového lektora přijímat další nové informace. Tady Vás do úzkých tlačí avatár.“ Říká jednatel a spoluzakladatel Virtual Lab, s.r.o. Leoš Kubíček.

Světovou novinku uvedla tato česká firma letos v březnu. Jedná se o aplikaci, která vám umožňuje organizovat kreativní setkání na dálku ve virtuální realitě. A pro koho je tato aplikace určena? Pro všechny, kteří chtějí šetřit čas, náklady a potřebují s týmem tvořit a tým je rozmístěný po ČR nebo po světě. Představte si virtuální zasedačku, kde neplatí fyzikální zákony. Můžete zde společně psát v prostoru, vložit si sem 3D objekt a při tom může každý být na jiné straně zeměkoule. Nebo si takto můžete proškolit servisní techniky svých partnerů kdekoliv na světě bez toho, že byste opustili firmu. Aplikaci Let’s meet VR můžete využít i k firemním prezentacím, pořádání firemních workshopů a k mnohému dalšímu.

Novinkou, která firmám šetří čas, stroje, materiál a předchází i úrazům jsou aplikace pro adaptační procesy či BOZP. Jen si to sami představte, že místo toho, aby se nový zaměstnanec zaučoval řešit krizové situace na reálném stroji si své jednání automatizuje ve VR. Kolik materiálu tak ušetříte? Kolik oprav stroje nebudete muset realizovat? A co teprve, když místo opakovaného vysvětlování, proč má zaměstnanec při práci na obráběcím stroji použít ochranné brýle, si sám ve VR zažije, jaké to je, když odlétne špona a zasáhne jej do oka...

Kde je vlastně přidaná hodnota VR? Náš mozek nerozlišuje mezi zkušeností a fikcí, pokud je s fikcí spojen prožitek. A VR dokáže zajistit, že se z modelové fiktivní situace stane zkušenost. Tato zkušenost následně pomáhá účastníkovi takto získané poznatky snáze uplatnit v každodenní praxi.

Více informací a referenční videa najdete na www.virtual-lab.cz 

Virtual Lab, s.r.o.